Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciężarówki inaczej zwane trucki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ergie
    Senior
    • 05-2004
    • 1041

    #76
    Dwie uwagi Adamie.

    Modele pojazdów w skali 1/87 to już oddzielna kategoria modelarstwa. Nie powiązana z modelami kolejek. Istnieje na świecie cała rzesza modelarzy budujących modele samochodów w tej skali.
    Istnieje też wielu producentów zestawów do budowy tych modeli. Choćby czeski Hauler.

    A jeśli chodzi o ceny modeli w Polsce to niestety sprawka naszych drogich (w obu tego słaowa znaczeniach) importerów.
    Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
    ------------------------------------------------------------------
    Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #77
      1/87 to skala wywodząca się od kolejek, do nich stosowana. Ale prawdą jest iż teraz samochodziki żyją już własnym życiem
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Dudlik
        Senior
        • 11-2002
        • 269

        #78
        Szczerze bardzo polecam czeskie modeliki w skali 1/87 firmy igra. Można je kupić w sklepie na Przikopach i innych w Pradze. Pick-up skody pilsner urquell kosztuje 87 koron. Są z plastiku, ale bardzo dobrze wykonane. Sam mam Avie budvara, kozla oraz tira liaz pilsner oraz liaza kozel. Ten ostatni ma nawet w zestawie spojler na dach. Są naprawdę ekstra. Polecam je. Liaz kosztował mnie 168 koron. Pozdrawiam!
        Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #79
          Na giełdzie w Żywcu, pewien kolekcjoner z Niemiec miał spory wybór ciężarówek. Do tego z trzech naszych browarów (Żywiec, Okocim, Dojlidy).
          Dałem się skusić na zakup jednej z wyżej wymienionych ciężarówek, jako prezent dla syna .

          Comment

          • ergie
            Senior
            • 05-2004
            • 1041

            #80
            robox napisał(a)
            Na giełdzie w Żywcu, pewien kolekcjoner z Niemiec miał spory wybór ciężarówek. Do tego z trzech naszych browarów (Żywiec, Okocim, Dojlidy).
            Dałem się skusić na zakup jednej z wyżej wymienionych ciężarówek, jako prezent dla syna .
            A to Ty tak męczyłeś tych gości z ciężarówkami, że za drogo
            Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
            ------------------------------------------------------------------
            Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #81
              robox napisał(a)
              ....spory wybór ciężarówek. Do tego z trzech naszych browarów (Żywiec, Okocim, Dojlidy)....
              W Żywcu była jeszcze do kupienia ciężarówka Warki i bardzo ładny stary automobil Reeds'a.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #82
                ergie napisał(a)
                A to Ty tak męczyłeś tych gości z ciężarówkami, że za drogo
                Spesjalnie drogich nie widzuiałem. Ale i mało ciekawe były modele w tym roku. Tylko pojedyńcze sztuki wygladały OK.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #83
                  ergie napisał(a)
                  A to Ty tak męczyłeś tych gości z ciężarówkami, że za drogo
                  Nie ja, ale chyba wiem o kogo chodzi .

                  Comment

                  • brzeczka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 373

                    #84
                    każdy kto wybierze się się na festiwal piwa do Berlina na początku sierpnia, będzie mógł przebierać do woli w truckach - ceny od 1-1,5 EUR przy zakupie np 5 pojazdów do 20-30 za szt, są też trucki w skali, tak na moje oko do 1:45, sprzedają też specjalne katalogi (20EUR!) - generalnie stoisk sprzedających trucki jest każdego roku ok 20, poza tym wiele wystawiających się browarów też oferuje swoje samochody
                    Niektórzy wystawcy oferują też powozy, różnej jakości: 2 lata temu nabyłem Schultheiss`a, raczej marnego, w zeszłym roku piękny powóz Ernsta Bauera z Lipska - długość ok 20 cm, wysokość powozu ok 10 cm
                    Dla zbieraczy kolejowych wagonów polecam sklepy modelarskie oferujące również sprzedaż komisową, albo allegro. Osobiście w sklepie kupiłem 3 wagoniki, najdroższy (cysterna Weihenstephan) za 80 zł i powiedziałem basta, w POznaniu w komisie za te same 80 zł kupiłem 3 wagoniki w stanie idealnym, później wagonik Leikeim za 5zł!!!, dwa razy kupowałem na allegro i czaję się na następne okazje (ceny 10-40 zł), allegro i komis mają tą zaletę, żę można kupić wagoniki np enerdowskich browarów, w sklepie można zakupić (zazwyczaj przez zamówienie, bo na stanie nie ma) wagonik któregoś z wrocławskich browarów i krotoszyński Hoepner & Kanzenellenbogen w stylistyce przedwojennej, ale cena 80-110 zł/szt., austiacka firma Liliput oferuje model XIX wiecznej cysterny-beczki browaru Zillertal

                    Comment

                    • celt_birofil
                      † 2017 Piwosz w Raju
                      • 09-2001
                      • 4469

                      #85
                      adam16 napisał(a)
                      Spesjalnie drogich nie widzuiałem. Ale i mało ciekawe były modele w tym roku. Tylko pojedyńcze sztuki wygladały OK.
                      Zgadzam się. W zasadzie były dwie ceny - 25 lub 20 zł. Jedynie pewien Czech oferował trucka Zlatopramena za 15 zł.
                      W Żywcu dominowały pojazdy "niemieckie", trochę było "polskich" i "czeskich". Z wielką radością wyłowiłem całkiem zgrabnego trucka w barwach Murphy'sa
                      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                      Comment

                      • ergie
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 1041

                        #86
                        Cały trackowy pomysł jest bardzo fajny tylko że ...

                        1) trucki firmowane przez browary są z gatunku Sajensz Fikszen (widziałem np model olbrzymiego amerykańskiego trucka z reklamą Staropramena )

                        2) godne polecenia są trucki wypuszczane przez producentów modeli (np. w skali 1/87 są modele Roco, Brekina, Herpa itd...)

                        3) a najfajniejsze byłyby trucki do samodzielnego składania
                        Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                        ------------------------------------------------------------------
                        Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                        Comment

                        • BROWARIEC
                          • 10-2002
                          • 429

                          #87
                          ergie napisał(a)
                          ...a najfajniejsze byłyby trucki do samodzielnego składania...
                          Np. w skali 1:1
                          Żadna płaca nie hańbi...
                          ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • brzeczka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 373

                            #88
                            samochody można kupić w skalach od 1:87 do 1:24, materiały do samodzielnego zrobienia kalkomanii też można kupić w każdym lepszym modelarskim, ale każdy wie, że najlepiej zrobić szablonik, kupić 5-6 pędzelków po 20-40 zł/szt. i sobie samemu namalować napisy - frajda na całą zimę
                            modele Roco kosztują 15-50 zł/szt. i faktycznie są skalowane, czego nie można zawsze powiedzieć o truckach-reklamówkach, modele firmy Herpa to majstersztyk, tylko ta cena oscylująca w okolicach 80-150 zł, drobiazg dla prawdziwego birofila (mam upatrzony jeden model, tylko cału czas mi środków nie starcza)

                            Comment

                            • ergie
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 1041

                              #89
                              BROWARIEC napisał(a)
                              Np. w skali 1:1
                              No i koniecznie w pełni załadowany beczkami z piwem
                              Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                              ------------------------------------------------------------------
                              Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                              Comment

                              • celt_birofil
                                † 2017 Piwosz w Raju
                                • 09-2001
                                • 4469

                                #90
                                Zrobiłem mały rekonesans w sklepach zabawkowych z mizernym rezultatem. Nic nie znalazłem. Poza tym nigdzie nie posiadali jakiegokolwiek katalogu... Pozostają chyba jedynie sklepy modelarskie, tam jednak ceny są zdecydowanie wyższe
                                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎