Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Zdecydowana większość schodzi od gorącej wody, nie trzeba kombinować.
    Oczywiście. Zdarzają się jedynie wyjątki ciągnące się jak majtki Ale to naprawdę margines. I często warto zadbać o żyletkę albo mały skalpel introligatorski by nieco pomóc ociągłym sztukom. Metoda z bardzo ciepłą wodą do butelki i 3 minuty poczekać jest według mnie niezastąpiona. Od czterech lat nie udało mi się pozyskać dosłownie JEDNEJ etykiety stosując ten system.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Nie wiem ile et odklejasz przeciętnie w ciągu 4 lat ale generalnie ety samoprzylepne (a te stosuje już prawie cały craft i czasami koncerniaki) nie odkleją się po zanurzeniu w ciepłej czy też gorącej wodzie. Może jakieś nieliczne wyjątki maksymalnie ale ja z takimi się nie spotkałem a rocznie odklejam na pewno z kilkaset et różnego rodzaju.
      Generalizując: ety klasyczne - kąpiel w wodzie z temperaturą zależną od kleju, ety samoprzylepne - wrzątek do butelki i odklejanie albo od razu pociągnięciem za róg albo w przypadkach cięższych podcinka jakimś ostrzem.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
        ... ety samoprzylepne - wrzątek do butelki i odklejanie albo od razu pociągnięciem za róg albo w przypadkach cięższych podcinka jakimś ostrzem.
        No przecież dokładnie o tym piszę
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • irasi2
          Member
          • 06-2009
          • 53

          A odklejał ktoś etykiety z Nepomucena? Wrzątek nie pomaga a odmaczanie kończy się dużą szansą uszkodzenia etykiety przy ściąganiu. Przy pomocy żyletki jakoś poszło, ale papier dość mocno uszkodzony. Może ktoś ma jakiś patent albo ja coś schrzaniłem

          Comment

          • Welsh
            Member
            • 09-2014
            • 33

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika irasi2 Wyświetlenie odpowiedzi
            A odklejał ktoś etykiety z Nepomucena? Wrzątek nie pomaga a odmaczanie kończy się dużą szansą uszkodzenia etykiety przy ściąganiu. Przy pomocy żyletki jakoś poszło, ale papier dość mocno uszkodzony. Może ktoś ma jakiś patent albo ja coś schrzaniłem
            Wrzątek do środka butelki i odczekać kilka minut. Problemem są zagięcia w kształcie etykiety na środku,ale przy ostrożnym ściąganiu można je spokojnie zdjąć z butelki.

            Comment

            • Sim666
              Senior
              • 01-2015
              • 153

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              ety klasyczne - kąpiel w wodzie z temperaturą zależną od kleju, ety samoprzylepne - wrzątek do butelki i odklejanie albo od razu pociągnięciem za róg albo w przypadkach cięższych podcinka jakimś ostrzem.
              No wrzątek do tej pory dobrze się sprawdzał, ale chyba za wcześnie brałem się z odklejanie i targałem... poza z Pinty zawsze strasznie się rozciąga bok od którego zaczynam targać :P Natomiast przy tym wygrzaniu nad piecem super wyszło :]

              Comment

              • cororo
                • 04-2003
                • 766

                odklejanie

                Polecam wariant ekologiczny - wykorzystanie energii słonecznej , szczególnie wczoraj i dzisiaj .

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Są etykiety samoprzylepne, które schodzą bez podgrzewania. Na gorąco wręcz się rozciągają nadmiernie.

                  Comment

                  • solfernus
                    Senior
                    • 08-2004
                    • 1025

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                    Polecam wariant ekologiczny - wykorzystanie energii słonecznej , szczególnie wczoraj i dzisiaj .
                    Znaczy się zostawiasz butelkę z etykietą na słoneczku i przychodzisz po kilku godzinach?

                    No to jak butelka jest "sprzedajna" to faktycznie jakiś ekolog się nią zainteresuje i wymieni za
                    35 groszy w najbliższym sklepie
                    Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      Te samoprzylepne nie są z reguły sprzedajne
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • krokodyl1
                        Member
                        • 11-2013
                        • 68

                        ja nie wiem co jest grane ale ostatnio ściągnięcie Profesji albo Brodacza bez uszkodzenia graniczy z cudem, przy zachowaniu takiej samej procedury co zawsze....

                        Comment

                        • blazers
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 217

                          potwierdzam! ręce opadają,ety się urywają, żeby piwa chociaż dobre były....

                          Comment

                          • kaczka116
                            Senior
                            • 10-2015
                            • 1350

                            a ma ktos metode na sciagniecie etykiet z Profesji (2 poszly w kosz, boje sie o 3) i sliskich Pinty (jeszcze stare warki gdzies pozostaly, chociaz Grodziskie 4.0 nie stawialo oporu)? do innych wystarczylo wlac goraca wode do butelki (nowe etykiety Pinty schodza jak reka odjal, tak samo z innych browarow, Kopyra&Widawa sie rozciagnely, Stu Mostow poniszczyla, stare Olbrachta rowniez). ze sliskich Pinty udalo sie tylko mi sciagnac Oki Doki dawno temu i sie bardzo zniszczyla i dzisiaj metoda nad palnikiem Angielskie sniadanie gdzie jest poszarpana strasznie, a Odsiecz wiedenska do kosza poszla. akurat co do Pint to nie ma reguly, albo po prostu stare warki mialy mocny klej, bo wspomniane Grodziskie i jeszcze cos mi sie udalo ich starego sciagnac bez problemowo.

                            jest to denerwujace jak sie niszczy eta, a moze ktos zna niezawodny sposob na te tytanowe kleje?
                            Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                            Untappd

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krokodyl1 Wyświetlenie odpowiedzi
                              ja nie wiem co jest grane ale ostatnio ściągnięcie Profesji albo Brodacza bez uszkodzenia graniczy z cudem, przy zachowaniu takiej samej procedury co zawsze....
                              Wrzątek do butelki i schodzą. Ale musi być naprawdę wrzątek, bo jak tylko minimalnie ostygnie to juz nie schodzą.

                              Comment

                              • kaczka116
                                Senior
                                • 10-2015
                                • 1350

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wrzątek do butelki i schodzą. Ale musi być naprawdę wrzątek, bo jak tylko minimalnie ostygnie to juz nie schodzą.
                                u mnie wrzatek nie pomaga
                                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                                Untappd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎