Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Już za chwileczkę, już za momencik :)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mluk
    Senior
    • 01-2005
    • 778

    #16
    Kolejne pytanie.

    Jaka jest definicja leżakowania piwa?

    Czy piwo musi "leżeć", czy też może spokojnie stać w skrzynce?
    "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #17
      Może stać, jak to piwo
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • mluk
        Senior
        • 01-2005
        • 778

        #18
        Blg spadło do 4.5, pianka ślicznie opada. Mieliśmy dziś wieczorem zlewać na cichą, ale...



        Czytałem bardzo dużo tematów na forum. Znajduję różne opinie na temat, który chcę poruszyć i szczerze mówiąc nie wiem, której opcji się trzymać...

        Chodzi mi o przeprowadzanie chichej fermentacji przy warzeniu z "puszki" (Brew-kit Browamatora - Jasne Pełne). Czy uważacie, że jest ona:

        a/wskazana
        b/niezbędna
        c/ przy brew-kicie niepotrzebna

        Ile osób na forum tyle opinii, ale może ktoś będzie mnie w stanie odpowiednio przekonać. Inne posty na podobne tematy były zamieszczane dość dawno, więc może osoby, które je pisały zmieniły zdanie w temacie..?

        Proszę o radę.
        "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Ja jestem zdecydowanie za stosowaniem fermentacji cichej w każdym przypadku, niezależnie od zastosowanych produktów wyjściowych. Pozwala to zmniejszyć liczbe martwych drożdży w młodym iwie oraz osadów zimnych - w butelkach będzie mniej śmieci.

          Comment

          • mluk
            Senior
            • 01-2005
            • 778

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
            Ja jestem zdecydowanie za stosowaniem fermentacji cichej w każdym przypadku, niezależnie od zastosowanych produktów wyjściowych. Pozwala to zmniejszyć liczbe martwych drożdży w młodym iwie oraz osadów zimnych - w butelkach będzie mniej śmieci.
            I z tej rady najpewniej skorzystam. Dziękuję bardzo.

            "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

            Comment

            • mluk
              Senior
              • 01-2005
              • 778

              #21
              Zgodnie z sugestią Krzysia piwo zostało nastawione na cichą.

              Niestety (dla Was) idą za tym kolejne pytania...

              Kiedy będę wiedział, że już jest dobry moment na butelkowanie? Czy po prostu butelkować po tygodniu cichej i już?
              "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #22
                tydzień albo dwa jak będziesz mial wolna chwilę
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • mluk
                  Senior
                  • 01-2005
                  • 778

                  #23


                  OK... Niestety pierwsze koty za płoty...

                  Dziś chcielismy zlewać piwo do butelek, jednak po otwarciu fermentatora dobiegł nas zapach skwaśniałych drożdży. Zadam pytanie, choć najpewniej znam na nie odpowiedź. Czy piwo jest do wylania? Blg młodego piwa wynosi 2...

                  W smaku nie jest kwaśne, ale zapach robi swoje... Przy zlewaniu na cichą zakapslowaliśmy dla próby jedną butelką, którą dziś postanowiliśmy wypróbować, czy aby nie jest kwaśna. Jest. W zapachu i smaku... ... Rozumiem, że do zakażenia doszło przy burzliwej, a nie przy przelewaniu na cichą...

                  Przynam, że jest mi baaaaaaaardzo przykro, ale się nie zrażam. Piwo z zacieraniem odkładam na później. W tym tygodniu kolejna puszka.

                  Proszę o porady i słowa otuchy...

                  pozdrawiam,
                  Michał

                  "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                  Comment

                  • mluk
                    Senior
                    • 01-2005
                    • 778

                    #24
                    Zadam pytanie, choć najpewniej znam na nie odpowiedź. Czy piwo jest do wylania? Blg młodego piwa wynosi 2...
                    Głupio cytować siebie samego, ale nie mogę doczekać się odpowiedzi. Bardzo o nią proszę.
                    Last edited by mluk; 24-04-2005, 20:07.
                    "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                    Comment

                    • endrio
                      PremiumUżytkownik
                      • 10-2004
                      • 222

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk
                      Przynam, że jest mi baaaaaaaardzo przykro, ale się nie zrażam. Piwo z zacieraniem odkładam na później. W tym tygodniu kolejna puszka.

                      Proszę o porady i słowa otuchy...

                      Doskonale rozumiem twoje rozżalenie.Pierwsza warka i zaraz kłopoty,zazwyczaj kłopoty pojawiają się przy kolejnych gdy już się uważa,że wszystko się wie i nic nie może się stać nioczekiwanego.
                      Najważiejsze,że się nie zrażasz.Napewno, jeśli tylko masz trochę samozaparcia bedziesz jeszcze robił wspaniałe piwa.Przemyśl co mogłobyć zrobione żle,zaprocentuje to w przyszłosci.
                      Jesli mi wyszłoby podejrzane piwo napewno nie wylałbym go,tylko zabutelkowałbym i obserwował co się z nim dzieje.Choćby po to żeby zdobyć doswiadczenie.
                      Na spokojnie rób następne piwko.Bedzie dobrze!!!
                      za to aby udały ci się następne warki

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #26
                        wiele nie zaszkodzi wam jeśli zabutelkujecie to piwo, chyba że szkoda wam kapsli i butelek.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • mluk
                          Senior
                          • 01-2005
                          • 778

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          wiele nie zaszkodzi wam jeśli zabutelkujecie to piwo, chyba że szkoda wam kapsli i butelek.
                          Szkoda to chyba nie. Mamy ich sporo. Najbardziej szkoda czasu, bo nowy brew-kit już zakupiony.

                          A jest minimalna szansa, że po "x" czasu będzie się ono choć trochę nadawało do picia, a przynajmniej do częstowania.
                          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #28
                            Niedawno butelkowałem warkę, która śmierdziała stęchlizną (a smakowała dobrze). Już miesiąć później piwo pachniało równie pięknie jak smakowało.
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • mluk
                              Senior
                              • 01-2005
                              • 778

                              #29
                              Kolejna warka nastawiona. Tym razem ciemnie. Warzona z cukrem i odrobiną miodu. Zmierzono 13 blg. Jak dotąd pachnie pięknie. Wygląda też. Zobaczymy, co dalej... Środki bezpieczeństwa być może przesadzone. Ciekawe, co z tego wyniknie

                              Poprzednia warka cały czas śmierdzi kwasem. Chyba jednak jej nie zlejemy...

                              Jutro wyjazd z żoną i dzieckiem na zasłużony wypoczynek. Przez tydzień milczę.

                              Zdjęć brak, bo aparat od dłuższego czasu się naprawia

                              Tymczasem polecam baaaaaaaaaaaaaardzo wstepną wersję strony WWW naszego baaaaaaaaardzo mini browaru Strona Browaru Domowego Krytyka mile widziana.

                              Pozdrawiam,
                              Michał

                              Last edited by mluk; 28-04-2005, 20:52.
                              "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                              Comment

                              • Ahumba
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 8962

                                #30
                                Mluku - prawie sąsiedzie!
                                To, że jeszcze niewiele na stronce to nic
                                Ale na podstronie z linkami aż się prosi link na stronę browaru.biz !!!!!!!!!!!!!
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎