Ogłoszenie

Collapse

Zasady zamieszczania ofert

Zamieszczanie prywatnych ofert kupna / sprzedaży / wymiany / odstąpienia sprzętu i surowców piwowarskich jest bezpłatne (jeśli oferty nie noszą znamion handlu na większą skalę).



Ograniczenie dotyczące ofert sprzedaży:

- Zarejestrowani Użytkownicy mogą zamieścić jedną NIEKOMERCYJNĄ ofertę sprzedaży na miesiąc.

- PremiumUżytkownicy mogą zamieszczać NIEKOMERCYJNE oferty sprzedaży bez większych ograniczeń o ile nie jest to działalność konkurencyjna wobec Browar.Biz i/lub naszych Partnerów.



Mam nadzieję że tą drobną szykanę przyjmiecie ze zrozumieniem i w razie chęci częstszej sprzedaży wesprzecie Browar.biz finansowo zostając PremiumUżytkownikami co, poza nieograniczoną możliwością zamieszczania ofert sprzedaży, daje też dodatkowe udogodnienia w serwisie.



Z góry dziękuję



Aha, zastrzegam sobie prawo usunięcia ogłoszenia bez podania przyczyny, choć zawsze będę się starał uzasadnić swoją decyzję.
See more
See less

Termometr piwowara.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marek-C
    Senior
    • 12-2005
    • 848

    #16
    Eeee tego 100?

    Najpierw powstanie obudowa! Bo klient czeka.
    Ale za uwagi dziękuję!
    Marek
    Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

    Comment

    • Marek-C
      Senior
      • 12-2005
      • 848

      #17
      Powstaje....





      to tylko powiercone dziury... ma ktoś namiar na taką folię, taką specjalną przyklejaną i sztywniejszą?


      Marek
      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

      Comment

      • artur2
        Senior
        • 02-2008
        • 535

        #18
        Nie wiem za bardzo do czego ta folia - zabezpieczenie LCD ?
        Dobre byłoby plexi - ale ciężko chyba to wkleić. Połączenie musiałoby być dość ładnie zrobione.
        Może folie ochronne na telefony ?
        Np tu: http://tinyurl.com/65kwwk
        Polecam firmę Brando. Ja zrobiłem sobie z takiej folii ochronę na wyświetlacz aparatu bo nie było oryginalnej do kupienia (musiałem ją dociąć).
        Mniej alkoholu, więcej smaku !
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Marek-C
          Senior
          • 12-2005
          • 848

          #19
          Obudowa zrobiona, niestety nie wassergepfuft.
          Dodane 'do 5 termometrów', problem małego wyświetlacza: temperatury są wyświetlane przez ok 1s po kolei z numerem czujnika, analizowana jest wyświetlona temperatura... ale zagmatwałem .
          Chyba żeby wyciągać średnią? Bo ...miga czasami a obliczenia dla histerezy się skomplikowały - trzeba by analizować poprzedni stan danego czujnika, ... będzie chętny to powalczę, na razie 'as is'.

          Czujniki są wykrywane automatycznie bez potrzeby jakiś specjalnych zabiegów, no może trzeba będzie zlokalizować numery, ale to po prostu trzeba potrzymać w paluszkach i zobaczyć na wyświetlaczu.

          Popsułem jedną sondę... analiza wnętrza pozwala przypuszczać że jest dobre wassergepruft, tzn. klej-guma w miejscu wchodzenia przewodu do rurki dobrze przylegała do ścianek i tworzyła koreczek.

          Dobra zapodam zdjęcia na www.abpm.com.pl, jak tylko dzieciaki użyczą aparatu.

          Marek
          Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

          Comment

          • luklaz
            Senior
            • 11-2005
            • 121

            #20
            ... no ładne cacko, mam toto coś i bawię się na sucho. Naprawdę imponujące. Wreszcie mam taki termometr jaki był mi potrzebny bo po 60-ciu warkach zajechałem chyba z 5 szt. łącznie z rtęciowym, tandetą z Ikea i chińszczyzną z Allegro.
            Jak przetestuje przy zacieraniu wtedy będą sugestie
            Najlepsza w tym projekcie jest otwarta architektura tego urządzenia, jak Marek zapewnił można podpiąć przekaźnik i stycznik a co za tym idzie może sterować np. grzałką elektryczną. Zapewne tych którzy myślą nad budową czegoś w stylu RIMS powinno to zainteresować.
            Co do problemu z różnie rozkładającą się temperaturą zacieru to cały czas myślę nad mieszadłem wykorzystującym pompę, wtedy umieściłbym czujnik z sondy w przepływie i można by przyjąć że taka temperatura jaką pokazuje wyświetlacz jest w całym zacierze.
            Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #21
              Aaaa! Zapomniałam się podzielić na forum swoją radością z posiadania owego instrumentu!

              Działa bez zarzutu. Jednak ma poważną wadę - zmusza mnie do mieszania w trakcie przerw - do tej pory udawałam, że myślę, że temperatura jest ok, nie dopuszczałam oczywistości różnic temperatur w zacierze, a teraz dziadostwo mi piszczy no i już kurka nie mogę udawać Też, jak przedpiśca, zaczęłam myśleć o mieszadle. Jednym słowem, Marku, zabieraj się za konstrukcję, jak dla mnie na gar 40 litrów
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Marek-C
                Senior
                • 12-2005
                • 848

                #22
                No już ja ci dam dziadostwo!!!!!!

                Mieszadło???
                Na razie namierzyłem śmigło:
                Last edited by Marek-C; 23-12-2008, 14:19.
                Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                Comment

                • brloin
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 530

                  #23
                  trochę za duży na moje potrzeby garnek by się do tego mieszadełka przydał. np. cysterna...
                  brloin; od Szczecina do Wrocławia

                  Comment

                  • luklaz
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 121

                    #24
                    Śmigło
                    Co będziesz warzył odlotowe piwko?
                    Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                    Comment

                    • Marek-C
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 848

                      #25
                      dorobione:

                      -do 5 czujników temperatury (eee - już się chwaliłem?)
                      -countdown: zamiast timera można ustawić odliczanie 5-60 min 'w dół' po czym sygnał dżwiękowy.

                      Dla zainteresowanych: muszę wgrać nowy program do procesora (czyli muszę dorwać się do 'hardwaru'), przy 1 czujniku temperatury ustrojstwo działa jak dotychczas/dalej nie mam pomysłu jak liczyć 'uśrednianie' temperatury.

                      Marek
                      Last edited by Marek-C; 09-02-2009, 21:09.
                      Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                      Comment

                      • luklaz
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 121

                        #26
                        Szybko Ci to poszło wczoraj zamówienie dzisiaj gotowe, ja poprosze o taką zmiane ha będzie minutnik
                        Wino tu rzadko używane. Ma jednak naród polski napój warzony z pszenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała . Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców , lecz i cudzoziemców. Jan Długosz

                        Comment

                        • mlody_w_fachu
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 325

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C Wyświetlenie odpowiedzi
                          dorobione:
                          ... przy 1 czujniku temperatury ustrojstwo działa jak dotychczas/dalej nie mam pomysłu jak liczyć 'uśrednianie' temperatury.

                          Marek
                          wynik = (temp1 + temp2 + temp3 + temp4 +temp5)/5;

                          po prostu mlody_w_fachu
                          - - -
                          gdzieniegdzie znany jako winorobek

                          Comment

                          • Marek-C
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 848

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mlody_w_fachu Wyświetlenie odpowiedzi
                            wynik = (temp1 + temp2 + temp3 + temp4 +temp5)/5;

                            o cholera!!! że wcześniej na to nie wpadłem!



                            ps.
                            resztę przemyśleń pominę....
                            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                            Comment

                            • Marek-C
                              Senior
                              • 12-2005
                              • 848

                              #29
                              Termometr z sondą cyfrową ds18b20 lub termoparą K.
                              W zależności od typu czujnika zakresy:

                              -ds18b20 -25`C do 125`C
                              -termopara K 0 - 1024`C (uwaga: w zależności od konstrukcji termopary - izolacji, temperatura maksymalna może być niższa, przetwornik gwarantuje 1024`C)

                              Wyświetlacz 7 segmentowe led.
                              Wymiary 'obudowy bryzgoszczelnej' 80x55mm.
                              Uwaga1: sonda oczywiście będzie 'piwoszczelna'
                              Uwaga2: termopara raczej nadaje się do 'umocowania na stałe', są to dwa 'druciki' więc łatwo można toto urwać.
                              Ale ja mam taki termometr zamontowany w wędzarni i spisuje się bardzo 'teges'.

                              Zdjęcie trochę 'rozmazane', w rzeczywistości cyfry są wyraźne.
                              price: 60PLN

                              ps.
                              Taki termometr jak z pierwszego postu pozostał jeszcze jeden - polecam!
                              Attached Files
                              Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                              Comment

                              • Marek-C
                                Senior
                                • 12-2005
                                • 848

                                #30
                                Termometrów 'z timerem' brak....
                                Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎