Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Jeszcze nie wypilem tego piwa nie strasz mnie ze bedzie ciezko

    Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd

    Comment

    • Hustler
      Junior
      • 01-2010
      • 14

      Tak jak kiedyś nie lubiłem etykiet samoprzylepnych (bo nie umiałem ich ściągać), tak teraz je uwielbiam z uwagi na prostotę i szybkość całego procesu. Odklejam z butelki i naklejam na kartkę. Natomiast ze zwykłymi już jest trochę zabawy, bo oprócz samego odmaczania i usunięcia resztek kleju trzeba je wysuszyć, wyprostować (z większości książek w domu sypią się etykiety ), a potem przykleić na kartkę. Dodatkowo bardzo często są kilkuczęściowe, a samoprzylepne z reguły pojedyncze.

      Są browary, których etykiety po prostu są dla mnie nie do zdjęcia np. wspomniane wcześniej Gościszewo, którego etykiety rozmaczają się niczym chusteczka albo Stu Mostów, których zdjęcie bez większych uszkodzeń to mordęga, więc sobie je darowałem. Wychodzę z założenia, że zbieranie ma sprawiać przyjemność - jak coś nie schodzi to trudno, bo i tak wszystkiego mieć nie będę.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        Dla mnie z Gościszewem i Mostami problemu nie ma, ale na przykład taka Profesja - to "droga przez mękę".
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla mnie z Gościszewem i Mostami problemu nie ma, ale na przykład taka Profesja - to "droga przez mękę".
          Jak sciagasz Gosciszewo? Stu mostow zalezy na jaka sie trafi. Np niekiedy seria art mi schodzi ladnie a Salamander sie mecze. Profesja tez nie najgorzej. Nie do sciagnoecia sa Doctor brew z Niechanowa i samo Niechanowo. To jest dopiero problem. Podobnie DB jak warzyli w Kamionce.

          Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            Gościszewo na wrzątek, Mosty - dokładnie tak jak napisałeś ( dziś odklejałem ). Profesja - zwracam honor - było OK . Do listy "mękoli" dodaję Perun i Bednary.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Niechanowo: leję do środka wrzątek a butelkę w wrzątkiem do większego pojemnika, z zimną wodą. Minuta czasu i cierpliwie trzeba ściągać
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2837

                Tego nie znałem, trza będzie wypróbować. Dzięki za podpowiedź
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  Dopiero ostatnio wypróbowałem, tak w sumie przypadkiem.
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Niechanowo: leję do środka wrzątek a butelkę w wrzątkiem do większego pojemnika, z zimną wodą. Minuta czasu i cierpliwie trzeba ściągać
                    Jaki jest sens podgrzewania kleju ety poprzez nalanie wrzątku do butelki a za chwile jego gwałtowne studzenie poprzez włożenie butelki z wrzątkiem do zimnej wody ?

                    Co daje schłodzenie flaszki ?
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Luki1946
                      Junior
                      • 10-2017
                      • 16

                      Gościszewo również ściągam na wrzątek w butelce, uważając przy tym, żeby przy nalewaniu nie zmoczyć ani kroplą etykiety bo tak jak kolega wyżej pisał rwą się jak chusteczki gdy są mokre.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jaki jest sens podgrzewania kleju ety poprzez nalanie wrzątku do butelki a za chwile jego gwałtowne studzenie poprzez włożenie butelki z wrzątkiem do zimnej wody ?

                        Co daje schłodzenie flaszki ?
                        Najpierw nalalem wrzątku, nie zeszła eta, wody nie wylalem ale wrzuciłem butelkę do zimnej wody i jakoś poszło
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • kaczka116
                          Senior
                          • 10-2015
                          • 1350

                          A jeszcze. Jak sciagacie etykiety Widawy zeby nie rozciagaly sie?

                          Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                          Untappd

                          Comment

                          • elpako
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 318

                            Z Widawą robię tak: wrzątek do butli, ściągam etykietę. Porozciąganą teraz etykietę wkładam do gorącej wody, etykieta kurczy się.
                            Attached Files
                            P O R T E R Y - Polska - 1304/ Zagranica - 1874 //Razem - 3178

                            http://porter-etykiety.web-album.org
                            https://www.facebook.com/pg/Etykiety...os/?tab=albums

                            Comment

                            • Przemo1921
                              Junior
                              • 04-2017
                              • 2

                              Ma ktoś może jakiś pomysł na nowe etykiety Doctor Brew?

                              Comment

                              • kaczka116
                                Senior
                                • 10-2015
                                • 1350

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Przemo1921 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ma ktoś może jakiś pomysł na nowe etykiety Doctor Brew?
                                Pare postow wyzej chyba ze z Bartka. To wystarczy wrzatek do butelki i schodzi jak maslo

                                Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                                Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                                Untappd

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎