Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Konkurs Etykiet Piw Domowych 2005 - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    Zythum, ależ ja czekam z nadzieją, że kolega kudlaty napisze, że rezultaty głosowania to dowód faktycznego uznania dla jego etykiety, a moja zmyłka. Naprawdę w to uwierzę, jeśli tylko zechce mu się napisać w tej sprawie choćby słówko wyjaśnień. Obserwowałem już wiele internetowych plebiscytów, bardzo wiele z podobnymi, starannie wypracowanymi rezultatami głosowania. Ale bez najmniejszego bólu jestem w stanie przyjąć informację, że mam spaczony, zupełnie niewyrobiony gust. Powiem więcej, chciałbym aby się okazało, że moje obawy nie są warte funta kłaków.
    Last edited by pieczarek; 25-03-2005, 20:54.

    Comment

    • peter_1000
      Senior
      • 05-2003
      • 583

      Jak już wszyscy narzekają to ponarzekam i ja. Kolejną słabością (według mnie) konkursu był tryb wysyłania etykiet. Projekt, który stworzyłem na komputerze musiałem wydrukować, wysłać do Browamatora. Tam z kolei etykieta była ponownie skanowana i publikowana w sieci. W takim trybie bardzo ucierpiały etykiety bardziej rozbudowane (choćby elementy cieniowane) w stosunku do etykiet prostych. Wychodzi na to że jest to konkurs posiadanych przez twórców drukarek. Moim zdaniem byłoby dużo lepszym rozwiązaniem określenie wielkości i ewentualnie rozdzielczości pliku graficznego, który do organizatorów można byłoby wysłać bądź mailem bądź pocztą na jakimś nośniku. Głosujący mieliby bardziej realny wgląd w to co twórca chciał przedstawić. Ja osobiście kilku swoich etykiet zamieszczonych na Browarze z początku nie poznałem. Nie krytykuję dlatego że moje prace są słabiej oceniane, takie zdanie mam już od początku trwania konkursu. Nie chciałem się zaś pierwszy wychylać
      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        Chyba nie byłeś pierwszy
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
        (...)Wnioski: Mimo jakości samych etykiet, jakość skanu pozostawia wiele do życzenia (wnoszę to po swojej etykiecie (...)
        ...dlatego my zdecydowaliśmy się zamieścić pierwowzory w temacie "Pierwsze koty za płoty":
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
        Aby zobaczyć przód i tył etykiety zapraszamy do naszego tematu
        Mam nadzieję, że jakość jest wystarczająco dobra....
        PS. Na nadmiar głosów też nie narzekamy
        Last edited by Małażonka; 26-03-2005, 01:11.

        Comment

        • dziku
          Senior
          • 12-2002
          • 1992

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
          (...)Projekt, który stworzyłem na komputerze musiałem wydrukować, wysłać do Browamatora. Tam z kolei etykieta była ponownie skanowana i publikowana w sieci. W takim trybie bardzo ucierpiały etykiety bardziej rozbudowane (choćby elementy cieniowane) w stosunku do etykiet prostych.(...)
          A ja się z tym nie zgadzam. Skoro to konkurs etykiet, a nie konkurs projektów to muszą być one nadesłane na papierze. Bo tak właśnie wygląda etykieta - jest wydrukowana i naklejona na butelkę. Etykiety nie muszą, ba nawet nie powinny specjalnie ucierpieć w procesie skanowania - wystarczy dobrze je zeskanować na wykalibrowanym sprzęcie. Pamiętajmy jednak, że każdy ma inny monitor i na kolorystykę prezentowanych w sieci grafik trzeba spojrzeć z pewnym dystansem. Do tego wiele osób ma zainstalowany w systemie monitor słynnej firmy "monitor domyślny". To co tu mówić o kolorach... Natomiast szczegóły przy umiejętnie wykonanym skanie nie powinny uciec, ale też nie będą lepsze niż na papierowym oryginale.
          Dziku


          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            No ale etykieta ma się dobrze prezentować naklejona na flaszce a nie będąc wyświetlana na monitorze, dlatego ja akurat taki sposób dostarczenia uważam za odpowiedni.
            Last edited by ART; 26-03-2005, 08:21. Powód: oo Dziku już przede mną odpowiedział :D
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              Ale Peterowi chodziło raczej o to, że on ma kiepską drukarkę, więc siłą rzeczy wysłał na konkurs gorszej jakości etykietę.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23807

                Nie chcę sie czepiać, ale sądzę że w tych czasach nie ma problemu żeby nagrać pliki na CD, pójść do zakładu poligraficznego lub znajomego - żeby wydrukować jedną kartkę w kolorze jak należy. Może w małych miejscowościach to jest kłopotliwe, ale Przemyśl jest chyba całkiem spory - ogólny koszt - razem z biletami komunikacji miejskiej pewnie zamknąłby się w 10 zł...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • peter_1000
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 583

                  Ale ja nadal nie widzę sensu wysyłania skanów, skoro etykiety są i tak oceniane na podstawie pliku graficznego (tylko że uzyskanego z skanowanej etykiety, więc siłą rzeczy gorszej jakości). To przecież utrudnianie sobie życia. Tak jak przepisywanie książki przez telefon
                  Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    a co z osobami które przygotowały etykiety nie używając komputera? jak będą mogły konkurować z idealnymi liniami z komputera?

                    p.s. Peter - mam wrażenie że swój post chciałeś inaczej sformułować.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • iron
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 6703

                      Problem w tym, że przynajmniej sądząc po naszej etykietce, jakość skanu zostawia nieco do życzenia.
                      A tłumaczeń w stylu - "ale mieliśmy tylko taki sprzęt" nie przyjmuję, jak się nie ma odpowiedniego zaplecza, to się po prostu rezygnuje z przeprowadzenia całego przedsięwzięcia, lub idzie do studia poligraficznego i zleca mu skan etykiet. Koszty wtedy wzrastają, ale przecież konkurs to dla organizatora nie jest źródło zarobków, a raczej wręcz przeciwnie

                      Kończę te swoje malkontenckie wywody życzeniami Wesołych Świąt Wielkanocnych i wszelkiej pomyślności także po świętach, są przecież ważniejsze rzeczy niż wszelakiej maści konkursy
                      Last edited by iron; 26-03-2005, 12:55.
                      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                      Rock, Honor, Ojczyzna

                      Comment

                      • dzidek1960
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1548

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                        Ale ja nadal nie widzę sensu wysyłania skanów, skoro etykiety są i tak oceniane na podstawie pliku graficznego (tylko że uzyskanego z skanowanej etykiety, więc siłą rzeczy gorszej jakości). To przecież utrudnianie sobie życia. Tak jak przepisywanie książki przez telefon
                        Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Jak napisał Art w następnym poście nie każdy korzysta z komputera. To po pierwsze. Po drugie jakość skanów, chociaż nie doskonała jest we wszystkich przypadkach taka sama co wyrównuje szanse wszystkich. Jeżeli by zamieszczać orginalne pliki graficzne i skany etykiet, to te drugie już na starcie miały by gorszą pozycję.
                        "Ma jednak kraj polski napój warzony
                        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                        wybornym smakiem"
                        Jan Długosz, Historie Piwne
                        Moja strona www w początkowym okresie budowy

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
                          Kończę te swoje malkontenckie wywody życzeniami Wesołych Świąt Wielkanocnych i wszelkiej pomyślności także po świętach, są przecież ważniejsze rzeczy niż wszelakiej maści konkursy

                          Ano właśnie, w tych czasach trudno o dobrą maść.
                          Ten tego......................... Mać. ku.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • peter_1000
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 583

                            Ok, wycofuję się z moich zarzutów. Przepraszam za organizatorów za zamieszanie i proponuję nawet aby w przyszłym roku etykiety przerysowywać, choćby korzystająć z usług telepaty. Więcej w tym temacie nic już nie powiem.
                            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23807

                              Ależ skąd Twa irytacja? Czy każdy musi się z Tobą zgadzać?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • peter_1000
                                Senior
                                • 05-2003
                                • 583

                                Każdy
                                Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎