Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elysium Brauerei - Szczecin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • brzeczka
    Senior
    • 12-2003
    • 373

    #46
    Wracając jeszcze do przedstawicielstw browaru, to poza wymienionymi wyżej na Pomorzu browar posiadał jeszcze przedstawicielstwa w:
    Cammin in Pom. - Kamień Pomorski, wł. J. Riemer
    Eggesin - niedaleko Ueckermuende
    Misdroy - Międzyzdroje
    Zinnowitz Seebad - na zachód od Świnoujścia.
    Spisane na podstawie "Amtliches Fernsprechbuch fuer den Reichspostdirektionbezirk Stettin 1941", czyli książki telefonicznej okręgu szczecińskiego.

    Comment

    • Marcin_G
      Member
      • 05-2010
      • 37

      #47
      Tak więc nazwa sklepu przy ul. Monte Cassino 4 nie jest przypadkowa i jednak ma związek z piwowarstwem. A ja już zachodziłem w głowę, skąd im się to wzięło.. Dobrze jest poczytać o losach browarnictwa w Szczecinie. Ciekawe informacje, nie powiem..

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_G Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak więc nazwa sklepu przy ul. Monte Cassino 4 nie jest przypadkowa i jednak ma związek z piwowarstwem. A ja już zachodziłem w głowę, skąd im się to wzięło.. Dobrze jest poczytać o losach browarnictwa w Szczecinie. Ciekawe informacje, nie powiem..
        Tak oni, jak i wszyscy inni, zainspirowani są "Odą do radości"
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • pantera211
          Junior
          • 04-2020
          • 1

          #49
          Ruch Jagow

          Poszukuję informacji na temat wytwórni Rich Jagow z przedwojennego Szczecina

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #50
            Tyle znalazłem:
            Internetowy katalog zachodniopomorskich porcelanek, czyli zamknięć patentowych od starych butelek. Browary, sprzedawcy piwa, producenci wody mineralnej, apteki. Szczecin, Stargard, Kamień Pomorski, Świnoujście, Trzebiatów, Pyrzyce, Łobez, Golczewo i inne miasta dawnego województwa szczecińskiego. Amatorski projekt kilku kolekcjonerów birofiliów.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎