Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

29.07.06 Muzeum Powstania Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    Wiem tylko że robił kółka bo za każdym razem nadlatywał znad Pragi, przelatywał nad muzeum (Powstania) dalej część Ochoty, Mokotowa i dalej zawracał przez Pragę. Przelatywał tak mniej więcej co 10 minut w godzinach - (pi razy oko) 16,30: 16,40, 16,50) [...]
    O 16:30 widziałem go nad Wolską, skręcił na północ. Ok. 15 minut później leciał na wschód nad Młynowem. Ulotek nie rzucał i faktycznie był cichy. Równie ciche były syreny o godzinie "W" - byłem w domu i wcale ich nie słyszałem...

    A co do polityków - cóż, przypomnijcie sobie jak "wspaniale" obchodzono 1. sierpnia w latach wcześniejszych (nawet nie w peerel, ale już w wolnej Polsce; jak "upamiętnił" 50. rocznicę Powstania prezydent Święcicki, co urządzał Piskorski) - to, że teraz jest inaczej, ciekawiej i godniej, to zasługa "niestety" Kaczyńskiego.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      Dla kogoś kto się tym interesuje i emocjonuje ważne. Jeszcze masz jakieś pytania?
      Tak.W jakim celu on latał.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
        Tak.W jakim celu on latał.
        Na placu Krasińskich było wielu pilotów którzy w czasie powstania latali nad Warszawę (z Polski, RPA, Wlk. Brytanii i USA). Napewno był dla nich powrotem do wspomnień. Krążący nad miastem B-17 miał choć w minimanym stopniu pokazać warszawiakom jak wyglądały te samoloty na które czekali powstańcy.
        Czy masz jeszcze jakieś pytania?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #34
          01.08.2006

          plac Krasińskich i pomnik Powstania Warszawskiego
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #35
            01.08.2006

            Liberator (jaki obiektyw takie zdjęcie )
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #36
              29.07.2006

              Rekonstrukcja walk o PWPW
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                29.07.2006

                Rekonstrukcja walk o PWPW cd
                Attached Files
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  29.07.2006

                  Później wrzucę jeszcze kilka innych ujęć jak wywołam resztę filmu....
                  Attached Files
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Mistrzu
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 750

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
                    O 16:30 widziałem go nad Wolską, skręcił na północ. Ok. 15 minut później leciał na wschód nad Młynowem. Ulotek nie rzucał i faktycznie był cichy. Równie ciche były syreny o godzinie "W" - byłem w domu i wcale ich nie słyszałem...
                    W końcu i ja mogłem go uświadczyć. Około 19, może trochę po, przeleciał niemal nad samym wrzodem Warszawy czyli Pałacem Kultury kierując się na Mokotów.

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      #40
                      Czyli widziałeś go wtedy kiedy ja (to jednak nie była 18:30 jak pisałem tylko później) - a kierunek Mokotów był zapewne manewrem podchodzenia do lądowania na Okęciu.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • ZIOMEK2
                        Gość
                        • 09-2004
                        • 2523

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                        Co ty za bzdury wygadujesz? Zajeto prawie całą część przemysłową Górnego Śląska oraz połowe terenów rolniczych a Ty to nazywasz klęską militarną?

                        słuchaj gościu z przemysłówki ... na pierdoły nimom czasu wszystkim polecam wydawnictwo wrocławskie na uroczystości akademickie 2002 - " Historia Śląska " !

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
                          słuchaj gościu z przemysłówki ... na pierdoły nimom czasu wszystkim polecam wydawnictwo wrocławskie na uroczystości akademickie 2002 - " Historia Śląska " !
                          Tak masz rację.Powstańcy zajęli 90% Górnego Śląska.Dzięki III Powstaniu Polsce przypadło 50% hutnictwa i 3/4 górnictwa.Oczywiście to są pierdoły według Ciebie?
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • ZIOMEK2
                            Gość
                            • 09-2004
                            • 2523

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                            Tak masz rację.Powstańcy zajęli 90% Górnego Śląska.Dzięki III Powstaniu Polsce przypadło 50% hutnictwa i 3/4 górnictwa.Oczywiście to są pierdoły według Ciebie?
                            Drogi kiszotku - fakty historyczne są inne jak piszesz, jeśli tylko będe mieć sprawne łącze to pogadamy a na wiosnę zrobimy święto narodowe - dzień wolny od pracy !

                            a w tym temacie interesuje mnie procentowy skład t.zw. oddziałów kaloborandzkich grasujacych na terenie Ochoty i Woli ( składajace się z chłopców narodowości : ukraińskiej, łotewskiej ....
                            Last edited by ZIOMEK2; 24-08-2006, 18:05.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
                              (...) A w tym temacie interesuje mnie procentowy skład t.zw. oddziałów kaloborandzkich grasujacych na terenie Ochoty i Woli ( składajace się z chłopców narodowości : ukraińskiej, łotewskiej ....
                              Ukraińcy i Rosjanie (z RONA) stanowili bardzo duży procent w SS, jak duzy, nie wiem, musialbym gdzieś poszperać, byli nie tylko na Woli czy Ochocie ale też w Śródmieściu i na Mokotowie, po prostu wszędzie, a byli gorsi jeszcze od Niemców. O Łotyszach jeszcze niczego nie znalazłem.
                              Ale inną dośc ciekawą rzeczą jest udział Ślązaków po stronie SS, w relacji świadków w linku ktory chyba tu wrzuciłem są opisane takie przypadki spotkań z nimi, część się tlumaczyła, że oni też Polacy, natomiast część byla zadowolona z miejsca jakie zajmowali. Na ten temat gdzieś szukałem informacji ilu ich moglo być, w jakich jednostkach, czy był to pobór przymusowy czy dobrowolny ale niestety bez rezultatu.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • ZIOMEK2
                                Gość
                                • 09-2004
                                • 2523

                                #45
                                mnie chodziło o narodowości zapomniane przy okazji opisu PW z lat 70 i 80 - tych jak mnie uczona poprzez Baczyńskiego !
                                Last edited by ZIOMEK2; 24-08-2006, 19:39.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎