Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speidel ROUND 60 l

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jaadpol
    Member
    • 11-2010
    • 37

    Speidel ROUND 60 l

    Czy ktoś z Was używa ten sprzęt? wart swojej ceny?
    poszukuje jakiś większych fermentorów i natknąłem się właśnie na ten. praktycznie tylko ten znalazłem
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    A co, beczki plastikowe na alledrogo zniknęły?
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Robert13
      Senior
      • 04-2010
      • 899

      #3
      Do obu fermentacji używam kanistrow 60l (uważam, że są najlepsze), jednakże dokupiłem -do rozlewu i jako pomocnicze pojemniki- parę takich używanych beczułek:


      Tak naprawde mają one całkowitą pojemność 50litrów, ale są naprawde godne polecenia. Można używac ich do wysładzania, ale są w tym mniej poręczne niż zwykłe wiaderko z uwagi na mniejszą średnicę, czyli trzeba użyć mniejszego garnka do 'gładkiego' przeniesienia zacieru, co by go nie napowietrzyć.

      Gwint na deklu nie jest tak dokładny jak w kanistrze, ale można fermentować bez rurki gdy nie ma wokół roju muszek i innego robactwa.

      Każdy biały HDPE jest przeznaczony do kontaktu z żywnością, ale warto zauważyć, że piwo bezposrednio nie styka się z plastikiem, gdyż wnętrze beczki (jak i kanistra) jest pokryte cienką warstwą żywicy, dlatego jest bardzo gładkie.
      Last edited by Robert13; 29-01-2012, 11:19.

      Comment

      • Pszeniczny
        Junior
        • 11-2009
        • 14

        #4
        @jaadpol

        Ja używam i jestem zadowolony. Jedyny mankament jest taki, że nie ma żadnej ,,podziałki" dzięki kórej można odczytać obj. płynu. Ja zrobiłem sobie taką podziałkę sam. Wszystko jest rozbieralne, rozkręcalne, dobrej jakości. Polecam!
        Last edited by Pszeniczny; 26-02-2012, 15:17.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎