Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2003 - Wystawa m.in. kufli z Prószkowa, Gliwice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #16
    Czyżby małe spotkanko się szykuje?? Sobota w moim odczuciu to lepszy termin no ale to moje subiektywne spojrzenie na tą sytuacje

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Kiszot zdaje się pracuje w sobotę. Wszystko w jego rękach.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #18
        Mi by pasowała jak już pisałem sobota. Jutro podjechał bym do Gliwic zrobił rekonesans piwny a na następny dzień muzeum i

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #19
          Prawdopodobnie w sobotę będę robić na popołudnie.Ale dowiem się w piątek.Po 15 dam znać!
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Krzych15
            Senior
            • 10-2002
            • 596

            #20
            JA DZISIAJ DO 13.30 będę miał dostęp do netu potem ewentualnie na komórkę 501046979 dajcie znać
            krzych
            Dzień bez piwa to stracony dzień.

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #21
              Niedziela,w samo południe obok gliwickiego Ratusza.
              Kiszot,Adam16 i może Celt?
              Przybywajcie
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Potwierdzam.
                Gliwicki rynek, przy Ratuszu, w samo niedzielne południe. Do naszego grona przyjmiemy każdego chętnego. Jeżeli nas nie znasz to pamiętaj: koniec języka za przewodnika. Ja może będę miał moją słynną australijską zieloną Emu-czapkę z daszkiem. Na pewno będę ja, Kiszot z Lepszą Połową, może Celt (czekamy na informacje).
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #23
                  Krzycha15 niestety nie będzie ze względu na uroczystości rodzinne.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #24
                    Właśnie się dowiedziałem, że i Fruńka będzie obecna.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #25
                      Szkoda że w tak nielicznej reprezentacji, ale byliśmy w składzie Fruńka, Kiszot i piszący te słowa.
                      Wystawa ciekawa, jednak tego co nas tam przyciągnęło, czyli kufelków jest 16 w jednej gablocie, poświęconej kuflom właśnie – zamykane cynowym wiekiem. Są jeszcze dwa maleńkie, rzeźbione, w gablotce obok z pokrywami fajansowymi. Bardzo ładne te kufle, jakby jednego sortu, przedstawiają postaci ludzkie (ogrodnik, jakieś damy i inne) i zwierzęta.
                      Niestety panuje w tym miejscu jak we większości muzeów, ścisły zakaz fotografowania. Na dodatek nie towarzyszy wystawie żadna publikacja, więc nie będzie skanów z tymi kuflami.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #26
                        Jeszcze mała niespodzianka. Na ekspozycji stałej poświęconej historii Gliwic, jest jeszcze 7 kufli z XVII wieku, i wzmianka o handlu chmielem w mieście. A w części poświeconej przemysłowi, można zobaczyć dużego formatu zdjęcie browaru w którym dzisiaj mieści się Restauracja-Pub Stary Browar.

                        W czasie kiedy zwiedzaliśmy, kolejne ekspozycje, panie pracujące w muzeum pilnie poszukiwały w archiwum, publikacji na temat browarnictwa w Gliwicach. A ja tak niezobowiązująco zadałem pytanie przecież takie małe niewinne pytanie

                        Efektem było podanie informacji o „Zeszytach Gliwickich”, tom 20 str. 183-197; Kincel R. „Gliwice – miasto chmielu i piwa” (wyd. 1991r.). Niestety nie miały tego na składzie, więc będę musiał poszperać.
                        Ale panie były bardzo miłe.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #27
                          Po zwiedzeniu muzeum połaziliśmy trochę po Rynku i okolicach. Pokazałem wycieczkowiczom pozostałości po fosie i resztki murów obronnych, a następnie poprowadziłem obydwie duszyczki do Starego Browaru, bo jeszcze tam nie były. Na miejscu był Złoty Bażant. Jak zwykle pytałem barmankę o możliwość zobaczenia niedostępnych, nieczynnych dwóch hal. Jak zwykle nic na ten temat nie wiedziała. Ale udało mi się nadziać wreszcie na szefa tego przybytku. Dowiedziałem się, że nie ma tam już nic z pozostałości browaru, tylko jakieś resztki po hurtowni, która mieściła się w tych pomieszczeniach. Jednak do środka nie wszedłem.
                          Sugerowałem, że fajnym pomysłem było by zrobienie w Starym Browarze... browaru. Wzbudziłem tym pewne zainteresowanie, ale na razie nie można liczyć na to byśmy mieli coś w rodzaju Somy, czy Spiża w GOP-ie.
                          Ale zostawiłem namiary na browar.biz.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #28
                            I to by było na tyle o wizycie w muzeum i nie tylko. Kto nie był niech żałuje. Tym bardziej że potem jeszcze były zakupy w Chorzowskim Świecie Piwa. Ale to już nieco inna bajka.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • zygmunttt
                              Junior
                              • 03-2005
                              • 1

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar
                              Prószkowską manufakturę założył ostatni z rodu, Leopold Prószkowski w roku 1763. Było to jedno z pierwszych i największych przedsiewzięć tego typu na Górnym Sląsku. Fabryka znajdowała się po części w zamku, a po części w przyzamkowych zabudowaniach i rozwijała się od samego początku bardzo dobrze. Dzięki staraniom właściciela jej pracownicy byli nawet zwolnieni ze służby wojskowej. Gwałtowna śmierć Leopolda (zginął w pojedynku z niejakim Grafem Zedlitz 10.05.1769 roku we Wrocławiu) zakończyła pierwszą fazę rozwoju zakładu.
                              Latem 1769 roku fabrykę wraz z całymi dobrami Prószkowskich odziedziczył ich krewny Herzog Karl Maximilian Dietrichstein, który był właścicielem aż do roku1783. Za jego czasów fabryka zatrudniała 50 osób. Surowce wydobywano w Strzeleczkach, Zimnicach Wielkich, Chrząszczycach i Prószkowie.Zatrudniano wiele osób z niedalekich Moraw, gdzie prószkowskie wyroby fajansowe były powszechnie znane. Manufaktura posiadała swoje magazyny we Wrocławiu, Raciborzu, Nysie, Brzegu, Opawicy, a od 1781 roku także w Berlinie.
                              W 1783 roku dobra prószkowskie wraz z manufakturą kupił król pruski Friedrich II von Hohenzollern, który rozpoczął produkcję naczyń kamionkowych. Ostatni dzierżawca, Johann Friedrich Dickhut kupił fabrykę w roku 1823. W tym okresie interesy szły już coraz gorzej, między innymi z powodu silnej dolnośląskiej konkurencji. Po pożarze w 1853 roku manufakturę po 90 latach istnienia zamknięto.

                              Na zdjęciu dwa kufle manufaktury prószkowskiej z końca 18 wieku.
                              witam mam pytanie gdzie moge kupic butelke z tego browaru? albo cos z nim wiarzace. dziekuje za odp.

                              Comment

                              • kangurpl
                                Senior
                                • 03-2002
                                • 2660

                                #30
                                Ogólnodostępne są dwa żródła: giełdy birofilskie lub staroci oraz Allegro.
                                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎