Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

IDEALNA GIEŁDA - wzorzec teoretyczny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #16
    Giełdy zaczynające sie o 8 to super, a o 10 to późno
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      #17
      Najlepsza godzina na rozpoczęcie giełdy to 7, godzina 10 to dobra godzina na piknikowe spotkanie towarzyskie dla miejscowych przy piwie, i chyba o to w tym chodzi.
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #18
        Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego giełdy muszą odbywać się skoro świt. Rozumiem giełda rolno-warzywna lub kwiatowa, w środku nocy bo towar trzeba dostarczyć do klienta ale birofilistyczna?
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
        Najlepsza godzina na rozpoczęcie giełdy to 7, godzina 10 to dobra godzina na piknikowe spotkanie towarzyskie dla miejscowych przy piwie, i chyba o to w tym chodzi.
        Giełda to też spotkanie towarzyskie, nie tylko dla miejscowych
        Last edited by anteks; 04-11-2013, 13:44.
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • darek99
          Senior
          • 04-2002
          • 2147

          #19
          Skorzystaj z wyszukiwarki, ten temat był już przerabiany wielokrotnie, nie ma sensu wałkować tego ponownie.
          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
          Epikur z Samos.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
            Tylko jeden postulat - 'ludzkie' godziny odbywania się. Jakoś nasi sąsiedzi potrafią, a u nas problem. Z resztą jak i ze wszystkim. Taki naród chyba, zmiany trzeba wbijać obuchem od siekiery, inaczej nie wejdą.

            Osoba postronna nie będzie wstawać o piątej rano.
            Dlatego jestem za tym, by zaczynały się później! Niech mi ktoś powie po jakiego grzyba giełda jest o 7 rano? Jeśli (tak jak tu ktoś wspomniał) ma mieć aspekt towarzyski jako istotny to chyba 7-9 rano nie jest najlepszą porę na spotkania towarzyskie? Chyba mało kto zaprasza do siebie na śniadanie ludzi?!

            [offtopowo: Ahumba to dla Ciebie. Przykro nie znalazłem adekwatnego miejsca na dyskusję o tym] Wydzielone z tego wątku.
            Last edited by e-prezes; 04-11-2013, 15:33.

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #21
              Mnie zawsze załamywały tylko dwie rzeczy:
              1. Godziny. Zdecydowanie od 10.00, a nie od bladego rana kiedy w dzień wolny od pracy człowiek chciałby chociaż raz w tygodniu się wyspać.
              2. Wykorzystywanie, przez niektórych starszych giełdziarzy, niedoświadczonych "pierwszaków" i zawyżanie cen dla nich. Wielokrotnie widziałem jak wciskano takim szklaneczki po cenie wielokrotnie wyższej od rzeczywistej wartości (czy ceny która była dla bardziej doświadczonych ). Nie jest to oczywiście nielegalne ale moim zdaniem moralnie i po ludzku złe.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #22
                Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci, co kolekcjonerami nie są i przychodzą tylko napić się piwa z kumpli. Prezes, daj sobie spokój, bo nie maszp ojęcia, o czym mówisz.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #23
                  Idea spotykania się o 6-7 rano po to by dokonać transakcji wydaje mi się po prostu dziwna. TYLE! Nawet jeśli motywy tak wczesnego spotykania się wynikają z tradycji nie zmienia to faktu, że można to zmienić. A jeśli środowisko nie przyjmie tych zmian to przecież nikt inny jak organizator/-rzy takich imprez ponoszą odpowiedzialność za to.
                  Zauważ, że dzisiejsze kolekcjonerstwo ma niewiele wspólnego z tym sprzed lat np. 20-stu. Internet, allegro i tym podobne powodują, że i środowisko się zmienia. Ludzie są coraz wygodniejsi.

                  W uzupełnieniu ankieta sprzed paru lat. Najwięcej chce między 8-9, choć nie bez znaczenia jest głos za 7-8. A tylko 4 na 101 10-11 godz.
                  Last edited by e-prezes; 08-11-2013, 11:37.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #24
                    Zmienia się, czy nie, podział jest wyraźny - kolekcjonerzy w dużej części chcą giełd od rana, a piwożłopy od południa. Proponuję, aby niezadowoleni zorganizowali sobie takie giełdy, jakie im będą pasować i przestali już truć dupę w tej sprawie.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zmienia się, czy nie, podział jest wyraźny - kolekcjonerzy w dużej części chcą giełd od rana, a piwożłopy od południa.
                      Mylisz się. Co roku na lubelskiej giełdzie jestem ok. godziny 10 (zawsze udaje się mi coś fajnego kupić), być może nie jestem prawdziwym kolekcjonerem. Nigdy też na giełdzie nie piłem piwa. Zauważyłem za to, że kolekcjonerzy, którzy siedzą od rana są zwykle o tej porze już po kilku piwach.

                      Comment

                      • yoreck
                        Senior
                        • 04-2004
                        • 526

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mylisz się.
                        Odważne stwierdzenie.Dlaczego tak sądzisz?
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nigdy też na giełdzie nie piłem piwa.
                        Jest obowiązek picia lub nie picia piwa na giełdzie?Nie ma,każdy pije to co chce i nikt nikogo do picia piwa nie zmusza.Mogłeś wybrać herbatkę lub Koźlaka Perły z kija -niepasteryzowanego i niefiltrowanego .
                        Last edited by yoreck; 04-11-2013, 22:47.

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #27
                          Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Krzysiu stwierdził, że tylko piwożłopy chcą żeby giełda zaczynała się później. Podałem swój przykład, że piwa na giełdzie nie piję, a chciałbym żeby była od 9 do 12 albo 13.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #28
                            Użyłem sformułowania "piwowarzy w dużej części" więc nie nadinterpetuj po swojemu. Masz okazję już w Poznaniu wykazać, że takie godziny są najlepsze, chociaż ja wyczytałem, że nie wszystkim pasują.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              #29
                              Jako współorganizujący giełdy przez kilka lat mogę od siebie napisać iż przeważnie wczesnoporanny/późnonocny termin otwarcia giełdy często zależy nie od organizatorów tychże a od właściciela sali.
                              Organizatorzy oczywiście mogą rozpocząć giełdę później np o 9 czy 10 ale i tak ostateczna godzina oddania sali właścicielowi nie może być przesunięta z np 13 na 16. Tak więc giełda była by krótsza a o to chyba nie chodzi. Właściciel sali często po prostu chce mieć ją zagospodarowaną (wynajętą) w czasie powiedzmy poranno-połudnowym (na np giełdy) i popołudniowo-wieczornym (na np dyskoteki). Chodzi mu oczywiście o kasę.
                              To mogę napisać jako współorganizator. Jako typowy kolekcjoner uczestnik giełd przyjeżdżający na nie często kilkaset kilometrów "na gotowe" też chciałbym żeby zaczynały się o 9-10 ale z powodu o którym piszę wiem że często jest to nierealne.
                              Nie twierdzę że zawsze organizatorzy stoją przed takim dylematem ale przynajmniej gdy ja tym się zajmowałem tak było.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                                Użyłem sformułowania "piwowarzy w dużej części" więc nie nadinterpetuj po swojemu. Masz okazję już w Poznaniu wykazać, że takie godziny są najlepsze, chociaż ja wyczytałem, że nie wszystkim pasują.
                                Nie napisałeś piwowarzy, tylko piwożłopy, a to duża różnica. A do Poznania się nie wybieram, bo wystarczą mi giełdy w Lublinie i to co kupię w sklepach i przez internet.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎