Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Części do kegeratora

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bnp
    Senior
    • 12-2006
    • 129

    #31
    No właśnie to jak moja butla stoi na słońcu i się ogrzeje do 40 st C to starczy mi 4 razy dłużej niż by stała w kegatorze





    ale jaja, Perpetuum mobile

    Comment

    • andrace
      Member
      • 05-2009
      • 36

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bnp Wyświetlenie odpowiedzi
      To jakieś nowe prawa fizyki kolega czytał

      oczywiście to nie prawda
      Więc po co te posty??

      Comment

      • bnp
        Senior
        • 12-2006
        • 129

        #33
        Ale które ?
        Ostatni post nieco ironicznie traktuje nowe prawa fizyki ale jak najbardziej jest na temat.
        Kolega się nie denerwuje

        Comment

        • andrace
          Member
          • 05-2009
          • 36

          #34
          Przejechałem cały Białystok i nie mogę znaleźć pasującego zegara, a jutro muszę rozlać piwo do kegów (szykuje się grubsza impreza). Czy da się zmierzyć ciśnienie na wylocie bez zegara? Nie wiem może ilość bąbelków na minutę czy coś w tym stylu??

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andrace Wyświetlenie odpowiedzi
            Przejechałem cały Białystok i nie mogę znaleźć pasującego zegara, a jutro muszę rozlać piwo do kegów (szykuje się grubsza impreza). Czy da się zmierzyć ciśnienie na wylocie bez zegara? Nie wiem może ilość bąbelków na minutę czy coś w tym stylu??
            W całym mieście nie znalazłeś manometru? Jest w nim jakiś nietypowy gwint? Szukałes w sklepach z art. spawalniczymi?

            Comment

            • andrace
              Member
              • 05-2009
              • 36

              #36
              Byłem i powiedzieli, że to jest dość mały i bardziej podobny do medycznego, jeszcze przed spawalniczym byłem w akwarystycznych to też nie mieli. A czytałem, że przepływ i ustalenie stałego ciśnienia jest jakoś powiązane. Przepływ mógłbym ustalić napełniając np. jakiś balon dwutlenkiem, ale żeby znać jakiś odpowiednik. Może ktoś kto ma działający reduktor próbował czegoś takiego.

              Comment

              • andrace
                Member
                • 05-2009
                • 36

                #37
                Wczoraj rozlałem piwo do kegów i gazuję na oko. W pierwszym to chyba trochę przesadziłem bo piwo przez wężyk od gazu zaczęło iść ale w drugim już nie.

                Comment

                • andrace
                  Member
                  • 05-2009
                  • 36

                  #38
                  Znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/reduktor-cisnienio...696531110.html i tam jest napisane, że ma przepływ 16l/min i ciśnienie wylotowe 4 bary. Powiązałem te dwa czynniki. W drugim kroku musiałem obliczyć przepływ na moim reduktorze. Do mierzenia użyłem balon. po napompowaniu dość dobrze przypomina kulę więc policzyłem ze wzorów objętość kuli oraz obwodu koła, że obwód balonu przy objętości 2 litrów to 66 cm. Wedle podanych wcześniej wytycznych (16l/min - 4 bary) policzyłem, że 0,5 bara powinno napompować balon 2 litry w minutę czyli 1 bar - 30 sekund. Policzyłem także, że balon + 2 litry co2 (3,5g + 3,92g) powinno ważyć 7.42g na mojej elektrycznej wadze wykazało 7g więc chyba ok. Problem jest taki że wspomniane 2 litry w balon na maksymalnie rozkręconym reduktorze nabija w 35s czyli że jest ciśnienie poniżej 1 bara, a to zdaje się niemożliwe skoro popsuty zegar wyskalowany jest do 4 barów. Ma ktoś jakieś pomysły? Może przyjąłem złe założenia?

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #39
                    Złe założenia:
                    3. Reduktor - na stałe ciśnienie (akwarystyczny), a nie przepływ (spawalniczy)
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • andrace
                      Member
                      • 05-2009
                      • 36

                      #40
                      Ale nawet w reduktorze o stałym ciśnieniu jeśli ustawię ciśnienie powiedzmy 1 bar to (bez żadnego podłączenia ) przeleci x gazu to przy ciśnieniu 2 bary przeleci więcej gazu. Nie można jakoś tego połączyć??

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎