Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prasa piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pivaria
    Senior
    • 03-2001
    • 1538

    #16
    piwne periodyki

    Przejdźmy teraz do innej grupy: Carlsberg Okocim SA.
    Wydaje się tam pismo pt. "Czteropak". Pierwszy numer tego pisma (jeszcze bez takiego tytułu) ukazał się tuż po przyłączeniu Bosmana i Kasztelana do Carlsberg Okocim. Na okładce nr 1 z października-listopada 2001 r. widać tylko logo tych trzech browarów. Na okładce następnych numerów pojawia się już czwarty browar, którym jest oczywiście wrocławski Piast.
    Wewnętrzny Biuletyn Informacyjny Carlsberg Okocim SA, nr 1 - październik-listopad 2001, stron 16, full color, nakład nn. format A-4.
    Attached Files
    PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
    www.pivaria.pl
    https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

    Comment

    • pivaria
      Senior
      • 03-2001
      • 1538

      #17
      piwne periodyki

      Pozostajemy w grupie Carlsberg Okocim SA.
      W 1 numerze (patrz wyżej) ogłoszono konkurs na tytuł dla nowego pisma. Spośród wielu propozycji wybrano "Czteropak" co ma symbolizować 4 browary wchodzące w skład grupy:.
      "Czteropak", nr z grudnia 2002, stron 12, full color, nakład nn. format A-4.
      Attached Files
      PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
      www.pivaria.pl
      https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

      Comment

      • pivaria
        Senior
        • 03-2001
        • 1538

        #18
        piwne periodyki

        Zanim zaczął się ukazywać "Czteropak" to Bosman zdążył wydać 2 numery pisma pt. "Cała Naprzód"
        "Cała Naprzód", nr 1, marzec 2001, stron 4, full color, nakład nn. format A-4.
        Attached Files
        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
        www.pivaria.pl
        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

        Comment

        • pivaria
          Senior
          • 03-2001
          • 1538

          #19
          piwne periodyki

          Ze Szczecina przenieśmy się do Poznania, a ściślej do Kompanii Piwowarskiej. Jest ona chyba potentatem na prasowym rynku browarniczym. Doliczyłem się aż 4 tytułów wydawanych w ramach Kompanii bądź browarów wchodzących w skład KP, która nie tylko produkcją piwa stoi. Ale o tym niżej.
          Zacznijmy od "Wiadomości dla dsystrybutorów". Jak sama nazwa wskazuje jest to pismo konkretnie ukierunkowane i nie uświadczysz go nigdzie indziej poza siedzibami dystrybutorów.
          "Wiadomości dla dsystrybutorów" - czerwiec-lipiec 2000, stron 2, format A-4, nakład nn.
          Attached Files
          PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
          www.pivaria.pl
          https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

          Comment

          • pivaria
            Senior
            • 03-2001
            • 1538

            #20
            piwne periodyki

            Nadal jesteśmy w Kompanii Piwowarskiej. Powszechnie wiadomo, że wydaje ona również pismo "Świat Piwa". W jednym z jego numerów zauważyłem zdjęcie 1 numeru okładki pisma bodajże pt. "Piwne Bactwo". Te pismo jest z kolei skierowane dla właścicieli i gości piwnych lokali wchodzących w skład Piwnego Bractwa (akcja promocyjna Kompanii). Nie mam, niestety, żadnego numeru tego pisma.
            Załączę za to skan pisma z Tych, które było wydawane zanim browar tyski dołączył do KP;
            BROWARNIK TYSKI - Czasopismo Browarów Tyskich S.A., nr 2(14) marzec 1999. full color, nakład nn, stron 10
            Attached Files
            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
            www.pivaria.pl
            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

            Comment

            • pivaria
              Senior
              • 03-2001
              • 1538

              #21
              piwne periodyki

              I to na razie tyle. Wszystkich proszę o uzupełnienie danych dot. ww oraz innych czasopism.
              W następnym numerze PIVARII na pewno pojawi się na ten temat jakiś tekst skreślony piórem niżej podpisanego.

              PS - można się pokusić również o rozszerzenie działu dot. polskich pism o zagraniczne. Jest tego jednak b. dużo...
              PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
              www.pivaria.pl
              https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

              Comment

              • alph
                Senior
                • 03-2003
                • 195

                #22
                Zobaczyłem dziś coś ciekawego i było nie było piwnego. Otóż oczy me ujrzały gazetkę "Piwo" z załączoną szklanką. Nie wiem czy treść jest bardzo piwna bo widziałem tylko przez szybkę w kiosku. Kilka tytułów z okładki (z pamięci) Jak pić piwo, Tajemnice produkcji, Piwa od A do Z. I coś jeszcze, ale nie pamiętam. Szklanka była standardowa 0.5 l logo nie dało się odczytać (całość była nieco z boku), na naklejce była informacja że szklanek jest 10 rodzajów do wyboru. Całość przypominała wydawnictwa typu "muzyka mistrzów". Cena była przystępna, ale to był chyba tylko pierwszy numer. Przepraszam za brak dokładności, ale tramwaj nadjechał...
                Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #23
                  alph napisał(a)
                  Zobaczyłem dziś coś ciekawego i było nie było piwnego. Otóż oczy me ujrzały gazetkę "Piwo" z załączoną szklanką. Nie wiem czy treść jest bardzo piwna bo widziałem tylko przez szybkę w kiosku. Kilka tytułów z okładki (z pamięci) Jak pić piwo, Tajemnice produkcji, Piwa od A do Z. I coś jeszcze, ale nie pamiętam. Szklanka była standardowa 0.5 l logo nie dało się odczytać (całość była nieco z boku), na naklejce była informacja że szklanek jest 10 rodzajów do wyboru. Całość przypominała wydawnictwa typu "muzyka mistrzów". Cena była przystępna, ale to był chyba tylko pierwszy numer. Przepraszam za brak dokładności, ale tramwaj nadjechał...
                  Dyskusja na ten temat jest tam.


                  Gazetka

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #24
                    No to się deko ździwiłem że aż tyle jest browarowych fanzinów. Do tej pory znałem właściwie tylko "Pivarię" "Piwosza (Giełdowego)" i "Świat Piwa". Tej serii książeczek z dołączanym szkłem nie ma co doliczać bo to (podobno) porażka i amatorka przepotworna. Też słyszałem od Krzysztofa że BU ma (miało?) swoją gazetkę , ale do tej pory na oczyska tego nie widziałem . Pewnie to bardzo undergroundowe wydawnictwo .Może On sam zareklamuje ją na forum ?
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • pivaria
                      Senior
                      • 03-2001
                      • 1538

                      #25
                      > No to się deko ździwiłem że aż tyle jest browarowych fanzinów. Do tej pory znałem właściwie tylko "Pivarię" "Piwosza (Giełdowego)" i "Świat Piwa"<

                      Ano - jest tego trochę...

                      >Też słyszałem od Krzysztofa że BU ma (miało?) swoją gazetkę, ale do tej pory na oczyska tego nie widziałem .

                      Co to jest BU?
                      A teraz się pomądrzę: nie można użyć w stosunku do tych pism określenia "fanziny". Jest ono zarezerwowoane właściwie tylko dla tytułów ulotnych, nieperiodycznych i nie posiadających "legalizacji" (czyli np. numeru ISSN).
                      Reasumując: te wydawnictwa to normalne czasopisma, a nie fanziny bądź ziny.
                      PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                      www.pivaria.pl
                      https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        pivaria napisał(a)>Też słyszałem od Krzysztofa że BU ma (miało?) swoją gazetkę, ale do tej pory na oczyska tego nie widziałem .

                        Co to jest BU?[/B]
                        Brau Union
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2868

                          #27
                          Oto gazetka Brau Union z Warszawy "Goniec Królewski".
                          Kwartalnik jest wewnętrzną gazetką pracowników. Numer 3 wrzesień 2002.
                          Attached Files
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #28
                            A to już trochę starsze wydawnictwo
                            "Przemysł Piwowarski. Organ Związku Właścicieli Browarów w Polsce i Związku Piwowarów Polskich w Poznaniu".
                            Warszawa, Listopwad 1922 r., Rok I, Nr 6.
                            Redaktor: W. Adam
                            Wydawca: Związek Właścicieli Browarów w Polsce
                            Attached Files
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • cielak
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 2890

                              #29
                              Moim zdaniem gazetki typu: "świat piwa", "czteropak" i inne wydawane przez producentów piwa to czysta propaganda. Chodzi o to aby dystrybutor czytający takie gazety wiedzał jak dzięki niemu wszystko idzie ku lepszemu, a co najważniejsze aby odbierał jak najwięcej piwa. Najśmieszniejsze jest to że jeżeli chodzi o wykresy wzrostu sprzedaży, wzrostu udziału rynkowego (i innych tego typu rzeczy) to każdy ma to zrobione pod siebie i mimo to że robi to jedna i ta sama firma, choć w innym czasie!!
                              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #30
                                Z Polskich rzeczy mam okazjonalnie wydawane przez Żywiec gazety Lato z Żywcem - rozdawane podczas szant w Mikołajkach i innych Mazurskich miastach na szlaku Wielkich Jezior. Całkiem fajna gazeta - nie tylko o Żywcu. Fajny, choć tylko kilkustronnicowy był periodyk Kurier (o rany nie pamiętam jak dalej ale była to gazeta wydawana przez Gdańskiego Heveliusa zanim nie pożarł go Heineken). Browary wydawały czasem swoje gazetki okazjonalne - poszperam w szpargałach.

                                W Czechach,w Pradze lub przez www.pivoray.info można nabyć regularnie wychodzące Kurier Pivny i Svet Piva - bardzo ciekawe wydawnictwa.
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎