Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Joelka nawarzyła piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • joelka
    Senior
    • 03-2005
    • 817

    No bo i jest w piwnicy. Ale w tej gdzie jest 20 st. I czeka już 3 dzień w ciepełku, i starter był robiony bardzo poprawnie, i nie wiem czego ta brzeczka jeszcze do szczęścia potrzebuje Jak już wystartuje, to wstawie wiadro do drugiej piwnicy, gdzie jeszcze trzyma się 10st.

    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
      zacieranie na styl wrocławski 40/40. Tak to było?
      mnie sie wydaje ze to było 30/30.. A co do lagerka to tez bym sie zaczął denerwować...mój dziś zostanie zlany na cichą,na Twych drożdżach jaśnie Pani
      chickkiller :)

      Comment

      • joelka
        Senior
        • 03-2005
        • 817

        Kurka, Jaśnie panie, nie mogłeś wcześniej? Trudno. Zrobiłam 40/40
        Lagerek ruszył, ale już nie wierzę, że będę się nim zachwycać przy piciu. Jakieś konsekwencje ten przestój musiał mieć
        Dla ciekawości dodam, że musiałam zrobić remiks drożdży i dodałam drugi słoiczek z gęstwą. Dopiero to pomogło.
        Last edited by joelka; 30-03-2006, 08:34.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          Przerwa wrocławska, jak ją ochrzcił CarlBerg, to dwie przerwy RÓWNE. Zatem czy 40, czy 30 - nieistotne
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika joelka
            Zrobiłam 40/40
            Bardzo dobra decyzja
            link
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • joelka
              Senior
              • 03-2005
              • 817

              W dniu 31 marca, w gazecie Słowo polskie$gazeta wrocławska, ma się ukazać artykuł o piwowarach z Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zapraszam do lektury

              Comment

              • joelka
                Senior
                • 03-2005
                • 817

                lager po przejściach...

                Mogę opisać najnowsze wrażenia z mojego lagera. Nastawiłam fermentację w 20stu stopniach aby drożdże się rozbujały w brzeczce. Przez 3 dni nie ruszyły, a ja zapomniałam wstawić do 12stu st żeby brzeczka nie skisła ( ach ta rutyna, po 16stej warce o piwie się zapomina )
                Po 3 dniach wlałam inne drożdże i te ruszyły ale bałam się, że już robię kwasiżura i tamte drożdże nie dadzą rady, i dolałam po kilku godzinach kolejne drożdże. (bez komentarza proszę, eksperymetny też są istotne )
                Po 5 dniu waliło z wiadra kwachem. Dziś jest 8 dzień i pachnie smacznym piwem. Może to kogoś podniesie na duchu, że nawet z brzeczki po przejściach może wyjść wypijalne piwo

                Comment

                • Wesoly
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 371

                  Jedno piwo ruszyło u mnie po 9 dniach.
                  Siedzi już we flaszkach i jest całkiem pijalne.
                  A eksperymenty z powtórnym zadaniem drożdży też się zdarzały. Najczęstsza przyczyną jest szok termiczny drożdży. Trzeba jednak kilka godzin wcześniej wyciągnąć z lodówki, podkarmić świeżą brzeczką i ruszają jak z kopyta!
                  Ostatni Porterek 23Blg zafermentował po 6-8h i to w temp 10*C, co widać na foto.
                  Attached Files
                  Pozdrawiam, Wesoły

                  Comment

                  • joelka
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 817

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wesoly
                    Najczęstsza przyczyną jest szok termiczny drożdży. Trzeba jednak kilka godzin wcześniej wyciągnąć z lodówki, podkarmić świeżą brzeczką i ruszają jak z kopyta!
                    Zrobiłam śliczny starterek, jak już drożdże zaczęły wyłazić ze słoika dodałam je do brzeczki. Nie mam pomysłu czemu nagle "umarły". wiadro celowo trzymałam w 20stu st żeby nie doznały szoku i miałam zamiar wstawić je do 12stu st. jak już będą oznaki fermentacji. Nie było ich przez 3 dni. a dalej to już znasz...

                    Comment

                    • joelka
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 817

                      Po zatrważającym wzroście temperatury powietrza do 18stu st na dworze, znów nastają chłodne dni Skorzystam z okazji i wstawię lagerka na cichą. Będzie mu idealnie w piwnicy, w której znów powiało chłodem. Teraz jest 9 st , akurat troszku mniej niż przy burzliwej Do dzieła! Rób się piwo, rób

                      Comment

                      • joelka
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 817

                        Właśnie się dowiedziałam, że robię same kwasiżury. Proszę o PW od osób, które poczuły się oszukane po otwarciu piwa ode mnie. Wolałabym wiedzieć gdzie zrobiłam błąd.

                        Comment

                        • dkrasnodebski
                          cymbał
                          • 05-2003
                          • 2316

                          Jeśli dostanę od Ciebie piwo to mogę Ci takie PW podesłać
                          Czym Ty się martwisz? Najważniejsze żeby Tobie smakowało.

                          No chyba, że robisz piwo na pokaz i dla poklasku.
                          Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                          www.radoslawstolar.pl

                          Comment

                          • joelka
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 817

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dkrasnodebski
                            Jeśli dostanę od Ciebie piwo to mogę Ci takie PW podesłać
                            Czym Ty się martwisz? Najważniejsze żeby Tobie smakowało.

                            No chyba, że robisz piwo na pokaz i dla poklasku.
                            Nie w tym rzecz. Ja po prostu wolałabym się dowiedzieć od konkretnej osoby, że nie smakowało i jakie ma uwagi, a nie dowiadywać się, że ktoś za plecami na mnie gada i opinię tworzy.
                            Nie dla poklasku tylko dla cennych uwag i konstruktywnej krytyki. A piwo owszem robię nie dla siebie, a dla przyjaciół. Jakbym miała dla siebie coś robić to żadna frajda. Tak samo jak z gotowaniem. Gotować sobie samemu to nic miłego.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Ja chyba piłem jedno Twoje piwo do tej pory i było wyśmienite.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • joelka
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 817

                                Zaraz ktoś mi dosoli, że napisałam posta żeby mnie chwalono



                                Cieszę się Jacksonie, że smakowało.
                                Jak pisałam, paczka piwna na Ciebie już czeka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎