Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ety-jak przymocować.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gdina
    Senior
    • 08-2014
    • 109

    Ety-jak przymocować.

    Mam ładną sporą ramę ze szkłem i zbiór etykiet gdańskich PRL. Jak je przymocować do tła, karton/papier, żeby nie uszkodzić i ewentualnie odzyskać w przyszłości bez uszkodzenia. Punktowo jakimś klejem biurowym/roślinnym, czy ewentualnie jakaś dwustronna bardzo delikatna taśma klejąca ? Ułożone luzem i tylko szkło ,to raczej się poprzesuwają. Dziękuję za podpowiedzi
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Najpowszechniejszą metodą mocowania et w zbiorze od, myślę, paru dekad jest przyklejanie ich na białą, papierową taśmę kreślarską tzw "gąskę".
    Mały paseczek takiej taśmy powiedzmy o szerokości 2 mm składasz w połowe tak by jedna część z klejem chwyciła etę a druga - kartkę.
    Przez kilka lat taka taśma nie była w ogóle produkowana a tym samym w praktyce nieosiągalna ale podobno ostatnio znów ją produkują i powinna być w sklepach z materiałami biurowymi.
    Last edited by Cooper; 13-04-2020, 14:15.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Gdina
      Senior
      • 08-2014
      • 109

      #3
      Dzięki.Tak dawno temu mocowałem rozkładówki z Playboya na ścianach kabinyMam taki sklep w centrum,bogato zaopatrzony. Już wiem czego szukać.

      Comment

      • darek99
        Senior
        • 04-2002
        • 2147

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gdina Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzięki.Tak dawno temu mocowałem rozkładówki z Playboya na ścianach kabiny
        Tym tekstem to mnie powaliłeś, jest moc, wymiatasz na dzielni
        Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
        Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
        skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
        Epikur z Samos.

        Comment

        • Gdina
          Senior
          • 08-2014
          • 109

          #5
          Plus jeszcze samochody z zagranicznych czasopism. Czasy bez internetu, ale za to Gdynia Radio było, jak na końcu świata propagacja była. Widać,że z wiekiem co innego wieszamy na ścianach,zainteresowania też się zmieniają

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎