Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Podstawki giełdowe Miłosławia z V OZGB w Poznaniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #61
    Organizujesz Giełde, firmujesz są swoim nazwiskiem,a nie interesujesz sie czy wszystko jest uregulowane?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Grothesk
      Senior
      • 11-2005
      • 811

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      Organizujesz Giełde, firmujesz są swoim nazwiskiem,a nie interesujesz sie czy wszystko jest uregulowane?
      A o jakim "wszystkim" piszesz? Napisałem wyraźnie jak wyglądała kwestia uregulowania odpłatności za salę. Koszt wynajęcia sali zwrócił się z opłaty inkasowanej przy wejściu przez Macieja. I to z nawiązką. Sprzedano ponad 170 wejściówek po 7zł każda a koszt wynajęcia sali nie przekroczył 600zł. Ani nie dołożyłem, ani nie wtopiłem, ani nie zarobiłem na tej giełdzie NIC. Nie ja pobierałem jakiekolwiek pieniądze ani finalnie rozliczałem kasę. Gdybym to ja zapłacił za salę, oczywiście z opłat wejściowych wziąłbym należną kwotę a resztę nie wiem, być może oddał Maciejowi tytułem ZBILANSOWANIA jego rzekomych strat. Tak też w sumie się stało, bo nie trafiły do mnie żadne pieniądze po giełdzie i w zasadzie nie miały, bo niby dlaczego i po co. Ja strat nie miałem. O jakich zatem kosztach piszesz? Kosztach druku bezsensownej podstawki w nakładzie 900 sztuk czy druku 6000 ulotek z reklamą sklepu i wzmianką o giełdzie bez podania nawet godziny imprezy? Ja na te ostatnie rzeczy się nie zgadzałem, jeśli ktoś wdepnął w kupę to niech teraz śmierdzi. Ja z tym nie chcę mieć nic wspólnego a prawdę ujawniam jako przestrogę dla innych przed tego typu zapędami biznesowymi. Ktoś po prostu pomylił role sponsora, pomocnika i organizatora i kompletnie mu się w głowie poprzewracało...

      Comment

      • blazers
        Senior
        • 10-2009
        • 217

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grothesk Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolejne informacje na temat VI MGB zostaną podane niedługo, w specjalnie założonym wątku forum, a także na oficjalnej stronie internetowej imprezy: www.gieldapoznan.info

        Czy w Poznaniu natomiast odbędzie sią jakakolwiek inna impreza w tym roku, to pytanie nie do mnie.
        pytam bo w innym wątku podajesz że sala już zarezerwowana... a swoja droga jestem w szoku- strona giełdy 2011 mimo zapewnień-już za chwilke,jutro pojutrze-wciąż nie działa a po rozwodzie z maciejem nagle strona giełdy 2012 aktywna! zaznaczam że nie stoje po żadnej stronie,jestem tylko i wyłącznie uczestnikiem 3 ostatnich giełd ponańskich i jest mi przykro że my poznańscy birofile nie potrafimy się dogadać. oby nie upadł przez to nasz konkurs piw domowych

        Comment

        • interpid1
          Prezes hordy poznańskiej
          • 03-2009
          • 762

          #64
          Całą sprawę finansową giełdy załatwiałem Ja , organizowałem wszystko od ulotek reklamujących impreżę , po podkładki , piwo itd . Ciebie nie interesowało NIC.Zapłaciłem za wszystko i w mojej było gesti ibyło by to się zwróciło . Ty się pojawiłeś na ustawianiu stołów i podobno roznosiłeś ulotki ( tego nie widziałem ) .Sala nie kosztowała 600 zł a 800zł, , a dochodziły jeszcze koszty druku itd. Ja kończę na tym wpisie tą durną dyskusję - każdy zrobi swoja giełde i będzie O.K. W Warszawie też sprzedawali podkładki na wejściu i nikt nie oponował . Piwo też sprzedawali ,u nas się piło za darmo ( do bólu) i nie jest to twoja zasługa . Czemu nie było ciebie na giełdzie poprzedniej , gdzie była wielka wtopa i to Ja za wszystko zapłaciłem , może przeraziłeś sie giełdy 3 , gdzie też trzeba było dopłacić .Odnośńie rozdawania w sklepie podkładek , po pewnym czasie jak nie było zainteresowania ,wyniosłem do biura , ale specjalnie dla ciebie jutro zniosę - możesz sobie odebrać ( dziwne że wcześniej nie zadzwoniłeś) ja telefony odbieram.NAPISZ LEPIEJ KSIĄŻKĘ SENSACYJNĄ , A NIE SZUKAJ SENSACJI TAM GDZIE JEJ NIE MA.Już tam się raz kogoś czepiałeś , kto będzie następny?.Giełda i konkurs w Poznaniu się odbędzie i to z pąpą choćbym musiał dołożyć i 5000.termin niebawem.
          www.piwa-swiata.com www.slomisie.org

          Comment

          • Grothesk
            Senior
            • 11-2005
            • 811

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1
            Całą sprawę finansową giełdy załatwiałem Ja , organizowałem wszystko od ulotek reklamujących impreżę , po podkładki , piwo itd .
            Oczywiście, że "finansowałeś" giełdę. Gdy powiedziałem Ci w rozmowie telefonicznej, że jadę do Fawora uregulować należność za salę, którą cztery miesiące wcześniej na swoje nazwisko zarezerwowałem, to powiedziałeś "spokojnie, ja to zrobię, jadę tam". Miałem się kłócić? Miałem odmówić? Założyłeś za wynajęcie sali i koszt wynajęcia sali odbiłeś sobie z wejściówek, które sprzedawałeś na giełdzie.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1
            W Warszawie też sprzedawali podkładki na wejściu i nikt nie oponował . Piwo też sprzedawali ,u nas się piło za darmo ( do bólu) i nie jest to twoja zasługa .
            Tak. Gdy będę organizował giełdę w Warszawie to na pewno zainterweniuję w tej sprawie. Z faktu, że giełdy tej nie organizuję, to sprzedaż podstawek giełdowych w Warszawie, czy też gdziekolwiek indziej, nie spędza mi specjalnie snu z powiek. To nie moje podwórko. A co do piwa, masz na myśli piwo od sponsora, tak? To, któro od lat otrzymujemy z Fortuny bezpłatnie? To, któro ja załatwiałem na wcześniejsze giełdy swoimi kanałami (przez Matelskiego) a potem Ty przez "swojego" człowieka. O tym piwie mówisz? To się zasłużyłeś chłopie... bo przywieźli Ci do sklepu transportery z piwem a PRZY OKAZJI piwo i kolektybilia na giełdę... A się napoooociłeeeeeś, uhuhuhu!

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1
            Czemu nie było ciebie na giełdzie poprzedniej , gdzie była wielka wtopa i to Ja za wszystko zapłaciłem , może przeraziłeś sie giełdy 3 , gdzie też trzeba było dopłacić .
            To pytanie mnie rozbawiło po same pachy. I w zasadzie pytanie zawiera już gotową odpowiedź. Była wtopa, bo mnie nie było na giełdzie. Zrobiłeś ją beze mnie i bez marketingu, który zawsze giełdom robiłem. Poza tym, tak to zabrzmiało wszystko jakbym to ja się dołączył do Twojej imprezy a nie Ty do mojej. Krótko po trzeciej giełdzie podałeś publicznie informację, że giełdę poznańską przenosimy na termin wcześniejszy. Przenoście, kimkolwiek jesteście. Ja z tym nie mam nic wspólnego. Na czwartą giełdę wyprodukowałeś kiszkę w postaci podstawki z PODROBIONYM stemplem mojej imprezy. Wiesz, że na ten stempel mam prawa autorskie a projektował go odpłatnie grafik z Zakopanego - Grzegorz Lassota? Nic Ci do tego logo! Nie napisałeś do mnie nawet maila z prostym pytaniem/stwierdzeniem - "Tomek, skoro nie robisz w tym roku giełdy, czy możesz wysłać nam logo, chcemy zrobić podstawkę" - NIE JESTEŚ TYPEM CZŁOWIEKA, KTÓRY COŚ TAKIEGO BY NAPISAŁ. Zamiast napisać do mnie jedno zdanie e-mailem, smsem lub po prostu zadzwonić, wolałeś zlecić komuś odpłatnie wykorzystanie i przerobienie stempla z giełdy III. Zarzucasz mi brak kontaktu, a sam się po prostu nie kontaktujesz, choć możesz - telefonicznie, e-mailowo, GG. Przyszedłeś na gotowe, wpieprzyłeś się z butami i masz do mnie żal, że mam o to pretensje?

            Pisząc, że bałem się dopłacania do imprezy się po prostu ośmieszasz. Dopłacałem do KAŻDEJ swojej giełdy, ale nigdy nie miałem tak głupich wydatków jak Ty. Ja nie musiałem drukować 6 tysięcy ulotek swojego sklepu ani 900 sztuk podstawek. Ja wolałem zrobić 150 sztuk podstawek korkowych a za resztę kupić 200 litrów grochówki i cieszyć się, że nikt mi głodny na sali nie chodzi. Ciebie bardziej interesowało kasowanie ludzi po 7zł i kombinowanie jakby tu sprzedać jak najwięcej podstawek, jakby tu zakombinować aby kiszka stolcowa z ubiegłego roku się zwróciła... To był Twój cel i prawie Ci się udało.

            Znudziło mi się uśmiechanie do złej gry. Organizuj sobie własną giełdę. Teraz to jesteś kozak, bo już wiesz jak to się robi. Szkoda, że pięć lat temu nie byłeś taki mądry i chętny. Jeżeli pięć lat temu mogłem z własnego STUDENCKIEGO budżetu wywalić prawie 800zł na giełdę, to nie pisz głupot, że Tobie PRYWACIARZOWI szkoda 800zł na promocję własnego biznesu na giełdzie, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza jej inicjatorom, nie samozwańczym prezesom, którzy przyszli po trzech latach na gotowe!

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika interpid1
            Giełda i konkurs w Poznaniu się odbędzie i to z pąpą choćbym musiał dołożyć i 5000.termin niebawem.[/B]
            Proponuję budżet 5030zł. Pięć tysięcy na giełdę z "pąpą" a 30zł dodatkowo na słownik PWN. Nie wiem jak ta pierwsza, ale ta druga inwestycja na bank się zwróci!


            Reasumując i kończąc tą dyskusję.

            Koszt wynajęcia sali zwrócił się z nawiązką. Gimnazjalista z kalkulatorem potrafi obliczyć, że 170 wejściówek po 7zł każda + 30 stolików po 5, 10zł to o wiele więcej niż 800zł za dzierżawę sali. Piwo było od sponsora, przekazane bezpłatnie. Pozostałe koszty, które wymieniłeś były niepotrzebne, niekonsultowane ze mną, zbyteczne!

            Druk 900 sztuk niepotrzebnych i bezsensownych podstawek oraz 6000 ulotek Twojego sklepu - nie ma nic wspólnego z kosztami giełdy i nie mydl ludziom oczu. Wywaliłeś pewnie z 1500zł na to a ja mam się przejmować tą "inwestycją"? NIE KONSULTOWAŁEŚ TEGO ZE MNĄ to bierz to teraz na klatę a nie pieprzysz farmazony, że biała podstawka miała być na odrobienie strat giełdowych... Jakich strat? Tych, które sam sobie narobiłeś? Nawarzyłeś piwa to teraz je sobie wypij, przyjacielu biznesmenie. Jak już pisałem, nie chcesz mieć strat giełdowych? To nie bierz się za organizowanie giełdy!

            Koniec.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23805

              #66
              Oj dzieci dzieci.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • damiano70
                Senior
                • 05-2005
                • 306

                #67
                Przeczytalem caly temat i chyba jedyna praca Tomasza to zamowienie sali?
                Tato nie pij - zostaw dla syna

                Comment

                • Doodeck
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1612

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Oj dzieci dzieci.
                  Dzieci "z pąpą"
                  Dalekosiężny
                  Obserwator
                  Obiektów
                  Dynamicznie
                  Epatujących
                  Ciekawymi
                  Koncepcjami

                  Comment

                  • mareks
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1939

                    #69
                    Z wątku wynika, że w Poznaniu będą organizowane dwie giełdy.
                    Ciekawe czy w tym samym terminie?

                    Czy kolekcjonerzy będą musieli deklarować poparcie dla jednej ze stron konfliktu i nie będą wpuszczani na konkurencyjną imprezę?
                    Last edited by mareks; 29-02-2012, 08:44.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damiano70 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przeczytalem caly temat i chyba jedyna praca Tomasza to zamowienie sali?
                      Nie, jeszcze stoły pomagał rozstawiać. Zaiste, organizator pełnom gembom
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • noodles
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 700

                        #71
                        Grothesk napisał "koniec" więc dajcie już spokój i nie prowokujcie go. Nie widzicie, że on może te pomyje bez końca wylewać ?
                        Moja kolekcja podstawek

                        Comment

                        • beny
                          Senior
                          • 03-2001
                          • 984

                          #72
                          trochę to żenujące ale pokazuje na jakich zasadach opiera się organizacja giełd i dystrybuowanie płatnych gadżetów

                          Dla mnie osobiście każda sytuacja inna niż jeden wzór podstawki giełdowej zamawiana przez osobę prywatną z okazji giełdy w nakładzie większym niż 300 jest dziwną sytuacją i jednoznacznie z zamiarem sprzedawania poza giełdowym spotkaniem.

                          Drukowanie podstawek w jeszcze większym nakładzie, cena sztuki większa niż 5 złotych, kilka wzorów podstawki na jednej imprezie lub dodatkowe akcje typu drugi wzór ale z napisem edycja limitowana to już czysty wymysł organizatorów, który pragną w tylko sobie znanym celu zwiekszy przychody z dystrybucji gadżetów

                          interpid pisał:
                          W Warszawie też sprzedawali podkładki na wejściu i nikt nie oponował
                          Bo na tej samej giełdzie otrzymaliśmy od organizatora jak na nasze warunki prawie wzorcowe pismo dotyczące podstawek giełdowych (osoby posiadające katalog podstawek mają wgląd do tego dokumentu w dropboxie) - dlaczego nie wzorcowe bo brakuje pieczątki immiennej jest tylko firmowa z nieczytelnym podpisem, jest podana liczba podstawek i ich naklad ale brakuje na pismie wydrukowanych tych wzorów, no i nie ma podanej ceny sprzedaży :P

                          A organizatorzy w Poznaniu (obojętnie kto) mają w nosie taką papierkową robotę i stosują dziwne praktyki więc sie ludzie burzą :P

                          Ja już dawno dostrzegłem ten problem i dlatego zaprzestałem katalogowania podstawek giełdowych o ile nie ma zgody na nie - ale nawet ten świstek papieru nie uchroni przed pewnymi dziwnymi sytuacjami o których wspomniaiłem wcześniej

                          Niestety wszędzie gdzie pojawia się klient znajduje się sprzedawca który wypełni tą niszę swoimi produktami :P

                          I tak w tym roku będziemy mieli pewnie 2 giełdy w Poznaniu i jeszcze więcej podstawek giełdowych wydanych w celu zysku bądź pokrycia kosztów imprezy albo też w celu uszczęśliwienia kolekcjonerów
                          Z piwnym pozdrowieniem
                          Radosław Kwiecień

                          http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                          Comment

                          • wogosz
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 1007

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damiano70 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przeczytalem caly temat i chyba jedyna praca Tomasza to zamowienie sali?
                            Gwoli ścisłości trzeba dodać jeszcze pakowanie w koperty etykiet dla kolekcjonerów w piątek wieczorem przed imprezą i napisanie w komputerze tekstu pasującego formatem do dyplomów które dostali zwycięzcy konkursu (drukowałem już ja). To chyba tyle. Nawet sprzątanie sali po imprezie spadło na Macieja, mnie i naszych synów. Jeszce zapomniałem. Podpis Grotheska jako organizatora na dyplomach konkursowych - bezcenne.
                            Grothesk bardzo Cię proszę: spuść już zasłonę milczenia na ten temat i nie pierz publicznie tych brudów, które jeżeli są, to musimy je załatwić sami i nic nikomu do tego. Jak nie zrozumiałeś to powiem dobitniej: stul gębę!
                            Jak ktoś, kto mieni się organizatorem imprezy i niby tylko jej dobro ma na myśli może wylać taki kubeł pomyj? I to z powodu jakiejś zasranej podstawki sprzedanej w Warszawie dwa miesiące później? czy pomyślałeś choć przez chwilę w jak złym świetle stawiasz jakąkolwiek imprezę piwną w Poznaniu w przeszłości i przyszłości? I Ty twierdzisz że chodzi Tobie tylko i wyłącznie o dobre imię tej imprezy? Właśnie je kompletnie zszargałeś, podobnie jak w poprzednim roku. Nie śledzę specjalnie wątków birofilistycznych, ale parę razy natknąłem się na Twoje płaczliwe posty na temat innych giełd również. Chyba masz jakiś problem ze sobą - przemyśl to.
                            Jeszcze raz proszę: bez publicznych ansów do konkretnych osób w temacie giełdy i konkursu bo bardzo to szkodzi tej imprezie. Dawali Tobie to do zrozumienia i Art i Anteks i inni w tym wątku, ale jakoś nie możesz tego pojąć - stąd tak kolokwialna moja wypowiedź.

                            Comment

                            • damiano70
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 306

                              #74
                              Czyli wiemy po ktorej stronie sa piwowarzy
                              Tato nie pij - zostaw dla syna

                              Comment

                              • wogosz
                                Senior
                                • 12-2005
                                • 1007

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika damiano70 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czyli wiemy po ktorej stronie sa piwowarzy
                                Damiano, ja piszę tylko w swoim imieniu, osoby która dołożyła (razem z synem) swoją działkę do organizacji tej imprezy.
                                Żeby wszystko było jasne. Nie staję po żadnej ze stron. Chcę tylko kontynuacji tej imprezy, która powoli się rozwija i która tylko ma sens jeżeli połączy się giełdę z konkursem piw, a takie wylewanie żółci tylko jej zaszkodzi. Jeżeli ktoś zrobił coś nie tak, to trzeba to sobie wyjaśnić we własnym gronie i wyeliminować to podczas organizacji następnej imprezy, ale nigdy nie pisać o tym publicznie. Przy organizacji większości imprez pojawiają się jakieś błędy. Jednak trzeba je eliminować w przyszłości, a nie puszczać focha na zasadzie "biorę swoje zabawki i idę do domu".

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎