Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drożdże Poznań

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MatPozMar
    Member
    • 12-2010
    • 31

    Drożdże Poznań

    czy ktoś się z Was orientuje czy w Poznaniu istnieje miejsce gdzie można kupić drożdże piwowarskie (dolnej fermentacji)?? Czy w ogóle takie miejsce istnieje?
    Last edited by MatPozMar; 22-11-2011, 10:04.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MatPozMar Wyświetlenie odpowiedzi
    czy ktoś się z Was orientuje czy w Poznaniu istnieje miejsce gdzie można kupić drożdże piwowarskie (dolnej fermentacji)?? Czy w ogóle takie miejsce istnieje?
    Na Wronieckiej jest sklep z brewkitami i takimi pierdołami, może mają drożdże?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Kupić niefiltra w Lechu i podhodować.

      Comment

      • MatPozMar
        Member
        • 12-2010
        • 31

        #4
        pierwsze słyszę, dobrze rozumiem, że można w Lechu niefiltrowane kupić
        ??

        w sumie dobry pomysł z takim piwem, muszę się rozejrzeć w sklepie, dzięki za podpowiedź

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #6
            Spokojnie, nie biegnij jeszcze do sklepu to była tylko Krzysiowa specjalność czyli Poranna Szydera

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Ale jakbym zamiast Lecha polecił Brovarię, to już byście się w pas kłaniali? To jest własnie sekciarstwo

              Nie mam pojęcia, czy w barze Lecha przy browarze sprzedają niefiltra, ale nie sądzę, żeby te drożdże były jakieś znacząco złe.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie mam pojęcia, czy w barze Lecha przy browarze sprzedają niefiltra, ale nie sądzę, żeby te drożdże były jakieś znacząco złe.
                W barze przy browarze sprzedają filtrowane, więc nic się z tego nie wyciągnie.

                Zawsze można się przejść do Brovari i pogadać z piwowarem, może Ci chlupnie łychę drożdży do słoika
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • kony
                  breweriarz
                  • 08-2005
                  • 1701

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale jakbym zamiast Lecha polecił Brovarię, to już byście się w pas kłaniali? To jest własnie sekciarstwo

                  Nie mam pojęcia, czy w barze Lecha przy browarze sprzedają niefiltra, ale nie sądzę, żeby te drożdże były jakieś znacząco złe.
                  Jako szyderstwo odebrałem w ogóle propozycję podhodowania drożdży z niefiltra.
                  Nie wiem co masz na myśli pisząc "bar Lecha" ale jeśli chodzi Ci o wyszynk przy browarze to nie wiem jak teraz ale kilka lat temu gdy moja żona miała zajęcia w browarze w ramach technologii prod. na politechnice to nie mieli nawet Pilsa z beczki tylko Lech Premium. Więc nie liczyłbym na to że jakiekolwiek nietypowe atrakcje tam serwują.

                  Comment

                  • kony
                    breweriarz
                    • 08-2005
                    • 1701

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zawsze można się przejść do Brovari i pogadać z piwowarem, może Ci chlupnie łychę drożdży do słoika
                    Optymista! Piwa w butelkę Ci tam nie sprzedadzą ale drożdże będą rozdawać z ochotą

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem co masz na myśli pisząc "bar Lecha" ale jeśli chodzi Ci o wyszynk przy browarze to nie wiem jak teraz ale kilka lat temu gdy moja żona miała zajęcia w browarze w ramach technologii prod. na politechnice to nie mieli nawet Pilsa z beczki tylko Lech Premium. Więc nie liczyłbym na to że jakiekolwiek nietypowe atrakcje tam serwują.
                      Rok temu w lipcu lali zarówno Lecha Premium jak i Pilsa.


                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                      Optymista! Piwa w butelkę Ci tam nie sprzedadzą ale drożdże będą rozdawać z ochotą
                      Jakby zagadać bezpośrednio z piwowarem to może by się udało, a nie z jakimiś kelnerami.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • MatPozMar
                        Member
                        • 12-2010
                        • 31

                        #12
                        W barze lecha nie bywam za często, ale nie wiem co tam wymyślą, skoro Żywiec rezygnuje z HGB,
                        pomyślałem tez o jakimkolwiek innym piwie dolnej fermentacji z importu, ale ciężko było mi znaleźć niefiltra i niepasteryzowanego i w końcu odpuściłem, poczekam na drożdże

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #13
                          Będziesz na Giełdzie?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • MatPozMar
                            Member
                            • 12-2010
                            • 31

                            #14
                            niestety nie mogę być nad czym ubolewam !! ehhh ;/Domowe obowiązki ...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎