Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Saskich w Radomiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #16
    Ma ktoś może jakieś informacje w temacie składu tego browaru tuż przed wojną w Krakowie?
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • Stolp
      Senior
      • 06-2002
      • 492

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      Otwiera się tak że można w międzyczasie zajść w ciążę , urodzić i jeszcze ochrzcić dzieciaka.
      Wrzucam więc żeby można było zobaczyć bez czekania i na BrowarBizie.
      Ręcznie malowana próba grafiki reklamowej. Prawdopodobnie podstawki piwnej.
      otwiera się spokojnie, na luzaku. Zczyść pamięć, cookisy, i inne badziewie w netlukarce, to będzie oki.
      Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
      Szukam
      e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
      https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

      Comment

      • Stolp
        Senior
        • 06-2002
        • 492

        #18
        ciekawostka powojenna. Żadne fanty z "EL" z lat powojennych chyba się nie zachowały? Źródło "Wiadomości Urzędu Patentowego" nr 5 z 1947 roku
        Last edited by Stolp; 24-04-2021, 18:25.
        Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
        Szukam
        e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
        https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #19
          Właścicielami pozostałości po Browarze Saskich są bracia Kołsutowie. Przejęli obiekt w strasznym stanie. Poprzedni właściciel Browary Warka nie zabezpieczył obiektu ( była myśl o muzeum ), a pewnie obawiając się ewentualnej konkurencji pozostawiono browar złomiarzom i innym szabrownikom. To moja subiektywna opinia, może mijam się z prawdą, ale wg mnie tak to wygląda. Byłem w tym browarze w 2019 r (tzn. w jego pozostałościach ) i widziałem jak olbrzymie pieniądze trzeba wydać , aby doprowadzić go do stanu użyteczności. Działa tam w tej chwili Piernikarnia- jak to w pandemii pewnie nie przynosi dużego zysku. Z zewnątrz postęp prac przy browarze jest mały. Piwa z "Czarnego Kota" kupuję, są na przyzwoitym poziomie. Może za jakiś czas będą warzone w radomskim browarze.

          Comment

          • Stolp
            Senior
            • 06-2002
            • 492

            #20
            powojenne losy browaru
            Attached Files
            Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
            Szukam
            e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
            https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎