Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary z okolic Konina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nosugar
    Junior
    • 03-2009
    • 8

    Browary z okolic Konina

    Od dłuższego czasu prowadzę dość nietypowe poszukiwania i potrzebuje małej pomocy/podpowiedzi. Sprawa nie jest prosta do wyjaśnienia, ale się postaram :

    W roku 1994 w miejscowości Ślesin - niedaleko Konina raczyłam się piwem o nazwie, której nie pamiętam, a którą staram się sobie usilnie przypomnieć.
    Było to piwo jasne, sprzedawane w małych butelkach - bączkach, etykieta kojarzy mi się raczej ciemna.
    Uprzedzę pytania i sugestie - tak, przekopałam się przez browar.bizowe zasoby etykiet związane z browarami wielkopolskimi. Trafiłam na kilka, które wydają się mi "jakby" znajome, ale tylko "jakby".
    O smaku jest mi trudno pisać, ponieważ jestem w materii opisowej zielona, jak szczypior na wiosnę. Mogę tylko powiedzieć, że w pamięci mojego podniebienia utkwił taki charakterystyczny "chlebowy" posmak, którego szukam teraz w różnych piwach - i jak na razie bez skutku. Być może smak ten świadczył o wyjątkowej miernocie produktu, ale widocznie jestem koneserką piw fatalnych. Chcę się o tym, mimo wszystko, przekonać.

    Proszę więc o jakieś podpowiedzi cóż to za napitek mógł być - może ktoś, kto zamieszkuje okolice Ślesina wie? Co więcej: jakąś sugestię, w stronę jakich piw podążać w poszukiwaniu mojego smaku z szalonych lat młodości (straszny sentyment, straszny...) ?
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Raczej nikłe szanse że ktoś wywnioskuje z Twojego opisu o jaką etę chodzi bo nie ma w nim żadnych konkretów. Browarów w Polsce jest kilkadziesiąt , etykiet od lat 1990ych ukazało się przynajmniej kilka tysięcy , "etykiet ciemnych" to już w ogóle kosmos podobnie jak "piw o chlebowym posmaku" zresztą gdzie 2 piwa tam 3 różne opinie tyczące ich smaku.
    Jeśli jest to eta z okresu o ktorym piszesz to powinna być w zasobach naszej Galerii liczącej ponad 25 tys. wzorów - myslę że to bardziej luki w pamięci niż jej brak w naszej wirtualnej kolekcji. Pamiętaj że może być to browar już nieczynny i trzeba go osobno szukać w tychże zakladach. Nikt Ci więcej nie da rady pomóc.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎