Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chełmski browar na początku XX wieku - był taki w ogóle?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • giba
    Junior
    • 07-2009
    • 2

    chełmski browar na początku XX wieku - był taki w ogóle?

    witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!!

    jestem na tym zacnym Forum pierwszy raz, gdyż potrzebuję pomocy takich tęgich piwnych umysłów jak Wasze szukam informacji czy istniał na gdańskim Chełmie browar, którego właścicielem miałby być niejaki pan Hoecherl, a browar miałby istnieć około początków XX wieku. Mam jedną informację że taki browar istniał, ale żadne inne źródło tego nie potwierdza, więc jestem w kropce...

    jeśli ktoś coś wie, to niech się podzieli swoją wiedzą...
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Nie wiem jak to było na gdańskim Chełmie, ale browar w Chełmnie należał do: Aloys Höcherl, którego piwa znane były i w Gdańsku.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Sprawdź sobie:

      Bier,Brauereien,Sammeln,Chroniken,Bieretiketten,Bierdeckel,Versteigerung,Historisches,Braugeschichte,Infos.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2543

        #4
        Rozejrzyj się dobrze na stronach browaru, a na pewno coś znajdziesz. Pan Höcherl dorobił się nawet w swoim mieście pomnika i o ile pamiętam, zdjęcie tego pomnika widziałem gdzieś na forum.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • giba
          Junior
          • 07-2009
          • 2

          #5
          dzięki za szybką pomocteż pomyślałam że musiało chodzić o Chełmnoa koleś rzeczywiście musiał być majętny, skoro kupił sobie...molo w Brzeźnie miał je w posiadaniu tylko kilka latek, no ale jednak, szacun, mnie jakoś nie stać na molo...

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎