Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Zgierzu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • henrykostatek
    Junior
    • 09-2006
    • 3

    Browar w Zgierzu

    Prosiłbym o pomoc w znalezieniu informacji o browarze w Zgierzu. Moje informacje o tym browarze są bardzo małe.
    Założenie browaru rok 1896. Jedyny właściciel jakiego udało mnie się ustalić to Oskar Marczewski. Browar najprawdopodobniej zamknięty w 1915 roku.
  • Marcin76
    Senior
    • 11-2005
    • 235

    #2
    Browar ruszył dużo wcześniej niż w 1896 roku. A z tego co się orjętuję to stoją jeszcze jego zabudowania. Przynajmniej takie informacje uzyskałem będąc w Zgierzu we wrześniu ( niestety nie zdążyłem tego sprawdzić ).

    Comment

    • henrykostatek
      Junior
      • 09-2006
      • 3

      #3
      Browar w Zgierzu

      Tak wiem, że są jeszcze zabudowania browaru, wiem także iż istniejące zabudowania browaru przerobione zostały na mieszkania.

      Comment

      • Leonpraga
        Senior
        • 02-2005
        • 468

        #4
        Heniu specjalnie dla Ciebie

        ZGIERZ

        Browar w Zgierzu był założony wcześniej niż podawane oficjalne daty w spisach adresowych 1892 i 1896 rok.
        Zebrane prze zemnie dane wskazują, że browar do Roberta Malczewskiego należał już w 1878 roku
        W 1899 roku, browar należał do, Sukcesorów Maczewskiego, produkował kilka gatunków piw, o łącznej ilości w skali roku, 75 000 wiader.
        W 1904 roku, wł. O. Maczewski, browar zatrudniał 21 robotników a zysk, roczny z produkcji piwa wynosił 48 000 rb.
        W 1910/3 roku właścicielem browaru był, Oskar Maczewski, zaś kierownikiem prowadzącym browar, Robert Maczewski, browar zatrudniał przy wyrobie piwa 20 – 21, robotników, przy przybliżonym obrocie z jego produkcji wynoszącym 100 000 rb., zakład był wyposażony w silnik parowy o mocy 16 koni.

        Heniu jak wiesz próbuję zrobić listę istniejących budynków browarów, a ty ukrywasz wiadomość że istnieją budynki po browarze w Zgierzu, zamiast dopisać je do listy, nie ładnie

        Comment

        • Leonpraga
          Senior
          • 02-2005
          • 468

          #5
          Dane z mojego spisu katalogowego
          * Browar – wł. Robert Maczewski -1878/88/9/90/2/3/4
          * Browar – wł. Robert Maczewski S-rów -1899
          * Browar – wł. Oskar Maczewski (1896) ul. Strykowska -1895/7/8/1901/2/3/4/5/10/3
          * Browar – wł. Oskar Rob. Maczewski (1892) -1918
          * Browar – wł. Oskar Maczewski i Syn ul. 3-g Maja -1923

          * Browar – wł. Jawalskiego N-ępcy -1895
          Last edited by Leonpraga; 05-12-2006, 20:08.

          Comment

          • Marcin76
            Senior
            • 11-2005
            • 235

            #6
            Dodam tylko że browar w Zgierzu działał nie przerwanie co najmniej od 1873 roku do 1914. W tym okresie w mieście był tylko jeden browar. Browar Sukc. Jewalskiego to prawdopodobnie błędnie przetłumaczona nazwa " Browar Sukc. Maczewskiego ".

            Comment

            • sindbad1
              Junior
              • 09-2006
              • 8

              #7
              A na jakiej ulicy sa bydynki po dawnym browarze w Zgierzu? Sindbad1

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #8
                Jeżeli chcesz znaleźć adres nic prostszego przeczytaj dokładnie temat o br. w Zgierzu a na pewno znajdziesz

                Comment

                • sindbad1
                  Junior
                  • 09-2006
                  • 8

                  #9
                  Hej. Ale nadal nie wiem na jakiej ulicy i pod jakim obecnie numerem mieszczą się bydynki po dawnym browarze w Zgierzu? Pozdrawiam Sindbad1

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎