Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kadź fermentacyjna i filtracyjna. Projekt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ptasiak
    Member
    • 08-2003
    • 30

    Kadź fermentacyjna i filtracyjna. Projekt

    Witam po latach przerwy browar Głuszec powoli wznawia produkcje domową. Ale ostatnio myślę o automatyzacji. Właśnie odebrałem 2 kadzie wykonane z nierdzewki 4mm na około 50L.
    Amatorski Browar Domowy Głuszec
  • ptasiak
    Member
    • 08-2003
    • 30

    #2
    Zdjęcia

    Zdjęcia. Oczywiście jeszcze bez zaworów spustowych, kadzie są nie doszlifowane i bez podstaw. Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie w wykonaniu to pls o odpowiedzi. Dolny zawór spustowy do gęstwiny 2'' chyba wystarczy? boczny do odlewu1/2'' z kranikiem dobre będą średnice???
    Attached Files
    Last edited by ptasiak; 04-07-2011, 15:16.
    Amatorski Browar Domowy Głuszec

    Comment

    • wogosz
      Senior
      • 12-2005
      • 1007

      #3
      Z tym szlifowaniem/polerowaniem spawów to będziesz miał teraz problem. Na przyszłość lepiej to robić stopniowo. Jak do dolnego stożka przyspawałeś wylot, to trzeba było od razu polerować spaw od wewnątrz, potem dopiero spawać kolejny element i polerować ten kolejny spaw. Teraz nie bardzo masz dostęp do wewnętrznych spawów, a te na zewnątrz są nieistotne - chyba że tylko ze względów estetycznych.
      Przelicz jeszcze raz objętość tych kadzi, bo z szacunkowych obliczeń na podstawie zdjęć, wychodzi mi że pojemność mają bliżej 100 litrów niż 50. Może się mylę, ze zdjęcia trudno ocenić proporcje. Jeżeli w przyszłości będziesz jeszcze raz robił kadzie do fermentacji, zrób raczej niższe a szersze - łatwiejszy dostęp do kadzi od środka.
      Zawór 1/2' do spustu piwa nawet może być za duży na taką małą ilość. Chodzi o to, żeby szybkość strumienia wypływającego piwa nie podrywała drożdży z szyjki. Zawsze jednak możesz zawór stłumić. Średnica zaworu do spustu drożdży jest bez znaczenia, ale jeżeli chcesz je odzyskiwać, to musisz wylot dostosować do średnicy słoika/naczynia w które chcesz spuszczać drożdże z kadzi.

      Comment

      • ptasiak
        Member
        • 08-2003
        • 30

        #4
        Niestety nie miałem dostępu do kadzi podczas "produkcji", co do wysokości to zgadzam się że są za wysokie i za wąskie, mój projekt był inny - szersze a niższe, ale technicznie było to niemożliwe, osoba która mi to robiła nie posiadała aż tak szerokich blach. Jestem umówiony do warsztatu i spróbuje wypiaskować od wewnątrz i zobaczy się jaki to będzie efekt. Co do pojemności to w projekcie było wyliczone na 65L, po zmianach jeszcze nie liczyłem.
        Amatorski Browar Domowy Głuszec

        Comment

        • vude
          Member
          • 03-2011
          • 40

          #5
          Boczny zawór do zlewu piwa nie jest za wysoko? masz to jakoś obliczone, żeby się dużo nie marnowało, czy na oko jest?

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎