Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle z zaworkiem ciśnieniowym?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Robert13
    Senior
    • 04-2010
    • 899

    Kapsle z zaworkiem ciśnieniowym?

    No dobra, to ja zadam jeszcze jedno pytanie odnośnie nowości, ale takich, których jeszcze nie ma w sklepie...
    Ktos parę lat temu wymyślił wężyk z oplotu jako sprzet do filtracji... I to był strzał w 10.
    Czy próbował ktoś wymyślić kapsle z zaworkiem ciśnieniowym, co by piwo nie przegazowywało się?
    Last edited by Robert13; 16-11-2010, 14:13.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
    No dobra, to ja zadam jeszcze jedno pytanie odnośnie nowości, ale takich, których jeszcze nie ma w sklepie...
    Ktos parę lat temu wymyślił wężyk z oplotu jako sprzet do filtracji... I to był strzał w 10.
    Czy próbował ktoś wymyślić kapsle z zaworkiem ciśnieniowym, co by piwo nie przegazowywało się?
    może nie koniecznie kapsle ale do mini kega
    http://browamator.pl/szczegoly.php?U...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&sortuj=kod
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Robert13
      Senior
      • 04-2010
      • 899

      #3
      Chyba wykupiłeś, bo:
      "Pozycja aktualnie niedostępna"

      Może w przyszłości przejde na minikegi, ale na razie za dużo wydałem na powiększenie browaru by myślec o takich udogodnieniach.
      Przydałyby sie kapsle z minizaworkami. Gdyby jeden z producentów kapsli opatentował coś takiego, to...
      Ale obawiam się, że jedyna rzecza jaka im wychodzi to trzaskanie jednego wzoru i darcie japy na szeregowych pracowników.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
        Chyba wykupiłeś, bo:
        "Pozycja aktualnie niedostępna"

        Może w przyszłości przejde na minikegi, ale na razie za dużo wydałem na powiększenie browaru by myślec o takich udogodnieniach.
        Przydałyby sie kapsle z minizaworkami. Gdyby jeden z producentów kapsli opatentował coś takiego, to...
        Ale obawiam się, że jedyna rzecza jaka im wychodzi to trzaskanie jednego wzoru i darcie japy na szeregowych pracowników.
        Nie używam minikegów tylko normalne , czy zapłacił byś za taki kapsel 5-10 zł/szt ?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba wykupiłeś, bo:
          "Pozycja aktualnie niedostępna"

          Może w przyszłości przejde na minikegi, ale na razie za dużo wydałem na powiększenie browaru by myślec o takich udogodnieniach.
          Przydałyby sie kapsle z minizaworkami. Gdyby jeden z producentów kapsli opatentował coś takiego, to...
          Ale obawiam się, że jedyna rzecza jaka im wychodzi to trzaskanie jednego wzoru i darcie japy na szeregowych pracowników.
          Chłopie zejdź na ziemię. Dla producentów kapsli piwowarzy domowi, to nawet nie wiem czy są promile sprzedaży. Oni produkują dla przemysłu.
          Po drugie chyba prościej jest nauczyć się butelkować piwo, tak żeby się nie przegazowywało, niż tworzyć jakieś patenty bo jeden z drugim piwowar nie potrafi policzyć ile cukru dodać, czy ocenić kiedy fermentacja się kończy.

          Wyjścia na dziś są dla Ciebie 2 lub 3. Po pierwsze odgazowywanie piwa przez podważanie kapsli. Po drugie butelki z zamknięciem pałąkowym, jeszcze łatwiej upuszczać gaz. Po trzecie możesz przejść na butelki PET. Bo gwarantuje Ci, że kapsle jakie wymyśliłeś nie powstaną. Z kilku powodów. Po pierwsze nie są potrzebne. Po drugie byłyby horrendalnie drogie. Po trzecie jak ustawisz nasycenie, powyżej którego ma działać zawór bezpieczeństwa, przecież różne style mają różny poziom optymalnego nagazowania.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Robert13
            Senior
            • 04-2010
            • 899

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie używam minikegów tylko normalne , czy zapłacił byś za taki kapsel 5-10 zł/szt ?
            No nie, myślałem o czymś prostszym i zaledwie podwajającym cene kapsla. Może ktoś kiedyś wymyśli coś prostego i skutecznego.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
              No nie, myślałem o czymś prostszym i zaledwie podwajającym cene kapsla. Może ktoś kiedyś wymyśli coś prostego i skutecznego.
              Już wymyślił - obliczanie ilości surowca do refermentacji i butelkowanie po zakończeniu fermentacji. Proste, skuteczne i tanie.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Po trzecie jak ustawisz nasycenie, powyżej którego ma działać zawór bezpieczeństwa, przecież różne style mają różny poziom optymalnego nagazowania.
                Jak to jak? Będzie mieć jednostkę sterującą i stację dokującą, dzięki której po podłączeniu do komputera będzie można ustawić granicę dla każdego kapsla z osobna

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                No nie, myślałem o czymś prostszym i zaledwie podwajającym cene kapsla. Może ktoś kiedyś wymyśli coś prostego i skutecznego.
                Nie wymyśli, bo nie ma takiego zapotrzebowania na rynku.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • strzelczyk76
                  Senior
                  • 11-2003
                  • 823

                  #9
                  Najsamprzód li tylko zapytuje - czy uwzględniajac dotychczasową itaniye pomysłów, spostrzeżeń i żądań Roberta13 - można nominować go do antynobla w dziedzinie piwowarstwa domowego?

                  Jeśli OT - proszę wydzielić i poddać pomysł poważnej dyskusji...



                  NORMALNOŚĆ



                  Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Panowie, a sio, to jest temat o nowościach w Centrum Piwowarstwa, a zapewniam, że takich kapsli nie posiadamy w ofercie

                    Robert, zrobiłam jakieś 180 warek 25 l (razem ze szkółkowymi) i łącznie wybuchło mi ok. 5 butelek i to zdecydowanie z mojej winy, pozostali piwowarzy mają zapewne podobne doświadczenia, albo część nigdy granata nie miała - produkt przez Ciebie proponowany kompletnie bez sensu jest
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Robert13
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 899

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Chłopie zejdź na ziemię. Dla producentów kapsli piwowarzy domowi, to nawet nie wiem czy są promile sprzedaży. Oni produkują dla przemysłu.
                      Error. To byłby produkt dla rynku piw refermentowanych w butelce.
                      Najpewniej też przyczyniłby się do gwałtownego wzrostu ich udziału w rynku.

                      Na pozostałe "zagadnienia" nie odpowiadam, bo nie ma do czego się ustosunkowywać, tylko uzytkownikowi "zgoda' zasugeruję, że zawsze kapsle moga być "różnokolorowe".
                      Dziękuję za uwage.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Error. To byłby produkt dla rynku piw refermentowanych w butelce.
                        Najpewniej też przyczyniłby się do gwałtownego wzrostu ich udziału w rynku.

                        Na rynku są setki piw refermentowanych w butelce, bez tego wynalazku.

                        PS: za sprawą Sety powstaje FAQ, będzie tam też kalkulator ile dodać surowca do refermentacji. Polecam.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Robert13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Error. To byłby produkt dla rynku piw refermentowanych w butelce.
                          Taaaa, jasne. Po co im to, skoro mogą odmierzyć ilość surowca do refermentacji z laboratoryjną dokładnością, podobnie jak ilość drożdży w piwie do rozlewu i ich kondycję. Zejdź na ziemię, nikt czegoś takiego nie potrzebuje i nie będzie potrzebował.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • yogi_san
                            Junior
                            • 08-2010
                            • 11

                            #14
                            emm tak odgrzebując stary watek...
                            zamknięcie pałąkowe jeśli ma za duże ciśnienie to tez upuści nieco CO2 wiec wystarczy kombinerkami się pobawić ^_^

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎