Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podstawki zdrapki -ściąganie "srebrnej warstwy".

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    Podstawki zdrapki -ściąganie "srebrnej warstwy".

    Ma ktoś jakieś sprawdzone sposoby? Chodzi o stare wzory np. Królewskiego z których mechanicznie nie da się już tego usunąć.
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Ja drapałem te podstawki gdy jeszcze były nowościami, względnie prawie nowościami (mowię o Królewskim z Warszawy tym około 15-letnim). Wtedy srebrna warstwa była dosyć świeża i odchodziła bez większych problemow. Obecnie moje podstawki w zbiorze mają ją idealnie usuniętą. Conajwyżej widać lekki żółtawy slad po niej ale na to nie mam już wpływu.
    Przedewszystkim nie drapałem jej w amoku niczym ofiara ospy czy świeżbu. Na spokojnie ale dokładnie. W zasadzie można użyć wszystkiego twardego, dobra może być nawet gumka do ścierania , ja mam taką z 2 końcami - miękkim do ołówka i twardszym do długopisu i tej właśnie można użyć. Bardziej istotnie jest samo ścieranie tzn nie nachalne niż narzędzie którym ścieramy.

    Tak jak wspomniałem na początku, po upływie lat ta srebrna farba (czy cokolwiek to jest) może schodzić trudniej. Trzeba brać to pod uwagę.
    Myślę że nie powinno być problemu z tą około 5-6-letnią serią podstawek do piw GŻ gdyż one były "posrebrzane" na tekturze laminowanej a więc gładkiej.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Chodzi właśnie o stare wafle Królewskiego. Usuwanie mechaniczne nie wchodzi już w grę.
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • grzeber
        Senior
        • 05-2002
        • 2868

        #4
        Wg. mnie to już praktycznie niezdrapywalne/nieusuwalne.
        pozdrawiam
        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎