Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2013.06.14-15 - Żywiec, Festiwal Birofilia 2013

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #61
    Przecież jest napisane w programie.

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #62
      Lista piw do Aleji i Sklepu Piw Świata została zamknięta.
      - łącznie 534 piwa
      - 71 z beczki
      - 2 z puszki (oba z USA w stylach AIPA i Witbier)
      - 72 x IPA
      - 18 x RIS
      - 18 x Rauchbier
      - itd.

      Najprawdopodobniej przygotujemy jeszcze kilka niespodzianek spoza listy
      Attached Files

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #63
        Wytrzymałem raz, dwa, trzy, ale już nie mogę. Alei!

        Czy w tym roku będzie płatność żetonami?

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10385

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
          Lista piw do Aleji i Sklepu Piw Świata została zamknięta.
          - łącznie 534 piwa
          - 71 z beczki
          - 2 z puszki (oba z USA w stylach AIPA i Witbier)
          - 72 x IPA
          - 18 x RIS
          - 18 x Rauchbier
          - itd.

          Najprawdopodobniej przygotujemy jeszcze kilka niespodzianek spoza listy
          A czy jest stworzona lista piw krajami i browarami z tych krajów?
          Jeżeli tak to proszę o jej zamieszczenie. Podana lista jest super ale z pewnością dla wielu jest po prostu za obszerna , za dużo styli i generalnie ciężko to wszystko ogarnąć.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
            Lista piw do Aleji i Sklepu Piw Świata została zamknięta.
            - łącznie 534 piwa
            - 71 z beczki
            - 2 z puszki (oba z USA w stylach AIPA i Witbier)
            - 72 x IPA
            - 18 x RIS
            - 18 x Rauchbier
            - itd.

            Najprawdopodobniej przygotujemy jeszcze kilka niespodzianek spoza listy
            Dzięki za odpowiedź. Niestety listę piw z kegów uważm za marną - oparta jest głównie na imporcie z Omerty - większość piw już znamy z kranów właśnie w Omercie i sklepów z importu z Omerty i Krainy Piwa.. Brakuje piw z Mikkellera, To Ol, etc, i czołowych amerykańskich i holenderskich małych browarów. Mam wrażenie, że ta impreza służy wyłącznie reklamie sklepu Kraina Piwa dla nowicjuszy. Zamówiłem juz pokój w Zywcu, ale po zobaczeniu listy kegów postanowiłem go odwołać. Sorry.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19169

              #66
              Jak dla mnie i tak niemożliwością byłoby skosztowanie tego wszystkiego z beczki

              Jest aż 8 browarów włoskich, ale mimo to brakuje paru gwiazd ostatnich European Beer Star, w tym Nuovo Birrificio Italiana, Birrificio del Forte, Volcaviana, Tubacci, Barley czy Doppio Malto Brewing, ale myślę, że Jarek w Omercie to nadrobi

              Natomiast rozczarowany jestem brakiem Japonii na liście. Czyżby wypad za ocean się nie udał?
              Last edited by e-prezes; 17-05-2013, 09:02.

              Comment

              • Żywiec
                Senior
                • 12-2001
                • 1571

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                Dzięki za odpowiedź. Niestety listę piw z kegów uważm za marną - oparta jest głównie na imporcie z Omerty - większość piw już znamy z kranów właśnie w Omercie i sklepów z importu z Omerty i Krainy Piwa.. Brakuje piw z Mikkellera, To Ol, etc, i czołowych amerykańskich i holenderskich małych browarów. Mam wrażenie, że ta impreza służy wyłącznie reklamie sklepu Kraina Piwa dla nowicjuszy. Zamówiłem juz pokój w Zywcu, ale po zobaczeniu listy kegów postanowiłem go odwołać. Sorry.
                Znamy? Może Ty znasz i klienci Omerty. Generalnie na imprezę przyjeźdża kilka tys. ludzi i nie wszyscy piją piwo na Kazimierzu. Posądzenie nas o krypto reklamę oferty Krainy Piwa i Omerty to dla mnie nadużycie. Tak się po prostu składa, że mamy najobszernieszą ofertę w Polsce i wg Ciebie mamy się tego wstydzić?

                Comment

                • Żywiec
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 1571

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jak dla mnie i tak niemożliwością byłoby skosztowanie tego wszystkiego z beczki

                  Jest aż 8 browarów włoskich, ale mimo to brakuje paru gwiazd ostatnich European Beer Star, w tym Nuovo Birrificio Italiana, Birrificio del Forte, Volcaviana, Tubacci, Barley czy Doppio Malto Brewing, ale myślę, że Jarek w Omercie to nadrobi

                  Natomiast rozczarowany jestem brakiem Japonii na liście. Czyżby wypad za ocean się nie udał?
                  Wypad do Japonii udał się i to bardzo. Niestety import piwa z Japoni do Europy to nie taka prosta sprawa. Kraj spoza UE a więc różne problemy a dwa największe to karty dopuszczeń produktów spożywczych przez polskie władze sanitarne i zamówienie na poziomie min. 1 kontenera.

                  Broni jednak nie składamy. Mamy 2 ciekawe kontakty; Baird Brewing i Hitachino. Zakup piwa od Briana jest jak na razie niemożliwy ze względu na zbyt duży popyt na rodzimym rynku. Dopiero po uruchomieniu nowego browaru z wybiciem 60 hl sytuacja się poprawi. Za to właściciel Hitachino jest jak najbardziej zainteresowany współpracą.

                  Comment

                  • Żywiec
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 1571

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                    A czy jest stworzona lista piw krajami i browarami z tych krajów?
                    Jeżeli tak to proszę o jej zamieszczenie. Podana lista jest super ale z pewnością dla wielu jest po prostu za obszerna , za dużo styli i generalnie ciężko to wszystko ogarnąć.
                    Niebawem będzie i taka lista.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzięki za odpowiedź. Niestety listę piw z kegów uważm za marną - oparta jest głównie na imporcie z Omerty - większość piw już znamy z kranów właśnie w Omercie i sklepów z importu z Omerty i Krainy Piwa.. Brakuje piw z Mikkellera, To Ol, etc, i czołowych amerykańskich i holenderskich małych browarów. Mam wrażenie, że ta impreza służy wyłącznie reklamie sklepu Kraina Piwa dla nowicjuszy. Zamówiłem juz pokój w Zywcu, ale po zobaczeniu listy kegów postanowiłem go odwołać. Sorry.
                      Purc momentami ostro przeginasz. Ile osób piło te piwa w Omercie? Ja mimo, że jestem świadomym piwoszem ani nie byłem w Omercie ani nie piłem nawet 40% tych piw które będą lane z beczki w Żywcu.
                      To, że cos piłeś Ty i może jeszcze 100 osób nie oznacza, że reszta to piła. Do tego Festiwale takie jak WFDP czy Birofila służą PROMOWANIU tych piw wśród rzesz/mas ludzi którzy albo nie znają niczego innego poza koncernami albo nie wyszli poza poziom typowego browaru regionalnego jak Kormoran czy Czarnków.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Żywiec
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 1571

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Purc momentami ostro przeginasz. Ile osób piło te piwa w Omercie? Ja mimo, że jestem świadomym piwoszem ani nie byłem w Omercie ani nie piłem nawet 40% tych piw które będą lane z beczki w Żywcu.
                        To, że cos piłeś Ty i może jeszcze 100 osób nie oznacza, że reszta to piła. Do tego Festiwale takie jak WFDP czy Birofila służą PROMOWANIU tych piw wśród rzesz/mas ludzi którzy albo nie znają niczego innego poza koncernami albo nie wyszli poza poziom typowego browaru regionalnego jak Kormoran czy Czarnków.
                        Dzięki za wsparcie. Nie chce się tu nad sobą rozczulać, ale żeby zgromadzić te wszystkie piwa z listy to trzeba włożyć kawał pracy i poświęcić dużo czasu. Zacząłem w styczniu, skończyłem wczoraj. Jak opublikowałem listę to mailem przyszły 2 proformy a na nich kolejne 20 piw których wcześniej nigdy nie miałem w ofercie

                        Comment

                        • Chmielnicki
                          Senior
                          • 07-2012
                          • 324

                          #72
                          A co decyduje (o ile nie jest to najpilniej strzeżona tajemnica Watykanu) o wyborze konkretnych browarów (np. z USA)? Jakie kryteria tutaj decydują? Jako zagorzały fan wszystkiego co ma w nazwie IPA/AIPA/DIPA/IIPA etc. przeglądałem ostatnio Ratebeer (w tym także forum) w poszukiwaniu inspiracji. Wynotowałem sobie kilkanaście najczęściej powtarzających się (najchętniej pijanych) amerykańskich piw w tym stylu. I tak, na krótkiej liście IPA/DIPA, których znalazły się m.in.:

                          1. Dogfish Head - 90 Minute IPA
                          2. Bell's - Hopslam
                          3. Russian River - Pliny the Elder/Younger
                          4. Three Floyds - Dreadnaught Imperial IPA
                          5. Stone - Ruination IPA
                          6. Goose Island - Imperial IPA
                          7. Marin - White Knuckle DIPA
                          8. AleSmith - YuleSmith Imperial IPA
                          9. Great Divide - Hercules DIPA
                          10. Smuttynose - Big A IPA

                          Dzisiaj jeden z użytkowników Browar.biz (mieszkający w Stanach) dorzucił mi jeszcze parę innych:

                          1. Firestone Walker, Double Jack
                          2. Two Brothers, Hop Juice
                          3. Sierra Nevada, Ruthless Rye IPA
                          4. Oskar Blues, Deviant Dale's IPA
                          5. Green Flash, Palate Wrecker

                          Ani jednego z tych piw nie ma na Birofiliach - a dałbym wiele, żeby ich spróbować! Tak trudno sprowadzić je do Europy? Pewnie tak. Nie chcę absolutnie narzekać ani się żalić. Wiem, że nigdy nie dogodzi się wszystkim. Ale mam głęboką nadzieję, że świat wkrótce jeszcze bardziej się otworzy - także dzięki Waszym staraniom
                          Last edited by Chmielnicki; 17-05-2013, 10:05.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #73
                            Pierwszy na liście Dogfisch zrezygnowal z rynku europejskiego, bo nie wyrabia się w USA. Inne pewnie tez nie bawią się w eskport.

                            Do Europy te piwa sprowadza amsterdamska firma BeerCo. Chyba, że coś się zmieniło od zeszłego roku. Więc jak oni nie mają to nikt nie ma.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Żywiec
                              Senior
                              • 12-2001
                              • 1571

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co decyduje (o ile nie jest to najpilniej strzeżona tajemnica Watykanu) o wyborze konkretnych browarów (np. z USA)? Jakie kryteria tutaj decydują? Jako zagorzały fan wszystkiego co ma w nazwie IPA/AIPA/DIPA/IIPA etc. przeglądałem ostatnio Ratebeer (w tym także forum) w poszukiwaniu inspiracji. Wynotowałem sobie kilkanaście najczęściej powtarzających się (najchętniej pijanych) amerykańskich piw w tym stylu. I tak, na krótkiej liście IPA/DIPA, których znalazły się m.in.:

                              1. Dogfish Head - 90 Minute IPA
                              2. Bell's - Hopslam
                              3. Russian River - Pliny the Elder/Younger
                              4. Three Floyds - Dreadnaught Imperial IPA
                              5. Stone - Ruination IPA
                              6. Goose Island - Imperial IPA
                              7. Marin - White Knuckle DIPA
                              8. AleSmith - YuleSmith Imperial IPA
                              9. Great Divide - Hercules DIPA
                              10. Smuttynose - Big A IPA

                              Dzisiaj jeden z użytkowników Browar.biz (mieszkający w Stanach) dorzucił mi jeszcze parę innych:

                              1. Firestone Walker, Double Jack
                              2. Two Brothers, Hop Juice
                              3. Sierra Nevada, Ruthless Rye IPA
                              4. Oskar Blues, Deviant Dale's IPA
                              5. Green Flash, Palate Wrecker

                              Ani jednego z tych piw nie ma na Birofiliach - a dałbym wiele, żeby ich spróbować! Tak trudno sprowadzić je do Europy? Pewnie tak. Nie chcę absolutnie narzekać ani się żalić. Wiem, że nigdy nie dogodzi się wszystkim. Ale mam głęboką nadzieję, że świat wkrótce jeszcze bardziej się otworzy - także dzięki Waszym staraniom
                              Jedno jest: Sierra Nevada, Ruthless Rye IPA.

                              Większość z browarów o które pytasz nie eksportuje do Europy albo eksportuje tylko część piw i to bardzo okazjonalnie. W Europie jest niewielu importerów piw z USA. Dla przykładu jeden z tych importerów z Danii zaopatruje knajpy aż do Hiszpanii, Włoch i Grecji.

                              Dowodem na to, że nasza lista piw jest na b. dobrym poziomie są maile z prośbą o spzredaż piw do knajp zagranicznych. Np w przyszłym tygodniu wyjeżdża paleta do Kopenhagi.

                              Comment

                              • pizmak666
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 1898

                                #75
                                W dupach się przewraca i tyle.

                                Mamy otwatre granice i piwnych festiwali na całym świecie kupę.
                                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎