Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Konkurs Etykiet Piw Domowych 2005 - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Może nie jak manne z nieba ale też nie jako zło konieczne.
    A
    Świętą Joanną Od Etykiet
    to nie inwektywa tak samo za bardzo nie ma wyzwisk i paragrafów. Chociaż te wpisywanie między wierszami zarzuty o ...
    Dyskusja jest jak najbardziej konieczna ale ta poszła w złą stronę - wg mnie oczywiście. Zamiast obgadywać chociażby sposób głosowania, który wg mnie aż się prosi o przekręty. To poszło huzia (chuzia, chózia, hózia)* na Józia na wykorzystanie obcych elementów we własnych etykietach. Stosowane nagminnie przez prawie wszystkich od zawsze a teraz nagle takie ściemniactwo ogólne się porobiło.




    * włąsciwe zostawić pozostałe skreślić
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dziku
      Nie mógłbyś.
      Sytuacja analogiczna: Ktoś ukradł Ci samochód. Potem super podrasował mu silnik, przemalował karoserię i zainwestował w tuning. A potem (wiem, że to się u nas nie zdarza) policja odzyskała Twój samochód i oddała Ci go. Złodziej domaga się zwrotu kasy za zainwestowane części i dodatkowo za sam pomysł przeróbki. Zapłacisz?
      Akurat te porównanie jest nietrafione.Bo nikt nie "kradnie" czyjegoś zdjęcia tylko jego kopię.
      A tak ogólnie gdybym nie chciał żeby ktoś wykorzystywał moje prace to nie umieszczałbym ich w necie.Proste i bezpieczne.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
        Akurat te porównanie jest nietrafione.Bo nikt nie "kradnie" czyjegoś zdjęcia tylko jego kopię.
        A tak ogólnie gdybym nie chciał żeby ktoś wykorzystywał moje prace to nie umieszczałbym ich w necie.Proste i bezpieczne.

        Kradnie o tyle, że podpisuje się jako autor.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
          Akurat te porównanie jest nietrafione.Bo nikt nie "kradnie" czyjegoś zdjęcia tylko jego kopię.
          A tak ogólnie gdybym nie chciał żeby ktoś wykorzystywał moje prace to nie umieszczałbym ich w necie.Proste i bezpieczne.
          Porównanie jest całkowicie trafione, aż miło że powoduje brak argumentów.

          Publikacja w necie jest takim samym sposobem wykorzystania zdjęcia jak publikacja w prasie, albumie itp.
          W necie umieszcza się zdjęcia również po to, by były kupowane. Tak właśnie działają wszystkie agencje fotograficzne oraz szereg stron autorskich fotografów, plastyków czy grafików. Założenie, że przyzwoitość, przepisy prawa, odpowiedzialność za słowo nie obowiązują w necie jest widać bardzo popularne. Tyle, że to taniutka filozofia.

          Czyli jak (przykład kiedyś publikowany na Forum) ktoś pobrał ze strony internetowej treść artykułu Krzysia, umieścił go na swojej stronie i podpisał własnym nazwiskiem to taki ktoś jest w porządku. Bo Krzysiu umieszczając artykuł w necie (co ja mówię, już pisząc ten artykuł!) pragnął tylko jednego - by kto inny się pod nim podpisał
          Może czas wydorośleć...
          Dziku


          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1955

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            Przepraszam May-u ale na przykład ja nie mam czasu oglądać (klikać, otwierać, znowu klikać ...) tych prac i nic na to nie poradzę. Gdyby było to zebrane w taki sposób, ze klikam raz i widzę wszytkie etykiety (oczywiście miniaturki) to bym zagłosował, a tak nie mam kiedy poświęcić jakiejś godziny na patrzenie w monitor w który patrzę 8 godzin w pracy.
            Sama idea konkursu jest dla mnie świetna ale trzeba jakoś inaczej rozwiązać prezentację etykiet.
            zythumie mam dla Ciebie rozwiązanie jeśli nie chcesz głosować patrząc w monitor to najpierw wydrukuj sobie wszystkie zgłoszone do konkursu etykiety i nastepnie oddaj swój głos a rozwiązanie na klikanie podał Darek99.

            Nie bardzo mi pasuje to, że przed oddaniem głosu każdy może sprawdzić wyniki głosowania zazwyczaj w głosowaniach internetowych jest na odwrót ale to już decyzja organizatora.
            Last edited by Maremali; 06-03-2005, 20:58.
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              Uczciwość nakazuje najpierw zagłosować, a dopiero później oglądać wyniki, ale każdy robi jak mu pasuje . Ja głosowałem jako jeden z pierwszych i na pewno nie sugerowałem się wyborem innych osób.

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                Moim zdaniem, biorąc pod uwagę deklarację organizatorów konkursu etykiet, że ogłoszenie wyników ma nastąpić na bialskiej giełdzie, wskazane by było, aby ani przed, ani po głosowaniu, nie było wiadomo ile głosów mają poszczególne etykiety. Ogłoszenie wyników powinno odbyć się dopiero na samej giełdzie.
                No ale skoro organizatorzy zadecydowali inaczej, to ich sprawa, w końcu to tylko zabawa
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23807

                  no co chcesz, na giełdzie zostaną podane prawdziwe wyniki
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    Nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19168

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
                      ...
                      1.Mamy tylko 47 prac na ponad 100 mikrobrowarów domowych (to jest żałosne)
                      ...i to mnie nie dziwi, bo po pierwsze nie wszyscy robią do swoich piw etykiety, po drugie spora ilość tych 100 mikrobrowarów ma za sobą dopiero eksperymenty i nie traktuje tego poważnie, a po trzecie wiele osób z warzących nawet nie udziela się, tudzież nie bywa na forum.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
                      2.Zabójczą aktywność w głosowaniu (stan na dzisiejszy dzień to 52 głosy;
                      ...
                      ...a która ankieta miała więcej głosów zaledwie po kilkunastu dniach od zamieszczenia?
                      o to można winić te ponad 13600 userów, którzy widać nie integrują się z forum. to jednak już inna bajka...

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                        Ja tylko w kwestii formalnej - każdy się kieruje własna etyką - widać nasza i BIGBy jest bardziej restrykcyjna - nie chodzi o zagrożenie ewentualną karą, tylko nasze wewnętrzne odczucia, ze postepowanie takie byłoby nieuczciwe.

                        Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego, że są jeszcze własnie tacy ludzie, a nie wszystko relatywizujący
                        Po przeczytaniu jeszcze raz od dechy do dechy tego tematu i po rozmowie z jednym panem chciałabym wyrazić nadzieję, że nikt nie interpretuje mojej wypowiedzi jako sugestię, że niektórzy to tu są nieetyczni plagiatorzy Wypowiedź moja dotyczyła wypowiedzi niektórych osób, które się podpierały karalnością, czy też niekaralnością jakichś czynów, więc jeśli ktoś się poczuł oskarżony, to niech mi wybaczy niefortunne sformułowanie zdania, a raczej szkoda po prostu, że nie zacytowałam wypowiedzi, które miałam na myśli, a teraz już mi się tego tematu po raz kolejny nie chce czytać żeby je odszukać
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          Od razu zastrzegam, że być może moja opinia jest krzywdząca, niesprawiedliwa, obraźliwa itp. Sam sobie zdaję sprawę, że sprawa jest delikatna i moje pytania, zarzuty mogą być nie na miejscu. Po tych kilku słowach wyjaśnień przystępuję do rzeczy.

                          W wynikach głosowania konkursu etykiet prowadzi kolega kudlaty ze sporą, niemal miażdżącą przewagą nad innymi autorami. Wszystko by było w porządku, gdyby nie to, że wg mnie nie ma materialnych podstaw do takich wyników głosowania. Etykieta prowadząca na razie w konkursie jest banalna, nieciekawa, bez dowcipu, pomysłu, mało oryginalna. Po prostu sklejono kilka najbardziej trywialnych elementów oferowanych przez najprostszy program graficzny. Od razu mogę wskazać wiele innych, bardziej ciekawych wg mnie etykiet uczestniczących w konkursie. Uważam, że obecny wynik to rezultat akcji przeprowadzonej przez autora wśród swoich znajomych. Po prostu skutecznie namówił ich do głosowania na swoją etykietę. Nie namawiał ich do udziału w konkursie, nie namawiał do głosowania na najlepszą, najciekawszą etykietę, a właśnie do głosowania na siebie. Jest to bolączka trapiąca wiele konkursów w sieci. Wygrywa ten, który ma najwięcej znajomych dających się zmobilizować do takiej akcji. Zawsze mnie zastanawia, czy zwycięzca takiego konkursu ma naprawdę satysfakcję z tego co osiągnął.
                          Z niepokojem myślę, że właśnie ta - dosyć nijaka - etykieta miałaby się znaleźć na kartce pocztowej. No bo, jeśli taka etykieta jest najlepsza wśród zgłoszonych do konkursu, to jak badziewne musiały być inne zgłoszone wzory. Jeśli tegoroczny konkurs skończy się zwycięstwem tej etykiety, to przyszłoroczny prawdopodobnie się nie odbędzie. Po prostu zabraknie chętnych do uczestniczenia w tak dziwnej konkurencji, jak największa liczba lojalnych znajomych.

                          Autora etykiety, wszystkich innych proszę o sprostowanie moich zastrzeżeń. Wskażcie mi słabe punkty mojego wywodu. Napiszcie mi, że etykieta jest trendy, oldskulowa, że to np. właśnie najmodniejszy obecnie rodzaj estetyki. Że jest naprawdę ładna, ciekawa i całkiem słusznie wymiata inne zgłoszone wzory. W zupełności wystarczy mi też jeśli autor zapewni, że nie organizował podobnej akcji, że to wszystko, co napisałem, to wytwór mojej chorej wyobraźni. Wtedy bezwarunkowo wszystko odszczekam, przeproszę i naprawdę odetchnę z ulgą, że tylko mi się wydawało.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19168

                            zgadzam się z tobą w całej rozciągłości... można mieć swoje typy, preferencje jak ma wygladać etykieta, ale w tym koślawym konkursie chyba tylko przeciętność może wygrać.
                            mnie było się trudno zdecydować, bo miałem kilka faworytów, ale taka dysproporcja w wynikach tej etykiety jest podejrzana.

                            Comment

                            • dziku
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1992

                              Cóż... szkoda
                              W przypadku oceny prac przez głosowanie w internecie zawsze można liczyć się z takim zjawiskiem. Niestety.

                              Każda forma oceny prac konkursowych ma swoje wady.
                              Na konkursach fotograficznych - gdy głosuje publiczność - zwykle jest tak, że wygrywa zdjęcie na poziomie przeciętnej kalendarzowej oferty agencyjnej. Niebo musi być niebieskie, roślinki zielone, dobrze jak jakiś zwierzak sobie stoi. Najlepsze artystycznie foty przechodzą bez echa. Ma to swoje zalety - przyznana nagroda jest dla większości zrozumiała. Wady - to oczywiste - gdy np konkurs taki stanowi eliminacje do dalszych etapów (np międzynarodowych) - jest prawie pewne, że reprezentować nas będą prace co najwyżej przeciętne. Ogólnie - wygrywają wtedy prace raczej słabe.

                              Werdykt jury złożonego z profesjonalistów jest zwykle dużo bardziej "artystyczny". Ale łatwo tu o niezrozumienie owego werdyktu, a już rozminięcie się z tzw "szerokim gustem" jest niemal regułą. I takie rozwiązanie ma swoje wady. Np gdy jurorzy niespecjalnie różnią się w poglądach na temat sztuki, fotografii czy grafiki - oceniaja bardzo sztampowo, szablonowo.

                              Najlepsze rozwiązanie to moim zdaniem nagroda jury i nagroda publiczności. Ale to rozwiązanie jest niestety obciążone największym wysiłkiem organizatora i sponsorów. To też wada. I to poważna. Szczególnie w dzisiejszych czasach...
                              Last edited by dziku; 25-03-2005, 12:47.
                              Dziku


                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Hm, faktycznie, etykieta totalnie przeciętniacka No to trochę kicha wyjdzie z tego konkursu, szkoda Zgadzam się z opinią Pieczarka - może autor etykiety oczyści się z zarzutów, ale jeśli jest winny, powinien wycofać się z udziału w konkursie.
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎