Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kapslownice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kolomar
    Senior
    • 12-2005
    • 175

    #31
    W sumie i ja się wypowiem, w końcu założyłem ten temat Mam zwykłą Grifo i jestem bardzo zadowolony. Przykręciłem ją na śrubki do blatu starego biurka i kapslowanie idzie jak burza. Niestety swojego mocowania (takiego jak np. śrutownik) kapslownica nie ma. Rzeczywiście super jest to, że kapsluje wszelkiego rodzaju butelki i nic się nie dzieje. Powiem więcej. Zakapslowałem ostatnio testowo butelke 0,33 "zakręcaną" i mało tego, że kapsel trzyma gaz. Kapsel dało się normalnie odkręcić! Nie używałem droższej wersji, ale "standardowa" Grifo w zupełności spełniła moje oczekiwania

    PS. (edycja dot. kapslowania butelek po tymbarku). A ja mam zwykła Grifo i tymbarkowe butelki kapsluje bez żadnych podkładek. Sięga bez problemu i nawet jest zapas na jeszcze mniejsze butelki
    Last edited by kolomar; 14-08-2009, 09:27.
    Warzenie piwa

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #32
      Dziękuję Koledzy!
      Wiem już wszystko teraz tylko pozostaje mi oblukać gdzie ją kupię...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • przemo70
        † 1970-2019 Piwosz w Raju
        • 05-2007
        • 1501

        #33
        Mam tą kapslownicę i polecam, mam ją przymocowaną ściskami stolarskimi do stołu żeby w razie konieczności móc zamontować w inne miejsce, kapsluje praktycznie wszystkie rodzaje butelek.lepiej wydać parę zetek więcej na stołową niż kupować jakąkolwiek ręczną.Pozdrawiam
        Save water, drink beer ...

        http://www.parowozy.com.pl/
        http://www.kamery.wolsztyn.pl/
        https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

        Comment

        • tomassi
          Member
          • 08-2007
          • 59

          #34
          Mam obydwa modele, HD i zwyczajną. Wydaje mi się, że HD jest jednak nieco wygodniejsza w używaniu, po pierwsze wymaga wyraźnie mniejszej siły do kapslowania, dzięki czemu kapsel jest wciskany płynnie, przy zwyczajnej Grifo trzeba jednak przyłożyć się o wiele bardziej, po drugie wysokość butelki niemal nie gra roli, ćwierć obrotu więcej i już. Nie wiem jak jest z bączkami, nie używam. Można spokojnie i jednym i drugim modelem kapslować bez przykręcania do blatu na stałe. Choć o niebo wygodniej jest gdy kapslownica jest przytwierdzona, ale to tylko zwiększa komfort pracy, a nie warunkuje jej wykonanie.
          Hej szable w dłoń!!!
          Pro Fide Rege et Lege

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #35
            Co do przytwierdzania, to zamierzam przykręcić ją do jakiejś deseczki, co powinno ją ustabilizować.
            PS Masz dwie? Dlaczego?
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • tomassi
              Member
              • 08-2007
              • 59

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              PS Masz dwie? Dlaczego?
              Najpierw kupiłem zwyczajną, i po zakapslowaniu iluś tam butelek - głównie zbieranych po komercyjnych piwach, zaczęło mnie denerwować, że muszę ciągle regulować wysokość (to wyżej to niżej), oraz właśnie konieczność użycia dość dużej siły na dźwignię, co przy nieprzytwierdzonej na stałe kapslownicy do podłoża było nieco niewygodne, trzeba było drugą reką przytrzymywać urządzenie żeby nie fiknęło kozła. Gdyby podstawa była ciut dłuższa nie byłoby problemu. Dlatego kupiłem heavy duty i jest naprawdę wygodniejsza w obsłudze.
              Last edited by tomassi; 31-08-2009, 11:23.
              Hej szable w dłoń!!!
              Pro Fide Rege et Lege

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                Gdyby podstawa była ciut dłuższa nie byłoby problemu. Dlatego kupiłem heavy duty i jest naprawdę wygodniejsza w obsłudze.
                trzeba było dorobić dłuższą podstawkę
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • tomassi
                  Member
                  • 08-2007
                  • 59

                  #38
                  To prawda, nie powinno to nastręczyć jakiś wielkich problemów, ale jak zobaczyłem hd i nieco inną zasadę jej działania doszedłem do wniosku, że bardziej mi się podoba takie rozwiązanie no i ją kupiłem. Myślę, że to zakup na 100 lat, nie ma się co zepsuć.
                  Last edited by tomassi; 31-08-2009, 11:32.
                  Hej szable w dłoń!!!
                  Pro Fide Rege et Lege

                  Comment

                  • Qbric
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 427

                    #39
                    Moja Greta na razie ma na końcie 3 warki i już mam jej dość. Tańczy na butelkach typu Euro i idzie to jak krew z nosa, tylko NRW normalnie lecą. Boje się czy 4. wytrzyma. W związku z tym powoli przymierzam się do Grifo HD. Niestety nigdzie jej teraz nie mogę znaleźć, Browamator wycofał ze sprzedaży (dostępna tylko "zwykła"), w CP jest "jakaś" stołowa, zdjęcia brak, ale niedostępna, na Allegro brak, inne portale w ofercie zazwyczaj mają tylko Gretę.... :/ Mogłby mnie ktoś-gdzieś jeszcze skierować?
                    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #40
                      Grifo też jest dobra.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • przemo70
                        † 1970-2019 Piwosz w Raju
                        • 05-2007
                        • 1501

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomassi Wyświetlenie odpowiedzi
                        To prawda, nie powinno to nastręczyć jakiś wielkich problemów, ale jak zobaczyłem hd i nieco inną zasadę jej działania doszedłem do wniosku, że bardziej mi się podoba takie rozwiązanie no i ją kupiłem. Myślę, że to zakup na 100 lat, nie ma się co zepsuć.
                        Potwierdzam i polecam reszta to zamienniki
                        Save water, drink beer ...

                        http://www.parowozy.com.pl/
                        http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                        https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mogłby mnie ktoś-gdzieś jeszcze skierować?
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                            Moja Greta na razie ma na końcie 3 warki i już mam jej dość.
                            moja pierwsza greta zakapslował coś 60-70 warek , te nowe faktycznie są jakieś do d...
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • Qbric
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 427

                              #44
                              @Seta: Dziękuję za linka. Ostatni raz na stronie Biowinu byłem chyba w lutym i całkiem o niej zapomniałem Niemniej jednak nie zauważyłem tam wersji HD a swoją drogą ceny mają tam niczego sobie... chyba jakieś pozłacane te ich kapslownice.

                              Coś mam parcie na HD ale być może mi się jeszcze odwidzi. W końcu jakby nie było zakup wersji Heavy Duty wiąże się z jedna warką mniej w roku.

                              Wracając do Grety to tak jak pisałem: kapslowanie but. z krótką kryzą to droga przez mękę. Greta tańczy mi na butelce jak się jej podoba, to przeskoczy z lewej, to z prawej, koniec świata. Butelki NRW idą o niebo lepiej. Pod spodem zdjęcia. Wydaje mi się, że blaszki nie powinny być wygięte w taki łuk, przynajmniej na zdjęciach sklepowych są proste. Zużycie krawędzi też już jest znaczne ale nie mam porównania. Być może ktoś będzie w stanie mi powiedzieć czy jest to tylko lekkie zużycie i u Was też tak jest, czy może wasze starsze Grety były robione solidniej?

                              Przypominam, że to stan dopiero po 3 (sic!) warkach.

                              Click image for larger version

Name:	DSC04166m.jpg
Views:	1
Size:	16,0 KB
ID:	2029306Click image for larger version

Name:	DSC04167m.jpg
Views:	1
Size:	13,9 KB
ID:	2029307
                              Click image for larger version

Name:	DSC04172m.jpg
Views:	1
Size:	18,4 KB
ID:	2029308
                              Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                              Comment

                              • darko
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 2078

                                #45
                                Ja bym reklamował. Wyraźna wada materiału.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎