Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Hajduki, czyli próby warzenia czynione przez Adama XVI-go Śląskiego...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Warka nr 7

    Miało być piwo, a wyszedł ... jabłecznik
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
      Miało być piwo, a wyszedł ... jabłecznik
      Może opisz bardziej swoje warki. Użyłeś suchych drożdzy? Czym sterylisujesz pojemniki i rurki? Przyznam szczerze, że na poczatku miałem sporo kwasów, gdyż słao dezynfekowałem a później używałem gęstwy skwaszonej po kolejnych warek.
      Od sierpnia nie miałem ani jednego kwasu-zaczłem używać wybielacza a obecnie CIO używam i jestem zadowolony, gdyż nie śmierdzi i nie trzeba płukać.
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • jkocurek
        Senior
        • 12-2006
        • 1030

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
        a obecnie CIO używam i jestem zadowolony, gdyż nie śmierdzi i nie trzeba płukać.
        ClO2 Adam, ClO2
        Pozdrawiam,
        Jacek
        Świentechlywiki

        Comment

        • mwa
          Senior
          • 01-2003
          • 5071

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
          ClO2 Adam, ClO2
          Do mnie to i tak jedena zorta- nie wnikom w szczegóły
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            Chyba nie będzie źle - sprawdzona kolejna butelka i jabłek nie było
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • China_Blue
              Member
              • 07-2007
              • 55

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
              obecnie CIO używam i jestem zadowolony, gdyż nie śmierdzi i nie trzeba płukać.
              Hmm, a moj ClO2 tak daje czadu, ze czuje sie jak na basenie za PRLu... Ostatnio pomyslalem, ze moze dlatego, ze rozcienczam z goraca woda, ktora jak wiadomo, daje duzo oparow, smierdzacych oparow.
              A moze za bardzo stezony uzywam? Roztwor aktywny rozcienczam 1:10 i tym dezynfekuje.
              A jak wy go stosujecie (w jakim stosunku rozcienczony i w zimnej czy goracej wodzie)?
              Last edited by China_Blue; 31-01-2008, 21:47.
              Popieraj swój browar.

              Comment

              • jkocurek
                Senior
                • 12-2006
                • 1030

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika China_Blue Wyświetlenie odpowiedzi
                Hmm, a moj ClO2 tak daje czadu, ze czuje sie jak na basenie za PRLu... Ostatnio pomyslalem, ze moze dlatego, ze rozcienczam z goraca woda, ktora jak wiadomo, daje duzo oparow, smierdzacych oparow.
                A moze za bardzo stezony uzywam? Roztwor aktywny rozcienczam 1:10 i tym dezynfekuje.
                A jak wy go stosujecie (w jakim stosunku rozcienczony i w zimnej czy goracej wodzie)?
                Najpierw r-r 5% (oryginalny) 1:25 z kwaskiem cytrynowym, a potem taki r-r 1:10 bezpośrednio przed użyciem ale tylko w ZIMNEJ wodzie. Z gorącej wody ClO2 natychmiast uleci i nie bardzo masz czym dezynfekować, za to wrażenia zapachowe niezapomniane
                Last edited by jkocurek; 31-01-2008, 22:00.
                Pozdrawiam,
                Jacek
                Świentechlywiki

                Comment

                • jkocurek
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 1030

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Najpierw r-r 5% (oryginalny) 1:25 z kwaskiem cytrynowym,
                  Oczywiście 1:25 z wodą plus kwasek cytrynowy.
                  Pozdrawiam,
                  Jacek
                  Świentechlywiki

                  Comment

                  • China_Blue
                    Member
                    • 07-2007
                    • 55

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oczywiście 1:25 z wodą plus kwasek cytrynowy.
                    Ja robie tak samo tyle, ze z goraca woda... jutro zrobie z zimna, mam nadzieje, ze nie bedzie juz tak walilo
                    Popieraj swój browar.

                    Comment

                    • jkocurek
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1030

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika China_Blue Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja robie tak samo tyle, ze z goraca woda... jutro zrobie z zimna, mam nadzieje, ze nie bedzie juz tak walilo
                      Śmierdzieć niestety będzie, ale na pewno ZNACZNIE mniej.
                      Pozdrawiam,
                      Jacek
                      Świentechlywiki

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        Zamierzałem coś uwarzyć a tu wodociągi mi plany popsuły - od wczoraj woda w Chorzowie nie nadaje się do picie i trzeba biegać do beczkowozów. Choć może by zrobić jakieś Beczkowe
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • mwa
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 5071

                          Jak rok temu wykryli bakterie coli w Rudzie Śląskiej to warzyłem piwo wtedy, ale cooler mi nie wyszedł.
                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            No ja piwa na razie robić na tej wodzie nie będę. Kąpać się zersztą treż bo jak się własnie dowiedziałem to jest to czynnośc zbędna - cytuję:
                            Chorzowsko-Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że woda dostarczana tutejszemu przedsiębiorstwu przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w rejonie Chorzowa Batorego ograniczonego ulicami A. Krajowej-Działkowa – Wysockiego – Inwalidzka – Kasztanowa – Brzozowa – Graniczna – Kochłowicka – Kaliny decyzją Sanepidu w Chorzowie nie nadaje się do celów spożywczych oraz czynności zbędnych - mycie, kąpanie.

                            W TV Katowice podawali, że normy zanieczyszczenia żelazem są przekroczone bodaj 9 razy. Są też inne zanieczyszczenia chemiczne.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎