Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2012.04.13-15 - Czechy, Ostrava-Martinov, „IV Festival minipivovarů” (Garage Club)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alexanderfeld
    Senior
    • 08-2009
    • 173

    2012.04.13-15 - Czechy, Ostrava-Martinov, „IV Festival minipivovarů” (Garage Club)

    W pierwszy weekend po Świętach Wielkanocnych w ww. lokalu odbędzie się już po raz 4ty festiwal minibrowarów Republiki Czeskiej. Na chwilę obecną udział w imprezie ma wziąć 15 z nich. Jakie to mini browary i inne szczegóły festiwalu znajdziecie tutaj: http://www.garageclub.cz/akce/festival-minipivovaru/31
  • pajel
    Junior
    • 12-2009
    • 22

    #2
    Najlepsze, że jednym ze sponsorów jest Radegast.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Gdyby ktoś jechał z Warszawy to rozważyłbym tą opcję.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • Alexanderfeld
        Senior
        • 08-2009
        • 173

        #4
        Dla tych, którzy przyjadą z daleka i zamierzają szukać noclegu w okolicy może przydatny okaże się link: http://www.hotelak.cz/ubytovani-ostrava.html. Ten hotel znajduje się vis-a-vis Garage Clubu, a to dla niektórych może mieć duże znaczenie .

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          Byłem w zeszłym roku na pierwszym dniu; impreza fajna, lokal duży - szkoda tylko, że minibrowary wystawiają się po jednym dniu, tj. w piątek inne, w sobotę inne - dla tych, którzy przyjechali na jeden dzień to duża strata

          rozważę ten rok (nocny pociąg do Ostrawy dalej jeździ )
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
            Byłem w zeszłym roku na pierwszym dniu; impreza fajna, lokal duży - szkoda tylko, że minibrowary wystawiają się po jednym dniu, tj. w piątek inne, w sobotę inne - dla tych, którzy przyjechali na jeden dzień to duża strata

            rozważę ten rok (nocny pociąg do Ostrawy dalej jeździ )
            Chyba się wybiorę - powiedz coś bliżej o tym pociągu.

            Comment

            • arturroxx
              Member
              • 10-2002
              • 94

              #7
              Pytanie do Piecia: czy w zeszłym roku była możliwość zakupu gadżetów (szkło, podstawki) mikrobrowarów biorących udział w imprezie ?

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx Wyświetlenie odpowiedzi
                Pytanie do Piecia: czy w zeszłym roku była możliwość zakupu gadżetów (szkło, podstawki) mikrobrowarów biorących udział w imprezie ?

                Zdaje się, że już odpisałem, ale jeszcze raz:

                Nie - za wypożyczenie/kupno szkła do piwa płaci się kaucję 25 KĆ - byłem tylko na pierwszym dniu, dla kolekcjonerów nic nie było.
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                  Chyba się wybiorę - powiedz coś bliżej o tym pociągu.
                  To nie ma co jechać. Całe piwo będzie wypite
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • Alexanderfeld
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 173

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arturroxx Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pytanie do Piecia: czy w zeszłym roku była możliwość zakupu gadżetów (szkło, podstawki) mikrobrowarów biorących udział w imprezie ?
                    Też byłem w zeszłym roku i właściwie potwierdzam: kolekcjonerzy mogą być zawiedzeni ponieważ kufli/szklanek firmowych nie miał chyba żaden minibrowar. Można było załapać się jedynie na parę podstawek, które leżały luzem na stołach.

                    Wydaje mi się, że najlepszym dniem na przybycie na tę imprezę jest jednak sobota; można dostać część piw, które były poprzedniego dnia, a po skończeniu beczek podpinane są od razu nowe.

                    Comment

                    • Alexanderfeld
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 173

                      #11
                      Późno bo późno, ale najwyższa pora zdać krótką relację z festiwalu minibrowarów w Garage Clubie. Podobnie jak miało to miejsce w zeszłym roku pojechaliśmy z kolegą w sobotę licząc na możliwość spróbowania części piw z poprzedniego dnia. W przeciwieństwie do poprzedniego roku znacznie poprawiła się organizacja tej imprezy. O godzinie 12tej wszystkie stanowiska były już otwarte, a barmani gotowi do serwowania piw. Co więcej, nie było po nich widać żadnych oznak „zmęczenia” wydarzeniami dnia poprzedniego, jak to miało miejsce podczas ubiegłorocznej imprezy. Zwiększyła się ilość stołów, na każdym z nich stała rozpiska z informacją jakie piwa są podawane na poszczególnych barach. Jedynie serwowane jedzenie pozostawia nadal wiele do życzenia, ale to był chyba jedyny minus festiwalu.

                      Wstęp na imprezę kosztował 60 kcz, w cenie biletu można było otrzymać jedno małe piwo. Wszystkie serwowane piwa były w cenie 33 kcz za duże i 21 kcz za małe. Podawane w plastikowych kubkach, aczkolwiek istniała możliwość skorzystania z kufli bądź szklanek za kaucją 50 kcz.

                      Spośród piw dostępnych w sobotę próbowałem następujących:

                      1) Skřečoňský žabák 13° polotmavé – moje pierwsze zetknięcie się z piwem warzonym w bogumińskim minibrowarze przez pana Janoszowskiego wyszło jak najbardziej pozytywnie. Piwo jest świetnie zbalansowane; z dobrze wyczuwalnymi akcentami słodowymi i wyrazistą goryczką, ze stabilną pianą obecną do samego końca. Nie wiem czy był to tylko „efekt świeżości” czy fakt, że piłem je jako pierwsze, ale obok trzynieckiej, półciemnej 14° žabák był najlepszym piwem wypitym przeze mnie tego dnia.
                      2) Zvíkov Zlatá labuť 13° tmavé – piwko jak na ciemną 13 ° dość lekkie, o wyraźnym, karmelowym posmaku, ale poza tym niewiele można o nim powiedzieć.
                      3) Hukvaldské svetle 11° - co prawda liczyłem, że załapię się na ich półciemny specjal, ale musiałem zadowolić się tylko jasną 11tką. Piwo z dość mocnym wysyceniem, ale raczej słabą goryczką. W sumie niezły, lekki produkt na upały.
                      4) Qásek 13° Hobit chili (Firedog) – pierwszy raz próbowałem tego piwa przed rokiem właśnie na imprezie w Martinovie i teraz z chęcią do niego wróciłem. To serwowane obecnie było zdecydowanie za mocno schłodzone, ale wyraźnie pikantne akcenty na języku były wyczuwalne mimo to.
                      5) Kvasslav (dawny Loučenský Václav) 12° medove – tradycyjnie wysoka ocena piwa z Loučnej nad Desnou. Półciemny specjal o mocno słodowym smaku, ale bez nachalnej i sztucznej słodkości tak często spotykanych w tego typu piwach.
                      6) Avar 12° svetle – piwo z Hlučina także trzymało poziom; piękny, złoty kolor i mocna, wyrazista goryczka to główne cechy Avara.
                      7) Třinecké 14°polotmavé – jak wspomniałem wcześniej razem z žabakiem najlepsze piwo ostrawskiej imprezy. Minibrowar z Karpentnej warzy je okazjonalnie dlatego tym bardziej byłem zadowolony, że udało mi się na nie trafić. Piwo jest idealnie zbalansowane; w pierwszej chwili uderzają dość mocne słodkie akcenty, ale już za moment są niwelowane przez silną goryczkę. Szkoda, że jest dostępne tylko od święta.
                      8) Rohan 11° svetle – takie sobie tym razem piwo z Rohova. Myślę, że byłoby niezłe na upalne lato, ale ja chyba zdecydowanie bardziej wolę cięższe gatunki z tego minibrowaru .

                      Niestety z uwagi na ograniczony czas i coraz gorsze możliwości wyjechania z Cieszyna publicznymi środkami transportu musieliśmy zabierać się z imprezy dość wcześnie zanim tak naprawdę na dobre się rozkręciła. A szkoda bo widać wyraźnie, że impreza „nabiera rumieńców” i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Czechów w każdym wieku, ponieważ przekrój osób, które tam się przewijają to klasyczny przegląd czeskiego społeczeństwa od osesków (mnóstwo osób z wózkami z małymi dziećmi) po leciwych emerytów. No i clue festiwalu czyli piwa… Zamiast cieszyć się z tego co było człowiek zawsze spogląda na co się nie załapał. Ominęły mnie m.in. piwa z Jesenika, Krmelina czy Železnej Rudy, których jeszcze nie próbowałem. Z drugiej strony zawsze jest powód by przyjechać tu ponownie, a wciąż rosnąca liczba minibrowarów w Czechach pozwala mieć nadzieję na kolejne nowości na piwnym festiwalu w Ostrawie.

                      Comment

                      • arturroxx
                        Member
                        • 10-2002
                        • 94

                        #12
                        W piątek oferta piw była znacznie ciekawsza. Przede wszystkim IPA z Lucnej nad Desou, która była najlepszym piwem imprezy. Kto się nie pośpieszył ten nawet nie spróbował, wyszło jako pierwsze już około 17-tej. Świetna była również Zvikovska dwunastka. Smakowe piwa Avara pomarańczowe i ciemne wiśniowe na deser również wyborne. W sobotę wieczorem podpięto piwo z Zeleznej Rudy, jak dla mnie jedno z najlepszych jasnych imprezy.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎