Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kapslownice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kolomar
    Senior
    • 12-2005
    • 175

    kapslownice

    Witam. Jak pisałem w moim warzeniu kapslownica Greta odmówiła współpracy po zakapslowaniu ok. 40 warek. W związku z faktem, że mam jeszcze parę dni na podjęcie decyzji, którą kupić teraz, zwracam się do Was o opinie na temat popularnych kapslownic dostępnych na polskim rynku, czyli jakie macie teraz i czy spełniają one Wasze oczekiwania. Dużo na ten temat jest wątku "problemy z Gretą" ale liczę na szerszy odzew, przecież praktycznie każdy domowy piwowar używa/używał jakiejś kapslownicy.

    Zacznę pierwszy:
    kapslownica - Greta
    zakapslowane- ok. 40 warek, co daje ponad 1600 but. kapslami miękkimi i twardymi
    opinia- generalnie zadowolony, ale oczekuję czegoś lepszego/trwalszego, przy kapslowaniu miałem problem z butelkami 0,33 po "Żywcu", Greta kruszyła kołnierz. Natomiast za wyłączeniem butelek gwintowanych, zero problemów z kapslowaniem różnych but 0,5l. począwszy od butelek po "Tyskim" przez "Żywca" a na słowackich koncerniakach kończąc.
    Warzenie piwa
  • Dagome
    Junior
    • 03-2008
    • 11

    #2
    Też bym się chętnie dowiedział, czy kapslownica stołowa Grifo Heavy Duty jest warta swojej ceny. Na razie używam Grety, ale o ile butelki z niskim kołnierzem kapsluje elegancko, to te z wysokim już gorzej, a z wysokim kołnierzem i szeroką szyjką (np po Łomży Eksport) to już z wielkim bólem.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Zdecydowanie stołowa. Szybko, sprawnie i bez problemów.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • kolomar
        Senior
        • 12-2005
        • 175

        #4
        Cieszę się, że ktoś w końcu uznał mój post za potrzebny No właśnie z tego co wyczytałem, to Greta kapsluje lepiej butelki z niskim kołnierzem, Emily z wysokim, a ja mam zbieraninę butelek wszelkiego typu i maści.

        A jako laik w temacie kapslownic stołowych, to jak ona zaciska kapsel, bo Greta i Emily działają w taki sposób, że blaszki "trzymają" kołnierz a w tym czasie za pomocą ramion dociska się głowicę, dlatego wysokość kołnierza ma znaczenie. W stołowej na zdjęciach tych bocznych blaszek nie widzę...
        Last edited by kolomar; 16-01-2009, 18:19.
        Warzenie piwa

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          No jak możesz widzieć blaszki jeżeli głowica od góry jest wciskana na kapsel więc podtrzymywanie szyjki od dołu jest zbędne. Butelka opiera się na podstawie.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kolomar
            Senior
            • 12-2005
            • 175

            #6
            Dzięki za odp. Teraz moje pytanie wydaje mi się jeszcze bardziej laickie niż przedtem
            Warzenie piwa

            Comment

            • GaGacek
              Member
              • 08-2004
              • 96

              #7
              Miałem gretę - sprzedałem. Jestem posiadaczem kapslownicy stołowej Grifo Heavy Duty.
              Dużo szybciej kapsluje, nie kombinuje że coś się krzywi czy też trzeszczy naciskam i kapsel na miejscu.
              Swoją "poprawiłem" polerując głowicę - problem chyba we wszystkich kapslownicach wgląda tak http://www.browar.biz/forum/showthre...ght=Heavy+Duty - w tym momencie pociągając butelkę do siebie ta "wyskakuje" z głowicy.
              Last edited by GaGacek; 16-01-2009, 22:19.
              [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
              Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

              Comment

              • Dagome
                Junior
                • 03-2008
                • 11

                #8
                Przekonaliście mnie.
                Cóż, w perspektywie szykuje się kolejna inwestycja.
                Ale na razie trzeba dorżnąć Gretę

                Comment

                • josefik
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 386

                  #9
                  właśnie jestem po zakupie Grifo Heavy Duty, zakapslowałem dwie warki, myślę że lest bardziej funkcjonalna tzn. szybciej i bez problemów kapsluje różne rodzaje butelek, choć u mnie większość tych z grubym kołnierzem z racji tego że poprzednio miałem gretę i emily.
                  jedynie co do uwag to do kapslowania bączków 0,33 trzeba podstawić pod butelkę dodatkową podkładkę bo standardowo kapslownica "nie sięga".

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika josefik Wyświetlenie odpowiedzi
                    jedynie co do uwag to do kapslowania bączków 0,33 trzeba podstawić pod butelkę dodatkową podkładkę bo standardowo kapslownica "nie sięga".
                    Jakim cudem?? Przecież tam się reguluje wysokość.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • josefik
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 386

                      #11
                      po prostu zakres regulacji się kończy. rozwiązaniem może też być wyfrezowanie jednego lub dwóch dodatkowych rowków na trzpieniu głowicy.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika josefik Wyświetlenie odpowiedzi
                        po prostu zakres regulacji się kończy. rozwiązaniem może też być wyfrezowanie jednego lub dwóch dodatkowych rowków na trzpieniu głowicy.
                        No ale to jest bardzo dziwne. Jestem na 100% pewien, ze kapslowałem Steine tą kapslownicą i nie przypominam sobie, żebym coś podkładał.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • josefik
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 386

                          #13
                          ja mam kilka różnych rodzajów bączków już nie znam źródła pochodzenia /część z importu/
                          ale jest różnica w wysokości ok 1cm, tych niższych już głowica nie sięga.
                          A może po prostu fabrycznie nie wyfrezowano w tym egzemplarzu prawidłowej ilości rowków.

                          Comment

                          • GaGacek
                            Member
                            • 08-2004
                            • 96

                            #14
                            Moja też nie "sięga" do małych butelek tymbarkowych podkładam deseczkę 1cm i działa jak ta lala
                            [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
                            Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

                            Comment

                            • biereczapplistes
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 325

                              #15
                              Jaka jest przybliżona cena tej Grifo Heavy Duty? Czy jest na rynku coś jeszcze lepszego?
                              Pijast Piwodziej :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎