Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Udało się !!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • aquator
    Junior
    • 08-2003
    • 2

    Udało się !!

    Witam wszystkich "forumowiczów".
    Moja pierwsza warka wyszła doskonale, choć tworzona z gotowca (Browamator - puszka ekstraktu nachmielonego 1,8 kg + puszka ekstraktu zwykłego 1,8 kg, drożdże te co pod wieczkiem puszki, ogólnie 20 litrów wody). Walory smakowe i zapachowe przerosły moje oczekiwania a piana i bąbelki całkiem całkiem - koniec reklamy . Woda przywieziona od teściów z Bystrzycy Kłodzkiej a całość robiona na "oko", jakoś nigdy nie lubiłem tych dokładnych formułek. Zabutelkowałem piwo 28.08 i czekałem ... tylko tydzień (nie mogłem już spać) Dziś mini degustacja i zaskoczenie - to działa. Jestm całkiem chory, muszę nastawiać kolejną już. Tym razem muszę pobawić się słodem. Boże ale to wciąga
    Wodniś
  • slado
    Gość
    • 07-2003
    • 1072

    #2
    Gratuluję.
    Gdybyś coś ekperymentował to nie omieszkaj się pochwalić.
    Ja właśnie skończyłem nastawiać 3 wareczkę.
    Zamyślam zabrać się za zacieranie, ale technicznie nie jestem jeszcze gotowy.
    zdrówko !

    Comment

    • aquator
      Junior
      • 08-2003
      • 2

      #3
      Dzięki

      Mam tylko jeden problem, pewną ilość osadu drożdży na dnie, co jest normalne ale jak nalewam za szybko to zbyt wyraźnie czuję ich smak. Czy jest jakaś rozsądna metoda filtracji przed butelkowaniem ?

      Zdrówko
      Wodniś

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        jest! należy przekopać Forum! odpowiedź tu jest
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #5
          Gratulacje...a w ogóle nie mialem okazji tego powiedzieć -- strona jest zajebista jak Perła Chmielowa!!!!
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎