Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2011.11.19-20 - II edycja kursu szkoleniowego sędziów konkursów piwa - Warszawa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    2011.11.19-20 - II edycja kursu szkoleniowego sędziów konkursów piwa - Warszawa

    W dniach 19 i 20 listopada, na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbędzie się druga edycja kursu szkoleniowego przyszłych certyfikowanych sędziów konkursów piw domowych. Liczba miejsc ograniczona do 15-tu. Szczegóły w załączniku: http://www.pspd.org.pl/uploads/aktualno … a-2011.pdf
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Poprawiony link.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Nie, nie daruję sobie tym razem - w dupach się wam poprzewracało - Certyfikowany Sędzia Konkursów Piw Domowych. Już sama nazwa brzmi kuriozalnie.
      Kiedy będziecie certyfikować samych piwowarów domowych? A może wprowadzicie pozwolenia - kto nie należy co "cechu", ten nie ma prawa nazywać swojego produktu piwem, ani wystawiać w konkursach.

      I tak oto środowisko wolnych ludzi warzących sobie w domu piwko zmienia się w zbiurokratyzowaną machinę z certyfikatami, pozwoleniami, akcyzami
      Na szczęście można być poza.

      I żeby była jasność - nie jestem za tym, żeby w konkursach sędziowali lamerzy z łapanki. Wiadomo, że musi to być ktoś z minimalną chociaż wiedzą i doświadczeniem. Ale, jak rany, nie na podstawie jakichś certyfikatów stworzonych tylko w tym celu (jurorowania piwom domowym)

      Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale takie moje zdanie i po prostu... śmieszy mnie to
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Z boku to tak może wyglądać. Ale zobacz ile emocji rozpalają różne dyskusje nad prawno-formalnymi aspektami np. tytułu Piwowar Domowy Roku Bractwa Piwnego czy choćby KPD w Żywcu. Wszystko zaczyna się od zera, a w tym roku będzie ponad 10 konkursów piw domowych (konkurs piw komercyjnych był tylko 1) - istnieje potrzeba stworzenia jasnych ram ich organizacji i oceny piw, tym bardziej, że i coraz liczniejsi i hojniejsi sponsorzy też tego wymagają. Rzetelna organizacja i ocena piw to nie wierzchołek góry lodowej, tylko zwykły standard. Standard dla tych, którzy chcą w konkursach brać udział. Nikt nie musi.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie, nie daruję sobie tym razem - w dupach się wam poprzewracało - Certyfikowany Sędzia Konkursów Piw Domowych. Już sama nazwa brzmi kuriozalnie.
          Gwoli ścisłości, to osoba, która zda egzamin to Sędzia Certyfikowany PSPD. Nazwa użyta w newsie jest może nieco przydługa, ale pochodzi od nazwy komisji, która organizowała pierwszy konkurs. De facto nie chodzi o podkreślenie "domowości" tych piw, taki sędzia może sędziować zarówno piwa domowe jak i przemysłowe. Nigdzie nie ma przymusu zapraszania takich sędziów do sędziowania w konkursie. Jeśli jednak taki sędzia legitymujący się certyfikatem będzie gdzieś sędziował, to PSPD gwarantuje, że posiada on wiedzę o piwie na poziomie co najmniej średnim i umiejętności sensoryczne podobnie. To jest znacznie wyżej niż na poziomie minimalnym.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          Kiedy będziecie certyfikować samych piwowarów domowych? A może wprowadzicie pozwolenia - kto nie należy co "cechu", ten nie ma prawa nazywać swojego produktu piwem, ani wystawiać w konkursach.
          Nie będziemy. W konkursach organizowanych przez PSPD, jak i tych organizowanych przez inne osoby, organizacje, a przeprowadzanych wg wytycznych PSPD, może startować każdy piwowar domowy. Póki co nie ma konkursów tylko dla członków PSPD, być moze kiedyś takie powstaną, choć ja osobiście nie widzę takiej potrzeby.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          I tak oto środowisko wolnych ludzi warzących sobie w domu piwko zmienia się w zbiurokratyzowaną machinę z certyfikatami, pozwoleniami, akcyzami
          Na szczęście można być poza.
          Miejmy nadzieję, że później z tego środowiska wolnych ludzi, zamienionego w zbiurokratyzowaną machinę, powstaną browary rzemieślnicze, których tak nam w Polsce brakuje.
          Nawet "będąc poza" można czerpać korzyści z tego, co organizuje PSPD lub poszczególni jego członkowie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          I żeby była jasność - nie jestem za tym, żeby w konkursach sędziowali lamerzy z łapanki. Wiadomo, że musi to być ktoś z minimalną chociaż wiedzą i doświadczeniem. Ale, jak rany, nie na podstawie jakichś certyfikatów stworzonych tylko w tym celu (jurorowania piwom domowym)
          A BJCP w jakim celu zostało stworzone?

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie mój cyrk, nie moje małpy, ale takie moje zdanie i po prostu... śmieszy mnie to
          No to pośmialiśmy się i gitara. Śmiech to zdrowie.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
            Na szczęście można być poza.
            No i nawet minister dla takich "z poza" jest. Arłukowicz się nazywa
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Slayowi mimo wszystko chodziło chyba głównie o nazwę - kurs dla sędziów piw domowych, że to jest niepotrzebny dodatek w nazwie - jeśli ktoś potrafi oceniać piwa domowe, to tym bardziej będzie potrafił oceniać przemysłowe.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Mnie najbardziej robawiła obecność w składzie wykładowców dwóch pań z Warki - zamiast uczyć innych, może by sie zajęły koszmarkami smakowymi z własnego browaru
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mnie najbardziej robawiła obecność w składzie wykładowców dwóch pań z Warki - zamiast uczyć innych, może by sie zajęły koszmarkami smakowymi z własnego browaru
                  Panie te będą tym razem po raz drugi, więc już miały okazję się z tego "tłumaczyć"
                  No cóż każde piwo w różnych fazach jego powstawania ma swój bardzo precyzyjnie określony profil i zadaniem tych pań nie jest określanie tego profilu, tylko stwierdzenie czy dana próbka idealnie odpowiada profilowi czy nie. A jeżeli coś jest nie tak, to trzeba powiedzieć co.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                    A może wprowadzicie pozwolenia - kto nie należy co "cechu", ten nie ma prawa nazywać swojego produktu piwem, ani wystawiać w konkursach.

                    hehe, będąc o 15.00 u kopyra własnie o tym mówiłem. Trza by zorganizować drugą organizację lub oddział w ramach Cechu Rzemiosł Różnych, który jeszcze istnieje.

                    Egzamin czeladniczy. Jak nie masz, to nie możesz startować w konkursach ani tym bardziej otwierać browaru rzemieślniczego. Tak jak to było kiedyś i było dobrze.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                      Slayowi mimo wszystko chodziło chyba głównie o nazwę - kurs dla sędziów piw domowych, że to jest niepotrzebny dodatek w nazwie - jeśli ktoś potrafi oceniać piwa domowe, to tym bardziej będzie potrafił oceniać przemysłowe.
                      No i ten przymiotnik nie pada w tym kontekście nigdzie poza newsem. Tak że trochę mnie zaskoczyło tak alergiczne zareagowanie na ten przymiotnik, w końcu PSPD też ma domowy w nazwie.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mnie najbardziej robawiła obecność w składzie wykładowców dwóch pań z Warki - zamiast uczyć innych, może by sie zajęły koszmarkami smakowymi z własnego browaru
                        Ich główną zaletą są ćwiczenia warsztatowe z próbkami wzorców wad piwa. To jest taka typowo sensoryczna sprawa - trzeba nauczyć się identyfikować poszczególne aromaty, a dopiero wiedza o danym stylu pozwala zakwalifikować dany aromat czy to do wad, czy typowych i pożądanych dla danego stylu składowych aromatu.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Egzamin czeladniczy. Jak nie masz, to nie możesz startować w konkursach ani tym bardziej otwierać browaru rzemieślniczego. Tak jak to było kiedyś i było dobrze.
                          Po kim, jak po kim, ale po Tobie to się pochwały feudalizmu nie spodziewałem...
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak że trochę mnie zaskoczyło tak alergiczne zareagowanie na ten przymiotnik
                            Alergie atakują znienacka
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Zgodnie z niepisaną tradycją tego forum zawiadamiam, że się nie wybieram. :P
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎