Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia giełd birofilistycznych w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #61
    Przed Tyską giełdą udało mi się w końcu zrobić porządek z tym spisem.
    Kilka wydrukowanych egzemplarzy rozdałem podczas giełdy.
    Dla reszty chętnych umieszczam tutaj do ściągnięcia.

    Cały czas porszę o dalsze informacje i ewentualne poprawki .
    Attached Files
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Jerzy1960
      Senior
      • 07-2004
      • 370

      #62
      Zgodnie z obietnicą stopniowo umieszczam w galerii pamiątki po giełdach w Grodzisku Wielkopolskim. Pierwsza giełda 1976r. http://www.browar.biz/galeria.php?id=5604

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #63
        Dzięki !!!
        Uzupełnie spis o te giełdy.

        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        • Jerzy1960
          Senior
          • 07-2004
          • 370

          #64
          Dodałem kolejne skany do galerii - dział Różne.

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            #65
            W końcu miałe troszke więcej czasu więc uzupełniłem listę. Na razie jest to jednak "wersja robocza".
            Wersja "bardziej oficjalna" ukaże się pewnie przy okazji jesiennej giełdy w Tychach.

            Czły czas jednak prosze o jeszcze gdyż spis posiada wiele braków - zwłaszcza z przełomu lat 80/90.
            Attached Files
            Last edited by grzeber; 28-06-2006, 22:16.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #66
              Brawo Grzeber. Odwaliłeś naprawdę kawał dobrej roboty i to w sposób bardzo profesjonalny. Prawdopodobnie z czasem "przypomną" się jeszcze inne wcześniejsze giełdy ale i tak wygląda to imponująco Trudno dodać mi coś od siebie ale zastanawiam się nad faktem iż (podobno) przed giełdą w Dębowej Górze nie było żadnej giełdy w Warszawie a z Twojego wykazu wynika że pierwsza giełda warszawska odbyła się juz rok wcześniej Pamiętam też iż bywając w 2 połowie lat 90. na kilkudniowych chmielakach krasnystawskich minimum raz w ich programie miała odbyć się piwna giełda kolekcjonerska ale czy ostatecznie się odbyła - tego nie wiem gdyż nie było mnie akurat w tym dniu.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                #67
                Poszukuje informacji na temat pierwszych trzech giełd żywieckich z lat 1996-1998.
                Jeśli ktoś ma takowe to pardzo poprosze o podesłanie w formacie: data - oficjalna nazwa - miejscie giełdy.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #68
                  Pierwsze trzy żywieckie giełdy były w jakichś magazynach/halach, nawet jakieś zdjęcia mam.

                  Spojrzałem na jedna z giełd w Białej, gdzie jest napisane, że była w pałacu Radziwiłłów, trochę mnie to rozbawiło bo pałac Radziwiłów w Białej nie istnieje, po założeniu pałacowo/zamkowych zachował się tylko "rękaw" z wieżą bramną
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pierwsze trzy żywieckie giełdy były w jakichś magazynach/halach, nawet jakieś zdjęcia mam.

                    Spojrzałem na jedna z giełd w Białej, gdzie jest napisane, że była w pałacu Radziwiłłów, trochę mnie to rozbawiło bo pałac Radziwiłów w Białej nie istnieje, po założeniu pałacowo/zamkowych zachował się tylko "rękaw" z wieżą bramną
                    Becik byłbym bardzo wdzięczny jeśli uda Ci się wyszperać jakieś konkrety na temat Żywca i innych gield, których tu jeszcze nie ma.

                    Co do giełdy w Białej opierałem się na tym co napisał May na forum:

                    Dokonałem jednak małego uproszczenia i oficynę zachdnią zamieniłem na pałac (jako, że oficyna jest częścią zespołu pałacowego), o jego nieistnieniu nie miałem pojęcia . Jako spec od pałaców napisz jak najlepiej określić tą lokalizację.
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #70
                      Zobaczę czy w ogóle coś mam z tych giełd zywieckich, ostatni gadget (kufel z III-ej giełdy poszedł w ręce dkrasnodębskiego).
                      Nie mam ani zaproszeń, ani stempli, nic, jak pisałem, z trzeciej mam jakieś zdjęcia.

                      Co do Białej to faktycznie poszedłeś skrótem giełda była w zach. oficynie kompleksu zamkowego (czy pałacowego).
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #71
                        III giełda żywiecka odbyła się w jakiejś hali sportowej, która stała po drugiej stronie ulicy, w miejscu gdzie dzisiaj jest butelkownia i magazyny.

                        Comment

                        • Marcin76
                          Senior
                          • 11-2005
                          • 235

                          #72
                          Na liście brakuje
                          - " III Chojnowska Giełda Birofilii ", której organizatorem był Miejski Dom Kultury, a sponsorem Firma " Stanley " - Browar w Chojnowie, odbyła się 30.IX.2000 w budynku MDK.

                          Comment

                          • Marcin76
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 235

                            #73
                            Nie ma też
                            - Giełdy Etykiet organizowanej przez Browar Krotoszyn na 100-lecie jego istnienie w 1996 roku. giełda odbyła się 25 maja w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Bienickiej 9.
                            - II Giełdy Akcesoriów Piwnych zorganizowanej przez Browar Stanley w Chojnowie, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Małachowskiego 5 ( 25.09.1999 ).
                            I jeszcze małe sprostowanie - tyska giełda z 14.10.1995 roku była trzynastą.

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2868

                              #74
                              Giełdy dopisane, cały czas proszę o jeszcze .
                              Niestety na żywieckich giełdowych kufelkach nie ma dokładnych dat, więc nadal jest czarna dziura w okresie 96-98.
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              • Wiktoria
                                Senior
                                • 07-2003
                                • 796

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                III giełda żywiecka odbyła się w jakiejś hali sportowej, która stała po drugiej stronie ulicy, w miejscu gdzie dzisiaj jest butelkownia i magazyny.

                                Czerwiec 1996-1998 spotkania w Hali Sportowej Górala Żywiec (za: "Tradycje Piwowarskie Żywiecczyzny. Browar Żywiec na przestrzeni 150 lat", red. A. Spyra, G. Zwierzyna; s. 43-45). Dokładnych dat niestety nie znalazłam.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎