Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Konin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gulik
    Member
    • 01-2006
    • 93

    Browar Konin

    Witam panstwo. Mam etyketu z Browaru Konin, ale ne znam nic o jego historiji, tylko info z niemeckiego spisa Klausa Ehma. Ta z sprawa z browarami w Zebrzydowice, Zlotoryja, Zatone (Güntersdorf), Trzemeszno, Toporów (Topper), Toszek (Tosf), Tarnobrzeg, Szeczinek, Stryźów, Przemyśl, Poznań Lackowski, Lębork (Lauenburg), Jeżewo, Jaszczurowa, Gubin (Guben), Grodziec, Gdańsk, Bydgoszcz Pomorski, Brzeg i wszystko maly browary, powstale na poczotku 1990-h. Interesuje info takego planu - chto i kedy zalozyl, jaki kapazitat w rozne roky, ciekawy fakty. Welmy ciekawo podaje historiju Witold Weczorek. Opracowany materialy mam nadiju podac na swojem www, ja wiedze duzo kollekcionerow, dla kterych etiketa (kapsel, podstawka etc) jest ne prosto papier/zelezo, a historyczna pametka z browaru. Z browaru, ktery mal swoju historiju, ne zwazajuczy na przynaleznosc do duzego koncernu (to dla kolleg, co proponujut etykety przypisywać do centrali, zamiast do browaru)
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Przedewszystkim zapytam: to taka etykieta ?

    Pod powyższym linkiem masz podany okres w którym browar działał - niestety tylko tyle apropos historii.
    To jest chyba najpopularniejsza etykieta z tego browaru ale generalnie etykiety z Konina są rzadkie.
    Jesli z kolei nie bedzie jej tutaj: (wybierasz "Konin" z listy po lewej)


    to myślę że masz etykietę niepowtarzalną w innych zbiorach atym samym była by mile widziana na tych stronach jako skan.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • gulik
      Member
      • 01-2006
      • 93

      #3
      Etyketa taka sama :-). A co z historiej?

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎