Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki po szampanie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M4ndarkus
    Junior
    • 10-2009
    • 4

    Butelki po szampanie

    Witam,

    aktualnie moja druga warka jest na cichej fermentacji i mam pytanie związanie z rozlewaniem. Czy spokojnie można rozlać piwo do butelek po szampanie 0,7l z korkiem wykonanym z plastiku. Poprzednio użyłem butelek po sokach kubuś 0.33l ale jest z nimi dużo zabawy i nakrętki są nietrwałe.
    Jako że piwo robię od czasu do czasu szkoda mi na razie wydawać pieniądze na kapslownicę i chciałbym się obejść bez niej.

    Proszę o odpowiedz,
    Pozdrawiam piwowarów
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Może zacznę od off-topa. Jest tu taki zwyczaj, że w profilu piszemy troszkę o sobie, owszem nie ma obowiązku ale wyobraź sobie, że ja na początku korzystałem ze sprzętu pożyczanego od mieszkających w moim mieście piwowarów.

    Co do butelek to jest twoja sprawa do jakich wlejesz. Każda sie nadaje.
    Last edited by fidoangel; 25-04-2010, 09:19.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Chyba możesz, ale bez oplotu drucianego się nie obejdzie, inaczej korek po prostu wyskoczy po kilku dniach.

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #4
        Najtansza kapslownica to 16,50zł, czyli dwie paczki fajek. Nie wiem o co tak naprawdę chodzi?
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • M4ndarkus
          Junior
          • 10-2009
          • 4

          #5
          Często na forum nie przebywam a więc zwyczajów tutejszych nie znam. Pokrótce jednak wypełniłem informację o sobie.

          Na tą najtańszą szkoda mi pieniędzy bo z tego co wyczytałem mówicie że jest ona "lipna", a na taką z wyższej półki też mi narazie szkoda bo jest droga Jak zacznę robić piwko na większą skalę z pewnoscią sobie kupię (aktualnie mam sprzęt na 7l), ale to muszę się jeszcze dorobić.
          Nie wydaje mi się aby korek wystrzelił, szampan jest bardziej nagazowany niż piwo i po zdjęciu druciaka niewstrząsniety nie strzela a więc zaryzykuję.

          Pytam bo akurat nie wiedziałem czy może piwo na plastik źle nie zareaguje.

          Dzięki za odpowiedzi,
          Pozdro.
          Last edited by M4ndarkus; 25-04-2010, 11:40.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M4ndarkus Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie wydaje mi się aby korek wystrzelił, szampan jest bardziej nagazowany niż piwo i po zdjęciu druciaka niewstrząsniety nie strzela a więc zaryzykuję.
            Mylisz się. Nagazowanie w piwie tworzy się stopniowo, więc pod wpływem zwiększającego się ciśnienia wewnątrz korek będzie wypychany.

            A jeśli tak bardzo chcesz oszczędzić, to lej po prostu piwo w butelki PET. Średnio to gustowne, ale piwu nic się od plastiku nie stanie.
            Last edited by Twilight_Alehouse; 25-04-2010, 13:40.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M4ndarkus Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie wydaje mi się aby korek wystrzelił, szampan jest bardziej nagazowany niż piwo i po zdjęciu druciaka niewstrząsniety nie strzela a więc zaryzykuję.
              Zapewniam Cię, że wystrzeli, także bez drucianych koszyczków ani rusz.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • wogosz
                Senior
                • 12-2005
                • 1007

                #8
                Jeżeli dysponujesz odpowiednio dużymi koszulkami termokurczliwymi, jakie stosuje się do izolacji kabli, to możesz ich użyć. Sprawdziłem, utrzymują korek. Nie sprawdzałem natomiast oryginalnych termokurczliwych nakładek jakich używają winiarze, bo tak na oko wydawały mi się bardzo słabe, więc użyłem wspominanych izolacji od kabli.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Możesz podjechać do mnie na kapslowanie - mieszkam na Zamojskiej, więc nie daleko...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • miksiok
                    Junior
                    • 12-2006
                    • 29

                    #10
                    Używam od czasu do czasu takich butelek, a ponieważ druciane koszyczki gdzieś mi się pogubiły, to do zabezpieczenia korka używam taśmy klejącej

                    Comment

                    • Usiu
                      Junior
                      • 08-2009
                      • 14

                      #11
                      butelki po Grolschu dobre rozwiązanie ?

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10739

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Usiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        butelki po Grolschu dobre rozwiązanie ?
                        Dobre . Ale czy tanie ?
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • Usiu
                          Junior
                          • 08-2009
                          • 14

                          #13
                          Tanie może nie ale trochę mi się uzbierało już

                          Comment

                          • GaGacek
                            Member
                            • 08-2004
                            • 96

                            #14
                            Ja z butelkami od szampana radze sobie tak http://img413.imageshack.us/img413/2688/img9963u.jpg
                            [...]Najważniejsza k... jest piana ! Czasem piana siada ! Jak jest dużo alkoholu to jest mało piany ! Szklanki muszą k.... być czyste !
                            Piwo traktować można azotem ( nie pomylić k.... z tlenkiem azotu) ![...]- sensor

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10739

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GaGacek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja z butelkami od szampana radze sobie tak http://img413.imageshack.us/img413/2688/img9963u.jpg
                              ale w butelkach po "szampanie" cały urok w korku
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎