Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brew kit Brewferm Triple?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23807

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
    Brewferm

    co wybrać i jak skompletować mądrze starter(wiaderko itp.)?
    Bardzo ogólne to Twoje pytanie

    Zobacz o jest w zestawie http://www.browar.biz/centrumpiwowar...puchmistrz_pro i wybierz zestaw który zawiera przynajmniej takie elementy.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • kurgan
      Gość
      • 04-2004
      • 315

      #17
      to najlepsze startery na rynku? czy lepiej samemu skompletować starter?

      bardzo interesuje mnie Belgia, nie wiem czy od razu nie zacząć bawić się w zacier? czy Belgia z koncetratu jest warta mszy?Brewferm Diabolo - belgijski brew-kit 1,5 kg jest wart swojej ceny? sam koncentrat to 6 pln za litr piwa...

      Comment

      • kurgan
        Gość
        • 04-2004
        • 315

        #18
        Ekstrakt słodowy w proszku JASNY 200g--------------------------------------------8 zł. 33 gr.
        Plastikowa rurka fermentacyjna - NIETŁUKĄCA - z zakrywką. -------------------3 zł. 43 gr.
        Korek gumowy do butli - średnica korka: 36/44 mm z otworem 9 mm----------9 zł. 80 gr.
        Kranik spustowy Speidel NW10 do fermentorów ROUND oraz OVAL-------------18 zł. 62 gr.
        Solidny fermentor (PE) Speidel ROUND 30 l z pokrywką--------------------------129 zł.
        Łącznik kranika spustowego z rurką do rozlewu butelkowego (rozlew z ominięciem węża)--3 zł. 43 gr.
        Reduktor osadów----------------------------------------------------------------------2 zł. 45 gr.
        Miarki do cukru lub glukozy (refermentacja w butelkach) -------------------------3 zł. 53 gr.
        Szczotka do mycia butelek - uniwersalna - 45 cm----------------------------------4 zł. 80 gr.
        Mieszadło piwowarskie - 52 cm-------------------------------------------------------11 zł. 27 gr.
        Rurka do rozlewu butelkowego + wąż.-----------------------------------------------17 zł. 25 gr.
        OXI One --- przyjazny i skuteczny środek do dezynfekcji --- 100 g --------------6 zł. 27 gr.
        Belgijski cukier kandyzowany --- BIAŁY --- 500g----------------------------x3 27 zł. 93 gr.
        Brewferm Triple - belgijski brew-kit 1,5 kg-----------------------------x2 105 zł. 84 gr.

        bedzie tripel 18litrow

        co sądzicie o tym zestawie, brakuje czegoś?

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23807

          #19
          Nie masz w zestawie ballingometru. Sprawdź u sprzedawcy czy to co wybrałeś da radę w ogóle ze sobą połączyć. Jest na liście sporo drogich elementów, które mają tańsze odpowiedniki przy podobnej funkcjonalności, przykładowy fermentor z kranem i rurką u Ciebie jest złożony za jakieś 170 zł, alternatywne wiaderko z kranem i rurką to jakieś 40 zł.

          A czy wybrać brewkitowanie czy zacieranie zależy od tego jakie masz potrzeby (maksymalny wpływ na efekt końcowy kontra prostota procesów), możliwości (czy możesz temu hobby poświęcić więcej czy mniej czasu) no i chęci.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kurgan
            Gość
            • 04-2004
            • 315

            #20
            Brewferm Tarwebier (witbier) - belgijski brew-kit 1,5 kg

            "do przygotowania 15 litrów piwa 13°Blg i 5% obj. alk.
            Wymagane użycie dodatkowego surowca fermentującego:
            - 1,0 kg ekstraktu słodowego jasnego (syrop)."

            czy mogę zamiast 1 kg dodać 1,5 kg ekstraktu słodowego? fermentator ma pojemność 30 litrów, jeśli chciałbym zrobić ten zestaw x 2 (2 x 15 l ) to ile litrów wolnego miejsca muszę zostawić w beczce (tym samym co z zakłóceniem proporcji, czy tylko extrakt będzie wyższy?) , jeśli mam zrobić tylko jeden zestaw czy 15 l wolnej przestrzeni nie zaszkodzi piwu?

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎