Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowicjusz -pytania o składniki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kokiloki25
    Junior
    • 10-2011
    • 2

    Nowicjusz -pytania o składniki

    Witam serdecznie.Mam pytanie do ekspertów w sprawie składników.
    Otóż nie długo zamierzam kupić zestaw do robienia piwa domowego i tu nasuwają się kilka pytań.

    1.Według instrukcji zanim wlejemy Koncentrat słodowy trzeba wsypać 1kg cukru.Pytanie brzmi czy to może być zwykły cukier (kryształ) z hipermarketu ?

    2.Po zakończeniu 1 fermentacji czyli wlewanie do butelek 0,5 litra wsypujemy 1 łyżeczkę cukru.W moim obecnym przypadku wole plastikowe butelki 1litrowe(2 łyżeczki cukru) lub 1,5 Litrów(3 łyżeczki cukrów) np. Warka 1,5 L. dostępna w sklepach.Pytanie brzmi czy druga fermentacja tzw. leżakowanie będzie trwać dłuzej niz standardowe 0,5 litra z którego trzeba średnio odczekać 1 miesiąc ?

    3.Czy te skrętki w plastikowych butelkach są na tyle szczelne aby fermentacja dobrze przebiegła ?

    4.Interesuję mnie taki zestaw



    Pytanie brzmi czy na 23 litry po wlaniu Koncentrat słodowy European Lager + 1 kg cukru (potem 2 fermentacja łyzeczka cukru na butelkę 0,5 litra) jest wystarczająca aby uzyskać dobry smak piwa ?. Wiem wiem ,że lepiej dodawać oprócz 1kg cukru inne składniki , ale chce się dowiedzieć czy podstawowe składniki co napisałem powyżej , będzie piwo dobre w smaku ?
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Smak piwa, jak każdej innej potrawy, czy napoju, tylko w pewnym stopniu zależy od użytych składników. Bardzo wiele zależy od tego jak się je zrobi.
    Jakbyś pierwszy raz robił pierogi a informacje na ich temat zaczerpnął z internetu to jakich byś się spodziewał efektów .
    Poza tym smak jest sprawą indywidualną. Jednym smakuje to a innym tamto.

    Zobacz co mam w podpisie, tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania.

    Ps. Warto wypełnić profil, taki brodacz na gorze strony, wtedy będziesz traktowany poważniej, nie jak "internetowe no name"
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • kokiloki25
      Junior
      • 10-2011
      • 2

      #3
      Poczytałem co nie co.No cóż zobaczymy co wyczaruję

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kokiloki25 Wyświetlenie odpowiedzi
        ...Pytanie brzmi czy druga fermentacja tzw. leżakowanie będzie trwać dłuzej niz standardowe 0,5 litra...
        Myślałem, że nic mnie tu już nie zaskoczy, ale jednak dało się. Kolejna kandydatura do tytułu Bzdury Roku.

        A tak w ogóle jak kolega surowców od sprzętu nie odróżnia, to lekko nie będzie.
        Last edited by Krzysiu; 05-10-2011, 05:26.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #5
          Oj tam oj tam, skąd wiesz ile Koledze zajmuje standardowe opróżnianie pół litra?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎