Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klon Speidel Braumeistera - budowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekan
    Senior
    • 05-2011
    • 388

    A dno kotła masz wklęsłe, czy płaskie? Na zdjęciach wygląda na płaskie, a to błąd byłby. Szczerze, to średnio kumam Twoje dzieło. Po co ta siatka wkoło? Chyba do filtracji, tak? Ale w jaki sposób? Skąd brzeczka weźmie się w środkowym kotle? Mój wygląda tak
    Edit; To z boku, to wejście i wyjście na wodę do płaszcza chłodzącego.
    Attached Files
    Last edited by jacekan; 26-01-2015, 11:56. Powód: Uzupełnienie.
    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

    Comment

    • mari50
      Junior
      • 01-2012
      • 18

      Siatka wkoło gara ma tylko maskować, zakrywać to co znajduje się pod spodem.
      Powrót brzeczki na środek dna, jest tam przecież w spawania mufa.
      Last edited by mari50; 26-01-2015, 13:34.

      Comment

      • mari50
        Junior
        • 01-2012
        • 18

        Cylindry już gotowe.Poszły do piaskowania.
        Większy o wysokości 410 mm a mniejszy330.
        Średnica obu 300 mm.
        Attached Files

        Comment

        • jacekan
          Senior
          • 05-2011
          • 388

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mari50 Wyświetlenie odpowiedzi
          Siatka wkoło gara ma tylko maskować, zakrywać to co znajduje się pod spodem.
          Powrót brzeczki na środek dna, jest tam przecież w spawania mufa.
          Czyli brzeczka wracać będzie strumieniem? A jak ma przepływać przez całość zasypu? Nie sądzisz, że to ryzykowne? Że spora część zasypu będzie omijana przez ten strumień?
          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

          Comment

          • glaurung1
            Junior
            • 12-2014
            • 4

            Witajcież
            Z tego co widać kolega Mari50 będzie miał rozproszony strumień wspawaną nakładką z gwintem do śruby centralnej.
            Czy przestawiony z osi otwór powrotny ma wpływ na skuteczniejsze przepłukiwanie zasypu ?
            I czy lepiej postarać się na jego rozproszenie pod dolnym sitem jakąś nakładką ?

            Sam jestem na etapie kompletowania podzespołów do klona więc odpowiedzi na pewno będą pomocne.
            Czy sądzicie że zastosowanie mieszadła pomiędzy sitami wpłynęło by na zwiększenie wydajności lub zwiększenie zasypu ?

            Comment

            • mari50
              Junior
              • 01-2012
              • 18

              W pierwszej wersji powrót zrobiłem w ten sposób ale pomyślałem, że lepiej jednak rozproszyć powracającą brzeczkę żeby strumień nie skupiał się w jednym miejscu dlatego zastosowałem nakładkę z pod której na boki rozchodzi się płyn wypełniając powoli całą powierzchnię pod sitem.
              Attached Files

              Comment

              • mari50
                Junior
                • 01-2012
                • 18

                Kolejne fotki.
                Pozostało uzbroić sprzęt. Czekam na grzałki, pompkę, sterownik i pierwszy zestaw słodów. Czekam na przesyłkę a długa droga przed nią .
                No więc pozostało mi podziękować temu forum i wszystkim forumowiczom bo dzięki zawartym tutaj informacjom mogłem zbudować ten garnuszek.
                Aj.. jeszcze jakaś przykrywka no i podziałka wewnątrz.
                Pozdrawiam.
                Attached Files

                Comment

                • jun
                  Member
                  • 05-2009
                  • 47

                  Pompa ma pompować brzeczkę od dołu środkowego cylindra ku górze . Z opisu wynika ,że jest odwrotny kierunek przepływu. W cylindrach dolne pręty dałbym trochę niżej bo dno cylindra może dotykać lustra brzeczki co utrudni filtrację . Poza tym ładne wykonanie .

                  Comment

                  • jacekan
                    Senior
                    • 05-2011
                    • 388

                    A uszczelnienie krawędzi środkowego cylindra? Nie widzę na zdjęciach.
                    Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                    Comment

                    • mari50
                      Junior
                      • 01-2012
                      • 18

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mari50 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Siatka wkoło gara ma tylko maskować, zakrywać to co znajduje się pod spodem.
                      Powrót brzeczki na środek dna, jest tam przecież w spawania mufa.
                      Faktycznie trochę nie jasno się wyraziłem.
                      Powrót oczywiście wychodzi z wspawanej centralnie mufy w dnie gara i kierujący się ku górze.
                      Dolne pręty wspawałem w odległości 140mm od dna cylindra ,dlatego tak wysoko żeby nie dotykały grzałki która ma ok. 120 mm wysokości ( będzie zaokrąglone i zamontowana na ściance kadzi po obwodzie)

                      Comment

                      • jacekan
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 388

                        Drobna podpowiedź. Uchwyt w przykrywce zrób z materiału, który się nie nagrzewa. Żebyś rękawicy, tak jak ja, nie musiał szukać zawsze.
                        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                        Comment

                        • mari50
                          Junior
                          • 01-2012
                          • 18

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
                          A uszczelnienie krawędzi środkowego cylindra? Nie widzę na zdjęciach.
                          Nie mam jeszcze pomyslu. Mysle nad tym. ( klawiatura is. sory)

                          Comment

                          • jacekan
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 388

                            Trochę późno. Są gotowe uszczelki od kotłów grzewczych czy szybkowarów, nakładane na krawędzie, ale pod ich wymiar musiałbyś średnicę wkładu zrobić (taka u mnie była kolejność).
                            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                            Comment

                            • jun
                              Member
                              • 05-2009
                              • 47

                              Uszczelnienie może wyciąć z silikonowej stolnicy . U mnie przy dobrym dociśnięciu centralnej śruby i pompie od zmywarki działa bez uszczelnienia.

                              Comment

                              • mari50
                                Junior
                                • 01-2012
                                • 18

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekan Wyświetlenie odpowiedzi
                                Trochę późno. Są gotowe uszczelki od kotłów grzewczych czy szybkowarów, nakładane na krawędzie, ale pod ich wymiar musiałbyś średnicę wkładu zrobić (taka u mnie była kolejność).
                                Aktualnie miałem dostęp tylko do rury 300 mm więc nie miałem wyboru.
                                Mam coś takiego ale raczej nie do spożywki.
                                Attached Files

                                Comment


                                • powerrubber
                                  powerrubber commented
                                  Editing a comment
                                  takie uszczelki to profile gumowe i tego należy szukać. Pamiętajcie, że przydałaby się certyfikacja do spożywki.
                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎