Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przychylność browarów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #76
    Na giełdach kolekcjonerzy mają etykiety z wymiany, więc z reguły dużo taniej. Ja kiedyś korespondowałem z jednym Niemcem. W kilkunastu listach dostałem ponad 1000 etykiet. Do ilu browarów musisz napisać, żeby dostać tyle etykiet?
    Owszem, tzw. "dzikie ludy" zawsze są drogie, ale oni z reguły nic nie wysyłają i trzeba tam jechać, a to kosztuje sporo więcej.

    Comment

    • profesor
      Senior
      • 10-2001
      • 174

      #77
      Witam
      Być może kupony już nie są dostepnę, ale zawsze jako Return Postage można włożyc 1 lub 2$. To zależy co chcemy. I taką oplatę za przesylkę powinni przyjąć w browarach amerykańskich.
      Tak robią biedniejsze stacje radiowe na całym świecie jeśli coś od nich chcemy (np. potwierdzeni odbioru danej stacji lub coś podobnego)
      Pozdrowionka
      profesor

      Comment

      • profesor
        Senior
        • 10-2001
        • 174

        #78
        Aha zapomniało mi się Dostałem dzisiaj przesyłki od:
        Coopers-a podstawki
        Radebergera podstawki + etykiety
        Becka j.w.
        Krakonosza etykiety
        Kulmbachera etykiety + podstawki
        KP j.w
        Hasserodera j.w+ kapsle jak ktos chce kapsle to mogę wysłać 5 takich samych kapsli
        Pozdrowionka


        P.S. Wszystkie prośby wysłane e-mailem !
        profesor

        Comment

        • profesor
          Senior
          • 10-2001
          • 174

          #79
          Dostałem maile z Brasseurs Gayant, ze nie wysylaja etykiet zagranicznym kolekcjonerom. Skandal !!!
          profesor

          Comment

          • Andi
            Senior
            • 07-2001
            • 1915

            #80
            chociaz mieszkam w Niemczech jestem bardzo ciekaw co ci przeslal hasseröder bo maja kilka gatönköw kapsli-jezeli mozesz to prosze o Skan-byc moze maja cos nowego na 2002 Rok


            A tak jak Krzysiu napisal jezeli ma sie wyslac koperte zwrotna z znaczkami to moze to wyjsc bardzo drogo i wogöle sie nie oplacac na gieldach mozna kupic duzo taniej-
            to samo dotyczy Allegro jezeli ktos kupi 1 Egzemplarz to moze to calkiem zapomniec bo wtedy kapsel moze dojsc do ceny 10 zl i wiecej a to juz Absurd
            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

            http://www.andreas-kronkorken.de

            Comment

            • profesor
              Senior
              • 10-2001
              • 174

              #81
              Nic specjalnego. Kapsel zeskanuje , ale dopiero w piątek (najpóźniej). Opiszę Ci go. Biały, Z napisem Hasseroder i z ptaszkiem
              To chyba standardowy. Ja nie prosiłem o kapsle, bo nie zbieram.
              Ale jak wysyłają to dlaczemu nie brać ???
              profesor

              Comment

              • Andi
                Senior
                • 07-2001
                • 1915

                #82
                profesor napisal/a
                Dostałem maile z Brasseurs Gayant, ze nie wysylaja etykiet zagranicznym kolekcjonerom. Skandal !!!
                UWAGA jak juz mozna zauwazyc wielu ludzi stosuje tz Gotwwca i tym samym wzorem pisze do wszystkich a czasem nie potrafi przeczytyc to co mu odpisali
                przedewszystkim piszac cokolwiek do kogos trzeba sie zapoznac z jego strona Internetowa a w wiekszosci przypadköw pisze tam czarno na bialym ze ze wzgledöw ekonomicznych -sa to prywatne i male browary oni nie wysylaja zadnych materialöw reklamowych i tego nie mozna wziac im za zle.
                Do mnie zwracaja sie dziesiatki ludzi o pomoc w uzupelnieniu kolekcji Kapsli i tez im prawie nie odpisuje bo jak bym to zaczal robic to musialbym byc na rencie i miec ok 100000000 kapsli na zbyciu a jeszcze dodatkowy budrzet na znaczki -chociaz czasem robie wyjatki i juz okolo 1000 Kapsli rozdalem za darmo-a nöz kiedys to zaprofituje
                Jako dosc znany kolekcjoner na Swiecie musze przyznac ze nie otrzymalem ani jednej przesylki z kapslami z Browaröw w Polsce i tez sobie möwie SKANDAL gdy np wiele malych browaröw robi to chetnie i zyskuje sobie na tym wielu zwolenniköw Ale kazdy powinien robic to co uwaza za sluszne i nie zrazac sie ze od kogos nic nie dostanie
                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                http://www.andreas-kronkorken.de

                Comment

                • profesor
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 174

                  #83
                  No tak zgadzam się, ale skandal to dla mnie nie to, że nie wysyłają, tylko to, że nie wysyłają do innych państw. Mogli chociaż napisać, że oczkują opłaty zwrotnej, a tu nic.
                  Kolega jest prywatnym kolekcjonerem i ja tez nie oddawałbym swojej kolekcji innym zbieraczom, ale to przecież są dziłania marketingowe. Prawie każdy browar wysyła, albo z, albo bez opłaty zwrotnej.
                  Pozdrowionka
                  profesor

                  Comment

                  • jbroszcz
                    Junior
                    • 01-2002
                    • 10

                    #84
                    browary francuskie

                    Do browarów francuskich i części belgijskich i szwajcarskich (a także kanadyjskich - tych z Quebecu) warto pisać po francusku. Chyba się wzruszają, że nie po angielsku (albo po prostu angielskiego nie znają) i efekt jest lepszy. A może się mylę i akurat te poniżej wysyłają wszystkim...
                    Przykłady (pozytywne) z Francji: Duyck, Kronenbourg, Meteor, Karlsbrau.
                    Ja

                    Comment

                    • jbroszcz
                      Junior
                      • 01-2002
                      • 10

                      #85
                      [QUOTE]Originally posted by albeertos
                      [B] Nie polecam Pivovarna Lasko ze Słownii - nawet nie czytają tam takich wiadomości.

                      A ja jakiś rok temu dostałem od tego browaru całkiem miła porcję etykiet (i nie pisałem po słoweńsku). Podobnie ładnie potraktował mnie drugi słoweński browar - Union.
                      Ja

                      Comment

                      • jbroszcz
                        Junior
                        • 01-2002
                        • 10

                        #86
                        Originally posted by adam16


                        A może gotowiec do browarów państw francuskojęzycznych?:

                        Je suis un collectionneur Polonais des étiquettes des boutleilles de bière de tout le monde.
                        Je m’en interesse depuis 2 ans et ma collection compte déjà plus d’une mille pièces.
                        J’aimerais bien vous demander de m’aider d’agrandir ma collection par les étiquettes Francaises (lub Belges) de votre brasserie. Si vons disposez des brochures présentantes votre ètablissement, je vous serais recconaissant de me les envoyer par le courrier.
                        Voici mon adresse postale:
                        I tutaj podajecie swój adres
                        Mercie
                        Nie jest to pewnie szczyt poprawności języka francuskiego, ale działa.

                        Drobne poprawki:

                        1. Pierwsze zdanie: powinno być "bouteilles"
                        2. Zdanie rozpoczynające się od "Si vons disposez " powinno brzmieć "Si vous disposez"
                        3. Zamiast "Mercie" powinno byc "Merci"

                        I jeszcze wyjaśnienie: autor tego tekstu zobowiązuje się (poza wdzięcznością w przypadku dostania czegokolwiek) do posiadania ponad 1000 etykiet i bycia mężczyzną...

                        ****************

                        Tekst ogólnie jest OK i trzeba by sie mocno napocić, by sklecić coś lepszego.
                        Ja

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #87
                          eee, gotowce....

                          No niestety, uważam że korzystanie z gotowca to niestety największy przejaw ignorancji wobec osoby/browaru do której/którego piszemy. wyobraźmy sobie, że taki Francois z browaru x otrzymuje taki sztancowy list po raz setny. Postawmy się w jego sytuacji. Ja na jego miejscu po otrzymaniu pierwszego takiego listu - ucieszyłbym się, że ktoś z Polski jest zainteresowany moim browarem, ale drugi i następne listy by mnie ostro wkurzyły.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            #88
                            No tak, ale co ma zrobic człek, który ni w ząb nie kapuje tego ichniejszego "języka miłości"? Przecież nie wyślesz rebusa.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • Kudłaty
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 1972

                              #89
                              Można zawsze zmienić kolejność wyrazów

                              Propozycja Slavoja z rebusem też jet fajna

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                #90
                                Originally posted by slavoy
                                No tak, ale co ma zrobic człek, który ni w ząb nie kapuje tego ichniejszego "języka miłości"? Przecież nie wyślesz rebusa.
                                no trza się było uczyć języków a rebus jest niezły, myślę że za taki rebus to można dostać więcej niż by się mogło wydawać.

                                można jeszcze spróbować na migi
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎