Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

SARS-CoV-2 - pomoc browarom

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    Znam te czasy i wiem, że jest to niemożliwe dziś i nigdy nie było możliwe, więc nie wiem, po co brniesz w takie fantasmagorie.
    To było całkiem realne.
    Ja to widzę tak, że piwo z takiej np. Męckiej Woli, czy innego Zodiaka, kosztowało ~1,50-2zł. Na giełdach kapsle i ety chodziły po ~30gr, ale jeśli ktoś na giełdy nie jeździł, lub chciał mieć daną nowość od razu, to płacił na np. Allegro po złociszu. I cyk - miałeś piwo "za darmo', a nawet na plusie. Matematyka. Po co pierniczysz o fantasmagoriach?
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      Wiem co mówię. Dotyczy to Hutniczego z Relakspola, ale i dziś są niszowe etykiety np. z Osjanna. Tyle, że piwa droższe.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        Browar Odrzański (kolega Krzysiek - Undeath) organizuje dowóz w swoich piw w okolicach Zielonej Góry, Nowej Soli, Głogowa i Bytomia Odrzańskiego (możliwość transportu do innych miejscowości po dogadaniu) oraz wysyłkę po kraju:

        w pakiecie (20 sztuk) pils i amercian wheat po 100 zł, AIPA za 140. Możliwość miksowania zamówienia.

        Dla kolekcjonerów są też zestawy z dedykowanym szkłem.

        Browar Odrzański. 1599 osób lubi to · 1 osoba mówi o tym. Myśl o powstaniu Browaru Odrzańskiego zrodziła się w głowie miłośnika piwa mieszkającego nad


        biuro@browarodrzanski.pl

        Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się premiera trzech piw: Viadrusa Pilsa, Rusałki American Wheat i Kapitana West Coast IPA. Zostały uwarzone w Browarze Odrzańskim, który otworzył bytomianin Krzysztof Czechanowski. Nasze lokalne piwo wkrtóce będzie dostępne w sklepach

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          To było całkiem realne.
          Ja to widzę tak, że piwo z takiej np. Męckiej Woli, czy innego Zodiaka, kosztowało ~1,50-2zł. Na giełdach kapsle i ety chodziły po ~30gr, ale jeśli ktoś na giełdy nie jeździł, lub chciał mieć daną nowość od razu, to płacił na np. Allegro po złociszu. I cyk - miałeś piwo "za darmo', a nawet na plusie. Matematyka. Po co pierniczysz o fantasmagoriach?
          To nie było realne i tak nie działało. Po pierwsze, podajesz wyrwane z kontekstu, pojedyncze ceny, które MOŻE w drodze wyjątku gdzieś zostały zrealizowane, a pomijasz fakt, że aby uzyskać NOWE etykiety (odklejane nie mają waloru kolekcjonerskiego), trzeba było jechać, lub napisać do browaru list. Po drugie, pomijasz całkowicie dodatkowy koszt uzyskania waloru, w postaci kosztu dojazdu na giełdę lub kosztu korespondencji kolekcjonerskiej, co w przypadku pojedynczej etykiety lub kapsla czyni taką transakcję całkowicie nieeokonomiczną.

          Może znasz kogoś, kto robił takie biznesy, ja nie znam.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            Marka Hutnicze, była marką lokalną używaną przez lokalny browar dla kibiców lokalnego klubu. Jego dystrybucja była mocno niszowa. Cena w ok. 1,85 zł. Po przecenie jeszcze mniej. Relakspol nie wiem czy wcześniej (przed BSK) wprowadził alfanumeryczne oznakowanie kapsli (jak ten), którego nie wszyscy widzieli w kolekcji, ale sporo je nabywała na giełdach.

            Comment

            • kibi
              Senior
              • 07-2004
              • 1875

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              etykiety (odklejane nie mają waloru kolekcjonerskiego
              Podobne zdanie, które zaprezentowałeś na początku wątku o odklejaniu etykiet nie spotkało się z masowym poparciem forumowiczów.
              Przez piętnaście lat wątek osiągnął ponad 460 wpisów, w większości poświęconych wymianie doświadczeń przez kolekcjonerów odklejających etykiety z butelek po piwie.

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                To nie było realne i tak nie działało. Po pierwsze, podajesz wyrwane z kontekstu, pojedyncze ceny, które MOŻE w drodze wyjątku gdzieś zostały zrealizowane,
                A czy Prezes napisał, że to były masowe sytuacje? Zdarzały się.
                a pomijasz fakt, że aby uzyskać NOWE etykiety (odklejane nie mają waloru kolekcjonerskiego),
                Dla Ciebie nie mają, więc i dla całego świata nie mają. Te dziesiątki ludzi, którzy mieli/mają w kolekcji ety odklejane to ja innym wymiarze poznałem.
                trzeba było jechać, lub napisać do browaru list. Po drugie, pomijasz całkowicie dodatkowy koszt uzyskania waloru, w postaci kosztu dojazdu na giełdę lub kosztu korespondencji kolekcjonerskiej, co w przypadku pojedynczej etykiety lub kapsla czyni taką transakcję całkowicie nieeokonomiczną.
                To czy coś jest ekonomiczne czy nie, to już jest sprawa kupującego. Dla 99,999% ludzi kupowanie jakichkolwiek etykiet od piwa za 1gr jest całkowicie nieekonomiczne, bo są to dla nich śmieci, które gdyby je na ulicy podnieśli, to tylko po to, by je ciepnąć do kosza.
                Może znasz kogoś, kto robił takie biznesy, ja nie znam.
                Minie pewnie niedługo ćwierć wieku odkąd masz dostęp do Internetu, ale Ty nadal żyjesz w giełdowo-kolekcjonerskim świecie z lat '90, gdzie obowiązują sztywne ceny i reguły, bo tak se ustaliła narada leśnych dziadków na giełdzie w Pierdziszewie w 1987.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Odpowiem tylko na ostatnie - mowa było o cenach "dawniej", a nie półtora roku temu. Dla mnie "dawniej" to własnie jakies 20 lat temu. To, co ustaliły leśne dziadki, w zasadzie nadal obowiązuje. Zwyczajowo odklejki traktuje się poważnie tylko wtedy, jeśli nie ma dostępu do nówek. I tego nic nie zmieni, ta sama zasada obowiązuje w numizmatyce czy filatelistyce.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak jak pisałem, po tym jak browary ogarną się i przemodelują swoją sprzedaż dalej będą sprzedawać (liczyłem, że ciut taniej). Jest klient, jest sprzedaż. Ba, są kanały sprzedaży, media społecznościowe. Jerry pisze to co sam odczuł. Ale nie zmieni to modelu.
                    A wracając do tematu. Tak jak tu pisałem piwo dalej się sprzedaje i ilość premier nieznacznie tylko zmniejszyła się w stosunku do czasów sprzed pandemii. Wystarczy prześledzić cotygodniowe Wieści Tygodnia na Chmielniku Jakubowym by dostrzec, że zastoju nie ma. To i ceny nie spadają.

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10737

                      To premiery piw uwarzonych przed wybuchem epidemii. Wiele browarów jest zamkniętych a piwowarzy szukaja nowej pracy
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        Zamkniętych na stałe?

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10737

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zamkniętych na stałe?
                          Jeszcze nie ale nie ma widoków na rychłe warzenie
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            Pozwalam sobie przypomnieć jeszcze raz, bo informacja zniknęła pod rozważaniami nad wyższością etykiety otrzymanej drogą korespondencyjną z browaru nad odklejaną z butelki.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Browar Odrzański (kolega Krzysiek - Undeath) organizuje dowóz w swoich piw w okolicach Zielonej Góry, Nowej Soli, Głogowa i Bytomia Odrzańskiego (możliwość transportu do innych miejscowości po dogadaniu) oraz wysyłkę po kraju:

                            w pakiecie (20 sztuk) pils i amercian wheat po 100 zł, AIPA za 140. Możliwość miksowania zamówienia.

                            Dla kolekcjonerów są też zestawy z dedykowanym szkłem.

                            Browar Odrzański. 1599 osób lubi to · 1 osoba mówi o tym. Myśl o powstaniu Browaru Odrzańskiego zrodziła się w głowie miłośnika piwa mieszkającego nad


                            biuro@browarodrzanski.pl

                            http://tygodnikkrag.pl/cms/bytom-odr...as-rzeka-piwa/

                            Comment

                            • fidoangel
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 3489

                              A nie zastanawia Was, że nikt z dawnych kolegów, obecnie wielkich blogerów czy browarników, sam nic tu nie raczy napisać? Chyba nie mają tak źle żeby na b.b pomocy szukać.
                              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10836

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                                (...)Chyba nie mają tak źle żeby na b.b pomocy szukać.
                                Wiedzą doskonale, że BB to nie ich target.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎