Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Golden Beer Poland 2013 - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Golden Beer Poland 2013 - komentarze

    Umknęła mi ta impreza uwadze, więc tylko tytułem komentarza w swoim dziale zapodam.

    9 października 2013 w ramach III Forum Technologii Browarniczych organizowanego przez Agencję Promocji Biznesu, wydawcę branżowego czasopisma "Agro Industry" został zorganizowany konkurs piw komercyjnych pod nazwą Golden Beer Poland 2013. Całość merytoryczną konkursu nadzorował Rafał Kowalczyk (Browarzyciel)

    Mimo, iż aż 4 sędziów tego konkursu prowadzi własne piwne blogi tylko u części z nich (dokładnie to u Maidenowca) owo wydarzenie zostało odnotowane. Temat poruszył także Kopyr w swoich newsach i Marcin Stefaniak w blogu "Piwolog radzi".

    Michał Kopik skupił się, poza prezentacją wyników na aspekcie doboru kategorii i doboru piw zgłoszonych do nich oraz na komentarzu do wyników z grupy, gdzie wygrały koncernowe eurolagery Tyskie i Żywiec. Marcin Stefaniak na ocenie konkursu jako całość, od podziału na kategorie komentarzu do wyników oraz doboru składu sędziowskiego. Mimo jego słów "Tutaj także wśród sędziów można znaleźć pracowników startujących browarów. I co? I nic! Konkurs jest przeprowadzony porządnie, nikt nie sędziuje własnego piwa. Wyniki są niepodważalne." uśmieszek przy Michale Saksie ze składu sędziowskiego zaniepokoił mnie i dzięki wymianie zdań na piwo.org już wiem o co chodzi.

    Rodzi się zatem pytanie, skoro wszyscy (chyba z wyjątkiem mnie) wiedzą, że Michał Saks jest związany udziałowo z AleBrowarem dlaczego określa się go jako niezależnego sędziego PSPD a nie przedstawiciela startującego browaru.
    Poza tym czy konkurs gdzie zgłoszonych jest 80 piw można uznać za wiarygodny w opozycji np. do tego z Krasnegostawu (o czym wspomina Marcin Stefaniak).
    Last edited by e-prezes; 18-10-2013, 14:15.
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    Rodzi się zatem pytanie, skoro wszyscy (chyba z wyjątkiem mnie) wiedzą, że Michał Saks jest związany udziałowo z AleBrowarem dlaczego określa się go jako niezależnego sędziego PSPD a nie przedstawiciela startującego browaru.
    Poza tym czy konkurs gdzie zgłoszonych jest 80 piw można uznać za wiarygodny w opozycji np. do tego z Krasnegostawu (o czym wspomina Marcin Stefaniak).
    Wszyscy wiedzą też, że nie tylko z tym browarem jest związany i zapewne dlatego woli pozostać anonimowy, czy raczej pół-anonimowy.
    Dodam, że zaraz po opublikowaniu wyników, opis przy nim był inny.

    Liczba zgłoszonych piw nie decyduje o wiarygodności konkursu. Kluczową kwestią jest kto ocenia piwa i w jaki sposób - a zatem profesjonalizm przeprowadzenia konkursu, z punktu widzenia oceny sensorycznej piw.
    Rozumiem jednak, że bardziej chodzi ci o to, czy można uznać wyniki za miarodajne i tu należy powiedzieć, że w przypadku niektórych, gorzej obsadzonych kategorii - nie. Wygrały piwa najlepsze ze zgłoszonych, a nie najlepsze w kraju, to oczywiste i nie do przeskoczenia ale od czegoś trzeba zacząć.
    Mam nadzieję, że konkurs będzie się rozrastał z roku na rok i tego życzę organizatorom.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Jak nie oglądam Kopyra tak z racji poruszonej przez niego kwestii rzeczonego konkursu obejrzałem. Piwne newsy od minuty 5:44 do 17-stej. Mimo wszystko polecam, bo wreszcie ktoś poruszył kwestię kluczową - ilość zgłoszonych piw i co to oznacza. Przychylam się do zdania Tomka - to jest kompromitacja.

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Ja bym to raczej nazwał zwykłym zderzeniem z rzeczywistością. Wpisowe dobrze by było obniżyć. Nie wiem też jak wyglądała promocja konkursu.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)
          czy można uznać wyniki za miarodajne i tu należy powiedzieć, że w przypadku niektórych, gorzej obsadzonych kategorii - nie.
          Właśnie to jest istotne. Dla mnie te wyniki nie są i nie mogą być miarodajne. Podium w Żywcu jest dużo bardziej miarodajne, czy choćby Chmielakowy werdykt. Choć każdy z tych konkursów nie uwzględniał tych samych zgłoszonych piw.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Z tym Chmielakowym werdyktem to bym się nie rozpędzał, to nie jest konkurs profesjonalny. Jak kogoś interesuje zdanie mas to wystarczy, że prześledzi słupki sprzedaży albo zapyta w miejscowym sklepie co najlepiej schodzi. Golden Beer Poland miał niezłe jury ale problemem była mała liczba zgłoszonych piw. Tam gdzie kandydatur było więcej wyniki wyglądały fajnie. Kiepsko wyszły np piwa o eskt do 10%, gdzie zgłoszono dwa piwa i przyznano złoto. I to faktycznie trochę razi.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19159

              #7
              Dotąd dopóki nie powstanie konkurs uwzględniający wszystkich "graczy" i reprezentatywny ogół piw przez nich warzonych najbardziej miarodajnym jest wg. mnie Plebiscyt Browar.biz.
              Też ma ułomności, ale przy dzisiejszym poziomie dostępu świadomych konsumentów do piw rzemieślniczych i niszowych daje dobry punkt odniesienia. Być może na bazie tego plebiscytu (lub całkiem obok) powinno się stworzyć konkurs z finalistów plebiscytu w starciu z głównymi koncernowymi graczami, ale to już inna bajka.

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Podium w Żywcu jest dużo bardziej miarodajne, czy choćby Chmielakowy werdykt. Choć każdy z tych konkursów nie uwzględniał tych samych zgłoszonych piw.
                Żywiec tak, ale Chmielaki to loteria a nie konkurs.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎