Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

thermomix - śrutownik?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cartmann
    Member
    • 03-2009
    • 31

    thermomix - śrutownik?

    mam na myśli konkretnie ten model:
    Thermomix waży, sieka, miksuje, miesza, rozdrabnia, miele, proszkuje, wyrabia ciasto, emulguje i: gotuje, gotuje na parze i myje się sam prawie...


    czy Ktoś może ma taki sprzęt i próbował śrutować nim słody? Mam takie urządzenie i nie wiem czy bedzie odpowiednie, czy z garem zaciernym też od razu kupić Porkerta.
    Nie mam słodów, więc nie mam jak wypróbować, chciałem w święta coś uwarzyć więc też troche nie mam czasu żeby najpierw zamówić słody, przetestować i jak coś to domówić Porkerta.
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #2
    Tym urządzeniem najwyżej zmielisz słód. Jeśli nie chcesz problemów z filtracją kupuj Porketa.
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cartmann Wyświetlenie odpowiedzi
      mam na myśli konkretnie ten model:
      Thermomix waży, sieka, miksuje, miesza, rozdrabnia, miele, proszkuje, wyrabia ciasto, emulguje i: gotuje, gotuje na parze i myje się sam prawie...


      czy Ktoś może ma taki sprzęt i próbował śrutować nim słody? Mam takie urządzenie i nie wiem czy bedzie odpowiednie, czy z garem zaciernym też od razu kupić Porkerta.
      Nie mam słodów, więc nie mam jak wypróbować, chciałem w święta coś uwarzyć więc też troche nie mam czasu żeby najpierw zamówić słody, przetestować i jak coś to domówić Porkerta.
      Też sugeruję Porkerta, ale jest wyjście pośrednie. Na pierwszą warkę zamów ześrutowane słody (od razu będziesz miał wzór jak to ma wyglądać) i kilka kg słodu nieśrutowanego. Przetestujesz i gdyby była lipa, to zawsze będziesz miał surowce, żeby warzyć. Porkerta zawsze możesz potem dokupić, jedyne na czym możesz stracić to koszty przesyłki.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • roman501
        Junior
        • 06-2009
        • 8

        #4
        mix

        Cześć
        Srutowałem w termomixie i wyszło nieźle, tylko robiłem małą ilość, trzeba uważać aby nie wyszła mąka.
        pozdrawiam
        Romek

        Comment

        • mareks
          Senior
          • 05-2002
          • 1939

          #5
          Mam Thermomix ale nie wpadłem na pomysł aby w nim śrutować słód.
          Mielenie twardych produktów (np. zboża, cukier) powoduje szybkie zużycie noży.
          Nóż do Thermomixa kosztuje 225 PLN + 25PLN za podstawkę a Porket 145 PLN.
          Lepiej kupić śrutownik. Naprawdę!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎