Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

butelki dla domowych piwowarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    butelki dla domowych piwowarów

    mam na zbyciu 20 szt. EURO i 30 NRW. przekarzę je komuś komu aktualnie brak.
  • Hannibal
    Senior
    • 03-2004
    • 1426

    #2
    Mnie zawsze jest brak, ale niestety jestem z Warszawy, więc wysyłać tego to nie za bardzo się opłaca.
    "All the good things for those who wait"

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      no, niestety nie. mnie targać tego do Warszawy też się nie chce
      Last edited by e-prezes; 12-04-2005, 14:22.

      Comment

      • Kapselek
        Junior
        • 03-2003
        • 24

        #4
        Butelki

        Butelki które wychodzą z użytku tzn EUR-y można za niedrogo kupić w hurtowniach piwa np. na ul Krakowiaków przy dawnej giełdzie owocowej. Wymagaja tylko bardzo dokładnego szorowania i dezynfekcji przed napełnieniem ale wiertarka bezprzewodowa i szczotka do butelek daje niezłe rezultaty. Ostatnio tam zopatrzyłem się w potrzebne ilości

        Pozdrawiam

        Comment

        • Doodeck
          Senior
          • 05-2003
          • 1612

          #5
          Gdyby był ktoś chętny ze Śląska, to mam w garażu kilka kartonów butelek EURO i tych "z szyjką" z GŻ - ale NIEPŁUKANYCH po spożyciu. Szkoda mi wyrzucać, a prosić się w sklepie o ich przyjęcie nie uchodzi.

          e-prezesie : FCJP przekażę
          Dalekosiężny
          Obserwator
          Obiektów
          Dynamicznie
          Epatujących
          Ciekawymi
          Koncepcjami

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
            Gdyby był ktoś chętny ze Śląska, to mam w garażu kilka kartonów butelek EURO i tych "z szyjką" z GŻ - ale NIEPŁUKANYCH po spożyciu. Szkoda mi wyrzucać, a prosić się w sklepie o ich przyjęcie nie uchodzi.
            widać nie tylko mnie się nazbierało

            e-prezesie : FCJP przekażę
            tym razem nie wypatrzyłem

            Comment

            • peter007
              Senior
              • 06-2004
              • 2820

              #7
              Póki się nie dorobię kapslownicy muszę uzbierać około 40 szt. butelek z patentem. Jak na razie mam ich 18. Plan miałbyć taki, że z pierwszą warką ruszę jak nazbieram butelek, ale już teraz wiem, że muszę coś innego wymyślić. Tu mam pytanie czy PETy muszą być brązowe, czy mogą być takie butle np. po mineralce? Drugie pytanko tyczy się zielonych butelek. Gdzieś tu na forum (nie pamiętam już gdzie) doczytałem się że zielone butelki źle wpływają na piwo. Czy to prawda i czy w związku z tym unikać takich butelek?
              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

              Comment

              • mark33
                Idę po piwo do piwnicy.
                • 04-2005
                • 3283

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                Póki się nie dorobię kapslownicy muszę uzbierać około 40 szt. butelek z patentem. Jak na razie mam ich 18. Plan miałbyć taki, że z pierwszą warką ruszę jak nazbieram butelek, ale już teraz wiem, że muszę coś innego wymyślić. Tu mam pytanie czy PETy muszą być brązowe, czy mogą być takie butle np. po mineralce? Drugie pytanko tyczy się zielonych butelek. Gdzieś tu na forum (nie pamiętam już gdzie) doczytałem się że zielone butelki źle wpływają na piwo. Czy to prawda i czy w związku z tym unikać takich butelek?

                Piwo można lać do wszystkiego byle było zdezynfekowane, szczelne i przystosowane do sporych ciśnień. Przeźroczyste butle trzymałbym raczej w ciemnych miejscach typu piwnica, wskazane są też niskie temperatury, u mnie i tak jest to 16*C.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  mam na zbyciu 20 szt. EURO i 30 NRW. przekarzę je komuś komu aktualnie brak.
                  EURO wyszły, ale 30 szt. NRW wciąż mam na zbyciu, bo moje moce przerobowe nie są tak duże, by zapełnić wszystkie butelki.

                  Comment

                  • peter007
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 2820

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
                    Piwo można lać do wszystkiego byle było zdezynfekowane, szczelne i przystosowane do sporych ciśnień.
                    W takim razie czy plastikowych butelek nie rozsadzi lub nie wywali korka?
                    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                      W takim razie czy plastikowych butelek nie rozsadzi lub nie wywali korka?

                      Pety wytrzymują ogromne ciśnienia, tylko nie sprawdzaj, nie skacz po tym bo nogi połamiesz.
                      Po pecie można ciężarówką przejechać i nie pęknie (podobno, nie mam ciężarówki )

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #12
                        Pierwszą warkę robiłem w petach, nagazowanie miałem tak wielkie, że nalanie piwa zajmowało 5 minut , a gogle były wręcz wskazane. Butelki postawione na stole nie chciały prosto stać, ponieważ miały wypukłe denka , ale było zabawy, piwo wyszło bardzo smaczne ( tylko za mało 16 butelek 0,5 L). Teraz mam co wspominać.
                        Życzę powodzenia w warzeniu i butelkowaniu.

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Mam kilkadziesiąt belgijskich buteleczek 250ml. Zastanawiam się czy wytrzymają ciśnienie domowego piwa . Jutro, w ramach rozlewu, eksperymentalnie parę napełnię.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Ark
                            .
                            • 04-2003
                            • 414

                            #14
                            Ja rozlewałem w podobne, nic nie pękło. Są bardzo wygodne, zwłaszcze jeśli chodzi o rozdawnictwo
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Też mam kilka napełnionych belgijskich 0,25l i nic nie pękło.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎