Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termometr z IKEA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • walec
    Senior
    • 02-2010
    • 193

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    tpr - daj znać jak toto uszczelniłeś. A te koszulki to pewnie dostanę w każdym sklepie elektronicznym?
    A może by tak zastosować srebrną taśmę izolacyjną?
    Koszulki dostaniesz w każdym markecie budowlanym, nie musisz iść do specjalistycznego sklepu.
    Wydają się higieniczniejsze niż taśma bo przylegają równomiernie na całym obwodzie, nie ma resztek kleju, nie rozłazi się toto itp. Zakładasz, podgrzewasz, kurczy się ładnie i przylega ze wszystkich stron.

    Comment

    • tpr
      Member
      • 01-2011
      • 46

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      No to uszkodziłem czujnik, trudno. Już zamówiłem następny egzemplarz (20 zł plus transport).
      tpr - daj znać jak toto uszczelniłeś. A te koszulki to pewnie dostanę w każdym sklepie elektronicznym?
      A może by tak zastosować srebrną taśmę izolacyjną?
      No właśnie jeszcze nie uszczelniłem (chociaż ciągle ta poxilina mi chodzi po głowie)... najpewniej w tym bolcu mam ciągle wilgoć. Jak wysuszę i przetestuję to dam znać. Koszulki kupisz w elektronicznym. A z tą taśmą to w sumie nie wiem... Trzeba by zobaczyć. jednej rzeczy nie kumam. Czemu on ma niby lepiej działać po mocniejszym wciśnięciu go w bolec? Czujnik jest nieruchomy wtedy i styka się z metalem?

      Pendragon myślę, że ten mały czujniczek można by spróbować też w elektronicznym dokupić i przylutować. Może zamiast zamawiać nowy spróbuj go naprawić?


      No właśnie to widziałem na forum i pomyślałem o zmianie metalowego bolca na miedziany. Bardziej doświadczony kolega odwiódł mnie od tego rozwiązania.
      Last edited by tpr; 16-01-2012, 15:38.

      Comment

      • mark33
        Idę po piwo do piwnicy.
        • 04-2005
        • 3283

        #18
        Koszulka termokurczliwa zdaje egzamin, długość około 10 -15 cm lub więcej (3cm na sondę reszta na kabel). Po tej modyfikacji nie miałem problemów z termometrem a bywało, że się na chwilkę sonda utopiła. U kogoś z forum widziałem wymienioną rurkę sondy na miedzianą dużo dłuższą co również powinno dobrze działać. Sondy nie polecam zalepiać, jak mimo wszystko wilgoć wejdzie to ciężko będzie rozebrać do suszenia.

        Comment

        • tpr
          Member
          • 01-2011
          • 46

          #19
          Dzięki za rozwianie wątpliwości mark33. Mam jeszcze jedno pytanie. Ten sprzęt wyposażony jest w magnes umożliwiający "doczepianie" go do metalu. Czy praktykował ktoś umieszczanie go na garze podczas zacierania/chmielenia? Jeśli tak to jak to wpływało na jego żywotność? Na chłopski rozum to raczej nie powinno się tego robić, ale z ciekawości pytam czy jednak ktoś używa w ten sposób tego termometru.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #20
            Czyli trzeba się przejść po tę koszulkę. Dzięki za informacje.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tpr Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam jeszcze jedno pytanie. Ten sprzęt wyposażony jest w magnes umożliwiający "doczepianie" go do metalu. Czy praktykował ktoś umieszczanie go na garze podczas zacierania/chmielenia? Jeśli tak to jak to wpływało na jego żywotność? Na chłopski rozum to raczej nie powinno się tego robić, ale z ciekawości pytam czy jednak ktoś używa w ten sposób tego termometru.
              Moim zdaniem zbyt wysoka temperatura. Raz próbowałem i w pewnym momencie wyglądał jakby miał zaraz przestać działać. Wyświetlacz się zaczął "zalewać" w tym sensie, że wyświetlał więcej niż powinien.

              A swoją drogą z czujnikiem miałem ten sam problem co reszta.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                #22
                Nie minęło 48 godzin a nowy termometr już dostarczony. Wczoraj kupiłem termokurczki i już je podtopiłem na sondzie. Można warzyć.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • jakejake
                  Member
                  • 07-2010
                  • 46

                  #23
                  Ja mam założone dwie długie (chyba metrowe) koszulki termokurczliwe o różnej średnicy również na kabel. Szansa, że gdzieś będzie nieszczelność - znikoma.
                  piwo domowe

                  Comment

                  • tpr
                    Member
                    • 01-2011
                    • 46

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakejake Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ja mam założone dwie długie (chyba metrowe) koszulki termokurczliwe o różnej średnicy również na kabel. Szansa, że gdzieś będzie nieszczelność - znikoma.
                    jakejake Dwie tzn jedna na drugą? Mógłbyś umieścić zdjęcie, jak to założyłeś?

                    Comment

                    • jakejake
                      Member
                      • 07-2010
                      • 46

                      #25
                      No tak. Najpierw nałożyłem jedną, zgrzałem ją zapalniczką na całej długości, a potem drugą i to samo. W okolicach połączenia sondy z kablem nałożyłem jeszcze kilka krótkich kawałków.
                      piwo domowe

                      Comment

                      • tpr
                        Member
                        • 01-2011
                        • 46

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakejake Wyświetlenie odpowiedzi
                        No tak. Najpierw nałożyłem jedną, zgrzałem ją zapalniczką na całej długości, a potem drugą i to samo. W okolicach połączenia sondy z kablem nałożyłem jeszcze kilka krótkich kawałków.
                        I zanurzasz tę cześć powyżej bolca w brzeczce bez problemu?

                        Comment

                        • leech2
                          Member
                          • 04-2011
                          • 48

                          #27
                          Owinąłem czujnik taśmą teflonową. Po włożeniu do rurki temperatura jest o 2 stopnie wyższa. Co robię źle?

                          Comment

                          • mareks
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1939

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leech2 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Owinąłem czujnik taśmą teflonową. Po włożeniu do rurki temperatura jest o 2 stopnie wyższa. Co robię źle?
                            Po co owijałeś czujnik taśmą teflonową?

                            Comment

                            • leech2
                              Member
                              • 04-2011
                              • 48

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
                              Po co owijałeś czujnik taśmą teflonową?
                              Goły czujnik po zetknięciu ze stalą powodował wyświetlanie HI

                              Comment

                              • mareks
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1939

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leech2 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Goły czujnik po zetknięciu ze stalą powodował wyświetlanie HI
                                Podejrzewam uszkodzenie czujnika. Kontakt z metalem powodował zwarcie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎