Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Awaria" zaworka rurki do rozlewu butelkowego. Wina ACE?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • el_general
    Junior
    • 05-2007
    • 21

    "Awaria" zaworka rurki do rozlewu butelkowego. Wina ACE?

    Żeby wyjaśnić sytuację, zacznę od początku.
    Dwa lata temu, w wakacje, kupiłem WESowy zestaw sprzętowy II i uwarzyłem w nim swoją pierwszą warkę (niestety, jak dotąd, ostatnią). Po moim powrocie na studia ktoś z domowników zestaw spakował i wyniósł do garażu, z racji tego, że w domu tylko zabiera miejsce... Leżał tam czekając na lepsze czasy, marznąc lub nagrzewając się w zależności od pory roku. Miałem tego dosyć, więc bodajże w maju tego roku wyciągnąłem go i solidnie wymyłem. Mycie polegało na zalaniu pojemnika fermentacyjnego ciepłą wodą i ACE (proporcje 'na oko'), do roztworu wrzuciłem resztę sprzętu (oprócz kapslownicy). Później wymyłem czystą wodą, wysuszyłem, spakowałem i schowałem pod biurkiem w swoim pokoju. Zdziwiłem się mocno, gdy zajrzałem do zestawu na początku września. Sprzęt był czymś oprószony, myślałem, że to woreczek z piro się podarł. A tu niespodzianka. Wyszło na to, iż rozłożył się zaworek rurki do rozlewu butelkowego. Kruszył się w rękach. Czy to sprawka ACE? Reszta plastików pozostała w stanie idealnym.

    Tak to wyglądało:
    Click image for larger version

Name:	zaworek 1.jpg
Views:	1
Size:	64,9 KB
ID:	2082207

    Click image for larger version

Name:	zaworek 2.jpg
Views:	1
Size:	66,5 KB
ID:	2082208

    P.S. Pobyt na zesłaniu w garażu nie najlepiej zrobił też "Grecie". Z metalowych elementów wytrąciło się coś dziwnego, ale nie mam odpowiedniego zdjęcia do wrzucenia.
    "Czem iesteś? - Nie zaiste, nie jesteś prawdziwym Bachusem, bo syn Jowisza ma oddech słodki iak wonia Nektaru, ty zaś kozłem trącisz"
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    Rdzewieje?

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Mój zaworek, że tak napiszę , podobnie wyglądał po miesięcznym leżeniu w fermentorze z litrem roztworu piro.
      Cosik ten plastik mają wrażliwy na wszelkie chemie.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10739

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Mój zaworek, że tak napiszę , podobnie wyglądał po miesięcznym leżeniu w fermentorze z litrem roztworu piro.
        Cosik ten plastik mają wrażliwy na wszelkie chemie.
        W jakim celu ?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
          W jakim celu ?
          Skleroza nie zna celu

          Comment

          • el_general
            Junior
            • 05-2007
            • 21

            #6
            Rdzewieje, owszem, ale jakoś nietypowo. Po prostu "coś" się na metalowych elementach osadza (lub wytrąca). Nie potrafię tego lepiej opisać, jak zawitam do domu, zrobię zdjęcia.
            Tak czy inaczej, to pewnie wina nieprawidłowego przechowywania. Przy takich mrozach jak tegorocznej zimy, miała prawo zardzewieć.
            "Czem iesteś? - Nie zaiste, nie jesteś prawdziwym Bachusem, bo syn Jowisza ma oddech słodki iak wonia Nektaru, ty zaś kozłem trącisz"

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎