Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Części do kegeratora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • andrace
    Member
    • 05-2009
    • 36

    Części do kegeratora

    W wiosennym numerze piwowara czytałem o kegeratorze i chcę sobie taki zrobić. Dwa kegi typu Cornelius i szybkozłączki IN oraz OUT już kupiłem, lodówkę mam teraz pytanie o resztę. Jaki węże będą potrzebne (wielkość, rodzaj, gdzie można kupić) czy taką butlę co2 można podłączyć bez problemów http://allegro.pl/butla-co2-6kg-8l-2...623481097.html i czy taki reduktor będzie pasował http://allegro.pl/reduktor-cisnienio...618339994.html i z tego co zrozumiałem to za pomocą takiego sprzętu nie będę mógł zrobić różnego ciśnienia na 2 kegach. No i jeszcze krany. Taki będzie pasował? http://allegro.pl/kran-do-piwa-nalew...627813912.html Pytam ponieważ nie chcę kupić nie potrzebnego sprzętu. Jeśli macie jakieś praktyczne uwagi co do kegeratora to piszcie.
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    1. Butla - zmierz wysokość lodówki, żeby się w niej zmieściła
    2. Kran - koniecznie z kompensatorem (ten co dałeś linka akurat jest straszliwie drogi...)
    3. Reduktor - na stałe ciśnienie (akwarystyczny), a nie przepływ (spawalniczy)
    4. Wąż gazowy - dowolny zbrojony, byle średnica pasowała
    5. Wąż piwny - specjalny wąż do piwa np. 7x2.5mm (z IBC), ok. 1.5 metra
    6. Szybkozłączki - to już wiesz

    Żeby podawać do 2 kegów to albo trójnik (i wtedy takie samo ciśnienie w obu), albo reduktor z wbudowanym rozdzielaczem (3 manometry). Właśnie robię kegerator i jest to prostsze niż myślałem.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Bych zapomniołech - przydaje się regulator temperatury, np. popularny RT2C. Termostat w lodówce to trochę za mało.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        1. Butla - zmierz wysokość lodówki, żeby się w niej zmieściła
        2. Kran - koniecznie z kompensatorem (ten co dałeś linka akurat jest straszliwie drogi...)
        3. Reduktor - na stałe ciśnienie (akwarystyczny), a nie przepływ (spawalniczy)
        4. Wąż gazowy - dowolny zbrojony, byle średnica pasowała
        5. Wąż piwny - specjalny wąż do piwa np. 7x2.5mm (z IBC), ok. 1.5 metra
        6. Szybkozłączki - to już wiesz

        Żeby podawać do 2 kegów to albo trójnik (i wtedy takie samo ciśnienie w obu), albo reduktor z wbudowanym rozdzielaczem (3 manometry). Właśnie robię kegerator i jest to prostsze niż myślałem.
        Do CO2 możesz używać tego samego węża co do piwa, czyli piwny z IBC będzie bardzo dobry. Żadnego zbrojonego nie trzeba.


        Kran + wszelkiego rodzaju nakrętki do niego jak i redukcja (czy jak się to nazywa) na wąż piwny. Ociekacz - niby bzdet, ale bardzo ważny.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
        Bych zapomniołech - przydaje się regulator temperatury, np. popularny RT2C. Termostat w lodówce to trochę za mało.
        Niby dlaczego? Za bardzo Ci schładza? Czy za słabo? Ja operuję na górnych zakresach termostatu.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Niby dlaczego? Za bardzo Ci schładza? Czy za słabo? Ja operuję na górnych zakresach termostatu.
          Przy ustawieniu na "3" temperatura waha się od 8 do 16 stopni, zależnie od temperatury otoczenia.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Przy ustawieniu na "3" temperatura waha się od 8 do 16 stopni, zależnie od temperatury otoczenia.
            No a temperatura otoczenia aż tak Ci się waha? U mnie to jest różnica 18C w zimie, do 20 kilku C w lecie. Na lato podkręcasz bardziej, na zimę mniej.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #7
              Akurat tam gdzie stoi lodówka bardzo się waha, w ten weekend rano dochodziła do 28*C, po południu spadła do 21*C.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • andrace
                Member
                • 05-2009
                • 36

                #8
                Dziś kurier przywiózł kegi i mam pytanie czy da się oprócz włazu coś wyjąć albo rozkręcić do umycia? I jeszcze tak sobie pomyślałem czy przeszło by nagazować w takim kegu piwo naturalnie, a potem przez wyjście OUT nalewać czy jednak bez CO2 nie pociągnie? A i jeszcze tak z ciekawości na ile opróżnień kega starczy przeciętnie butla CO2 6kg?

                Comment

                • andrace
                  Member
                  • 05-2009
                  • 36

                  #9
                  Polatałem po aukcjach i poszukałem. Powiedzcie czy taki sprzęt pasuje czy coś nie tak.
                  http://allegro.pl/zlaczka-y-co2-6-tr...604838979.html
                  http://allegro.pl/reduktor-co2-argon...618120676.html
                  Nie mogę tylko znaleźć gdzie można kupić kran do piwa. Jakieś propozycje?
                  Last edited by andrace; 23-05-2011, 20:42.

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andrace Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dziś kurier przywiózł kegi i mam pytanie czy da się oprócz włazu coś wyjąć albo rozkręcić do umycia? I jeszcze tak sobie pomyślałem czy przeszło by nagazować w takim kegu piwo naturalnie, a potem przez wyjście OUT nalewać czy jednak bez CO2 nie pociągnie? A i jeszcze tak z ciekawości na ile opróżnień kega starczy przeciętnie butla CO2 6kg?
                    Mozna odkręcić końcówki gaz i piwo klucz 22 chyba ? Wyciągasz rurki , mozna tez rozebrać te końcówki ale ostrożnie
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andrace Wyświetlenie odpowiedzi
                    Polatałem po aukcjach i poszukałem. Powiedzcie czy taki sprzęt pasuje czy coś nie tak.


                    Nie mogę tylko znaleźć gdzie można kupić kran do piwa. Jakieś propozycje?
                    Ten reduktor moim zdaniem sie nie nadaje , obecnie nie widzialem na allegro odpowiednich , kranów dzisiaj tez nie ma . Ale często bywaja za 50zł
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Work in progress, ale temat jest rozwojowy.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ten reduktor moim zdaniem sie nie nadaje , obecnie nie widzialem na allegro odpowiednich , kranów dzisiaj tez nie ma . Ale często bywaja za 50zł
                        Jeżeli bardzo komuś zależy, to w dużo wyższych cenach niż na allegro można kupić takie rzeczy w BeerService, w IBC Polska lub w Bolidzie.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • kony
                          breweriarz
                          • 08-2005
                          • 1701

                          #13
                          Albo tutaj: http://www.cm-labo-gastro.com.pl/oferta.html

                          Comment

                          • andrace
                            Member
                            • 05-2009
                            • 36

                            #14
                            Cierpliwość popłaca. Krany już kupiłem na allegro (nawet o jeden za dużo ) ostatnio sporo ich było, a wczoraj wygrałem dobry reduktor http://allegro.pl/show_item.php?item=1651565735 butla z co2 też kupiona. Teraz tylko przygotować lodówkę kupić węże, zaciski, złożyć, zalać swoim piwkiem i

                            Nigdzie nie znalazłem na ile opróżnień starczy butla co2 6kg więc postanowiłem, że jak zaleję już swojego to napiszę.

                            Ale jeszcze mam pytanie. Czy takim wężem podepnę i co2 i piwo i będzie ok? http://browamator.pl/szczegoly.php?W...250&sortuj=kod

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Nie będzie. Te rurki igielitowe nie są przystosowane do płynów pod ciśnieniem. Do gazu zresztą też.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎