Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje pierwsze piwo pszeniczne...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalh
    Senior
    • 12-2002
    • 284

    #16
    Drożdże White Labs

    Nie było mnie kilka dni, więc odzywam się dopiero teraz.

    1. Cena WLP w Hop&Grape: to co napisała mirkap - tak jest faktycznie przy potwierdzaniu transakcji przez internet. Podejrzewam że są to koszty standardowego przeslania kurierem w Wielkiej Brytanii. Koszty te sa jednak niższe dla nas. Ja kontaktowałem się mailowo z nimi (Patsy) i dostawałem szybkie odpowiedzi - napisali mi ile kosztują przesyłki do Polski - 1 fiolka to około 1,22 funta, 2 fiolki 1,50 lub podobnie. Są to koszty tego rzędu, a nie 4,60 funta. Kiedyś mi przesłali taką liste:
    1 yeast 1.22
    2 yeasts 1.50
    3 yeasts 1.77
    4 yeasts 2.04
    6 yeasts 2.22
    i faktycznie było to coś koło tego.
    Jest to zwykła przesyłka pocztowa (jak list), nie polecona.
    Właśnie dzisiaj dostałem obciążenie na konto karty kredytowej - 84 PLN za 2 fiolki.

    2. Co do samych drożdży - ostatnio kupiłem WLP500 (Trappist Ale) i zrobiłem na nich na razie 2 warki. Dla mnie jest to rewelacja - wychodzą tam ciekawe 'belgijskie' smaki i posmaki, dużo słodkich zapachów, trwała piana. Dlatego kupuję następne szczepy, a mam zamiar spróbować innych belgijskich WLP. Wyeast jest równie ciekawy, ale w wersji 'w woreczku' trudno się je dzieli na więcej porcji.

    Comment

    • mirkap
      Member
      • 07-2003
      • 75

      #17
      Odp: Drożdże White Labs

      michalh napisał(a)
      ... to co napisała mirkap....
      Sorry, mirkap to on a nie ona!!!

      Comment

      • mario123
        Senior
        • 01-2003
        • 250

        #18
        Odp: Drożdże White Labs

        michalh napisał(a)
        Nie było mnie kilka dni, więc odzywam się dopiero teraz.

        1. Cena WLP w Hop&Grape: to co napisała mirkap - tak jest faktycznie przy potwierdzaniu transakcji przez internet. Podejrzewam że są to koszty standardowego przeslania kurierem w Wielkiej Brytanii. Koszty te sa jednak niższe dla nas. Ja kontaktowałem się mailowo z nimi (Patsy) i dostawałem szybkie odpowiedzi - napisali mi ile kosztują przesyłki do Polski - 1 fiolka to około 1,22 funta, 2 fiolki 1,50 lub podobnie. Są to koszty tego rzędu, a nie 4,60 funta. Kiedyś mi przesłali taką liste:
        1 yeast 1.22
        2 yeasts 1.50
        3 yeasts 1.77
        4 yeasts 2.04
        6 yeasts 2.22
        i faktycznie było to coś koło tego.
        Jest to zwykła przesyłka pocztowa (jak list), nie polecona.
        Właśnie dzisiaj dostałem obciążenie na konto karty kredytowej - 84 PLN za 2 fiolki.

        2. Co do samych drożdży - ostatnio kupiłem WLP500 (Trappist Ale) i zrobiłem na nich na razie 2 warki. Dla mnie jest to rewelacja - wychodzą tam ciekawe 'belgijskie' smaki i posmaki, dużo słodkich zapachów, trwała piana. Dlatego kupuję następne szczepy, a mam zamiar spróbować innych belgijskich WLP. Wyeast jest równie ciekawy, ale w wersji 'w woreczku' trudno się je dzieli na więcej porcji.
        Napisalem do White Labs w sprawie drożdży WLP300 i dostałem odpowiedź, że 1 fiolka kosztuje 4.99 a przesyłka 4.70 funta. Czyli tak samo jak przy zamawianiu przez Internet.

        Comment

        • michalh
          Senior
          • 12-2002
          • 284

          #19
          A kiedy DOKŁADNIE dostałeś odpowiedź? (pytanie nie jest bezzasadne)

          Comment

          • mario123
            Senior
            • 01-2003
            • 250

            #20
            michalh napisał(a)
            A kiedy DOKŁADNIE dostałeś odpowiedź? (pytanie nie jest bezzasadne)
            Wczoraj do nich napisałem (patsy@hopandgrape.co.uk) i w tym samym dniu otrzymałem odpowiedź.

            Comment

            • michalh
              Senior
              • 12-2002
              • 284

              #21
              No właśnie.
              Mi też to samo wczoraj właśnie napisali. Ceny samych przesyłek sie nie zmieniły w stosunku do tego starszego maila, ale były problemy z dostarczaniem przesyłek do odbiorców - niektóre nie docierały, zaczynały się żale odbiorców, szukanie przesyłek itd. Do tej pory wysyłane były jak normalne listy, zapakowane odpowiednio w tekturę - stąd wynikała niska cena, ale takiej przesyłki nie można było w żaden sposób śledzić. Jak nie dotarła - koniec tematu, nic nie można zrobić.

              Dlatego teraz będa wysyłać tak samo, ale z dodatkowym potwierdzeniem odbioru (taki list polecony), przesyłka ma swój numer, można ją śledzić (tak się domyślam) i jest jasne czy dotarła czy nie. No i to właśnie kosztuje dodatkowo około 3,30 funta, niezależnie od wielkości przesyłki. To się nazywa 'Recorded delivery'.

              Comment

              • michalh
                Senior
                • 12-2002
                • 284

                #22
                ... no chyba że zadałes im pytanie, nie zaznaczając wyraźnie że chodzi o przesyłkę do Polski.. wtedy podali stawkę angielską.

                Comment

                • mario123
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 250

                  #23
                  michalh napisał(a)
                  ... no chyba że zadałes im pytanie, nie zaznaczając wyraźnie że chodzi o przesyłkę do Polski.. wtedy podali stawkę angielską.
                  Zdecydowanie podałem, że chodzi o Polskę. Oni również w odpowiedzi zaznaczyli Polskę.

                  Mam jeszcze inny problem z realizacją zamówienia. Nie można zapłacić przy odbiorze (e.g. za zaliczeniem pocztowym). Chyba również nie można zapłacić przelewem. Trzeba podać numer karty. Moją kartą Visa moge tylko wypłacać z bankomatu, bo kiedyś takie zrobiłem zastrzeżenie. Więc chyba nie moge u nich niczego zamówić.

                  Ale może są inni chętni na jakieś produkty firmy White Labs. Przy większej ilości będzie taniej. Mnie interesuje 1 fiolka drożdży WLP300 do uwarzenia pszeniczniaka.

                  Comment

                  • michalh
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 284

                    #24
                    Tak właśnie jest - musisz mieć kartę z wypukłymi cyferkami i podac jej numer przez internet. Można tez podac telefonicznie, jak nie chcesz przez internet.
                    Obecnie na pewno warto zrzucać się w kilka osób na te drożdże, bo wyjdzie taniej przesyłka, poza tym można się dzielić fiolkami na kilka osób. 1/6 fiolki na pewno starcza na starter.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎