Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Konkurs Etykiet Piw Domowych 2005 - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dkrasnodebski
    cymbał
    • 05-2003
    • 2316

    "Czasy się zmieniają a pan ciągle w komisjach"
    Może znajdziemy kogoś takiego do jury.

    A tak poważnie: zastanawiam się nad tym co napisał E-prezes o "przedbiegach". Co niby miałoby być słabą pracą? Etykieta w jakimś prostym programie graficznym, mało kolorowa? Żeby to przeszło trzeba by ustalić jakieś konkretne kryteria a wręcz nawet jakiś standard narzucić. Nie wiem czy to dobry pomysł.
    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

    www.radoslawstolar.pl

    Comment

    • Browarzyciel
      www.browarzyciel.pl
      • 08-2005
      • 357

      Witam serdecznie wszystkich,

      A co gdyby połączyć dwie metody oceny? 1 etap ocena internautów, 2 etap ocena Jury, a następnie ocena końcowa, śr. ważona, wg jakiegoś klucza. Co do ograniczeń, kto ma głosować, to jeżeli był to problem w zeszłym roku, to proponuję wprowadzić minimum obecności na forum 3 miesiące.

      Jeżeli chodzi o skład Jury, to trudno jest zaproponować cokolwiek sensownego. Jest sporo PremiumUżytkowników, którzy są bardzo aktywni. Jest paru kolekcjonerów. Może też powinny być osoby zawodowo związane np. z marketingiem?

      Etykiety, może powinny być wysyłane pocztą i skanowane przez organizatorów konkursu (odejdzie problem jakości skanów). W związku z tym, nasuwa się pytanie, czy jest to organizacyjnie do załatwienia? A może w tym roku prezentować etykiety na butelkach?
      BROWARZYCIEL
      Profesjonalnie o piwie na: http://www.browarzyciel.pl
      eventy dla firm

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        tak, na butelkach, bo przecież etykieta została stworzona nie po to by leżała w klaserze, a po to by prezentować się na butelce.
        łączona metoda nie jest zła, do przemyślenia nawet, ale z tymi 3 miesiącami to lipa. wielbiciele poprzedniego zwycięzcy są już zarejestrowani, a nim konkurs się odbędzie minie dużo czasu, by nałapać postów, czy wogóle bytności.
        Last edited by e-prezes; 25-01-2006, 14:20.

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browarzyciel
          Etykiety, może powinny być wysyłane pocztą i skanowane przez organizatorów konkursu (odejdzie problem jakości skanów).
          Tak było w zeszłym roku. Etykiety musiały być wysłane pocztą w formie papierowej.
          Last edited by JAckson; 25-01-2006, 14:20.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • kalifat
            Senior
            • 10-2004
            • 1168

            Niezależnie czy tegoroczna edycja się odbędzie i jaki będzie miała odzew domowych piwowarów, to i tak nigdy nie uda się wypracować takich zasad, żeby wszyscy byli zadowoleni z roztrzygnięć konkursu.
            Przecież kilka osób wyraźnie pisało na forum w ubiegłym roku, że etykieta piwa Bodnerowego im się podoba. Ja też uważam, że jest całkiem fajna, choć głosowałem na inną etykietę. Mój wybór i ich wybór.
            Czy były przekręty, to nie mi oceniać, bo ani nie organizowałem konkursu, ani nie uczestniczyłem (etykietkowo) w nim?

            Pomysł z podwójnym głosowaniem (forum + jury) jest ciekawy. Myślę, że jest on do zrealizowania (pewnie od Maya zależy czy tworzyć takie jury i kto by w nim zasiadł).
            A jak ukrócić ew. cwaniactwo co sprytniejszych forumowiczów?

            Proponuję 2 sprawy.
            1. Ankieta imienna (tj. nickowa) - wiem, nie każdy ma na to ochotę, ale ...
            lub/oraz
            2. Głosują tylko Premiumy (jako NIE-Premium to proponuję).
            Cóż mogę sobie odpuścić oficjalne głosowanie (założę wtedy wątek głosowania nieoficjalnego ), ale przynajmniej wszyscy wiemy (czyt. ART wie) kto jak głosował.
            Wtedy jeśli "forumowicze konkursowi" chcą zagłosować, to przynajmniej przy okazji wesprzą* Browar.biz



            BIGB-a może jednak nie rezygnujcie, bo to przecież od Was Domowi Piwowarzy zależy czy WARTO takie coś organizować


            * - ale pieroński wyraz
            bla bla bla

            Comment

            • Małażonka
              Senior
              • 03-2003
              • 4602

              Kalifat, przecież my nie jesteśmy jedynymi domowymi piwowarami. Jest nas mnóstwo, a będzie zapewne jeszcze więcej. Naprawdę nie ma to dla konkursu znaczenia, czy weźmiemy w nim udział czy też nie. Dla nas jednak znaczenie ma, więc z przyjemnością popatrzymy sobie na ten konkurs z boku

              Comment

              • kalifat
                Senior
                • 10-2004
                • 1168

                Może rzeczywiście to ostatnie zdanie napisałem niezrozumiale. Wyszło, że połączyłem dwie sprawy w jedną.

                Oczywiście wezwanie do "Was Domowych Piwowarów" odnosiło się do wszystkich browarów domowych znanych i nieznanych, dużych i małych, leżących na terenie naszego pięknego kraju, leżących w szeroko pojętych okolicach Polski, browarów "emigracyjnych" itp.
                bla bla bla

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  tak, na butelkach, bo przecież etykieta została stworzona nie po to by leżała w klaserze, a po to by prezentować się na butelce.
                  Więc nikt nie zechce być w jury obawiając się o zagracenie swojego domostwa

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    Myślę, że podstawową zasadą powinno byc to, że każdy z etykieciarzy wystawia ograniczoną ilość etykiet. Najlepiej, gdyby to była jedna etykieta, no, góra trzy. Wtedy wstępne "eliminacje" przeprowadzi autor sam ze sobą.

                    Głosowanie tylko przez Premium? Pomysł wart rozważenia. A jesli nawet nie sami Premium, to osoby z jakims stażem na forum, niekoniecznie z ilością postów - przecież jest wielu "oglądaczy" z duzym stażem, interesujacych się etykietami.
                    Proponuję staż minimum 6 miesięcy. Pozostali będa mieli szansę za rok.

                    Jury? No nie wiem, spowoduje to dodatkowe niesnaski wśród braci forumowej. Ale w razie czego chętnie zgłaszam swój udział (w jury i w niesnaskach też)

                    Ocena: powinna dotyczyć projektu, a nie jakości wydruku. Żadne skany, żadna wysyłka w kopertach. Projekt wysyłany drogą elektroniczną.

                    Dodtkowy warunek: udział powinni brac tylko ci etykieciarze, którzy robia etykiety do swoich piw, a nie ci, którzy stworza etykiety tylko pod konkurs. Tu swój udział w selekcji mogą wziąć zbieracze etykiet, którzy będą mogli potwierdzic taki a nie inny proceder. Oczywiście tu pojawia sie pytanie, co z chętnymi do konkursu nie udzielającymi się i nie rozsyłającymi etykiet zbieraczom....

                    Jesli chodzi o dwutorowość konkursu: rok temu też były osobno wybory internautów, a osobno Browamatora. Mozna zrobić dodatkowo konkurs Premium, konkurs nowicjuszy, konkurs uzytkownikow z ilościa postów powyżej 1000 - tylko po co? To jest rozwadnianie.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                      Więc nikt nie zechce być w jury obawiając się o zagracenie swojego domostwa
                      Jeśli butelka będzie pełna, to nie widze przeszkód Przy okazji będzie to dowód na to, że rzeczywiscie końkursant zrobił etykiete do piwa, a nie na konkurs jako taki
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • Małażonka
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 4602

                        Dobre... Od razu dwa konkursy w jednym

                        Jeśli chodzi o Jury "graficzne" - to ja tam widzę przede wszystkim Dzika (tłumaczyć dlaczego chyba nie muszę ).
                        Jeśli sam nie da rady wypić zawartości etykiet - BIGB-a chętnie mu w tym pomoże (obejmując honorowy patronat nad zawartością butelek )

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          No tu powstaje pytanie, pod jakim kątem (kątami) jury ma oceniac etykiety. Bo jeśli pod względem grafiki czy też wydolnosci technicznej projektanta to już zaczyna się trochę jak na kokursie piw domowych w Żywcu: oceniasz pewne parametry i potem wychodzi, że smak jest nieważny Wtedy to już będa naprawdę dwa osobne konkursy No i ja w jury już nie zasiądę, bo niby z jakiej paki Ale patronat nad zawartością butelek tez chetnie obejmę
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • iron
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 6703

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                            No tu powstaje pytanie, pod jakim kątem (kątami) jury ma oceniac etykiety. Bo jeśli pod względem grafiki czy też wydolnosci technicznej projektanta to już zaczyna się trochę jak na kokursie piw domowych w Żywcu: oceniasz pewne parametry i potem wychodzi, że smak jest nieważny Wtedy to już będa naprawdę dwa osobne konkursy No i ja w jury już nie zasiądę, bo niby z jakiej paki Ale patronat nad zawartością butelek tez chetnie obejmę
                            Marusiu - "zdolności graficzne i wydolność techniczna" są jednym z elementów dobrej etykiety. Pozostałe to oczywiście świetny pomysł, czytelność, komunikatywność, właściwy balans między prostotą i ozdobnikami i wiele innych czynników.
                            I dobra etykieta powinna to wszystko mieć. Niby tak niewiele, a jednak...

                            A patronatu nad zawartością butelek sobie odebrać nie damy
                            Last edited by iron; 25-01-2006, 21:10.
                            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                            Rock, Honor, Ojczyzna

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2868

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                              Ocena: powinna dotyczyć projektu, a nie jakości wydruku. Żadne skany, żadna wysyłka w kopertach. Projekt wysyłany drogą elektroniczną.
                              Ja w kwestii technicznej .

                              A co jeśli ktoś nie tworzy etykiet na komputerze ?
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
                                Ja w kwestii technicznej .

                                A co jeśli ktoś nie tworzy etykiet na komputerze ?
                                Nooo.... eeeee.....hm..... yyyyy.....
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎