Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przedwojenne fabryki kapsli.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Buhu
    Senior
    • 10-2012
    • 165

    #61
    Jeśli brać pod uwagę wytyczne jakie przyjęliśmy w tym wątku to na tą chwile Alu-vin chyba nie powinien być liczony. No chyba że masz jakieś dodatkowe info, w którym zawarta jest informacja o produkcji w której użyto nazewnictwa: zamknięcie koronowe, crown corks, zatwór crown albo użyto wizerunku ,, zamknięcia ząbkowego " - które współcześnie nazywamy ,,kapslem". Reklamy Alu-vinu jak dla mnie nie podchodzą pod zamknięcie koronowe, również z racji tego że jest to produkt aluminiowy. Sam na początku wątku wrzuciłem kilku producentów, mających w swojej ofercie towar o nazwie kapsel, ale w wyniku dyskusji ustalono że to raczej nie powinno być liczone.
    Temat zresztą był już poruszany
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Temat listy producentów, tu celowo doprecyzuję, zamknięć koronowych troszkę się rozmydla moim skromnym zdaniem.
    Wiem że na powyższej reklamie jest słowo kapsle i w tytule wątku też ale, jak już wcześniej pisano, to pojęcie kapsle na starych reklamach oznaczało ogólnie metalowe zamknięcia butelek.
    Zaryzykuję stwierdzenie iż zakładający wątek pisząc w tytule kapsle miał na myśli jedynie zamknięcia koronowe.
    Ale tu już niech wypowie się twórca wątku, czy mamy tu wrzucać każdego producenta, który miał w ofercie produkt nazywany kapslem, czy skupiamy się raczej na zamknięciach koronowych.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎