Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Etykiety z wypitych piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeszcze kilka lat temu mogłem napisać, że jestem na bieżąco z piwami dostępnymi na polskim rynku. Teraz już na to nie ma szans. Może nie uwierzycie, ale ja tez niektóre piwa sobie odpuszczam. Przede wszystkim ze względu na cenę, ale też dlatego, że nie mam szans na wypicie kupionych piw. Z łezką w oku wspominam czasy, gdy zdobywałem 200-300 etykiet rocznie i to naprawdę zdobywałem. Cały dzień kręcenia się po jakimś mieście to było kilka, kilkanaście nowych piw. Pierwszy tysiąc zdobytych etykiet to było wielkie święto, impreza z beczką piwa, na którą byli zaproszeni darczyńcy.....
    PS Wielka szkoda, że kolega latarnik mieszka tak daleko. Moglibyśmy piw piwa wspólnie, ja bym przytulał etykiety a on kapsle.
    Ja od połowy ubiegłego roku odpuściłem sobie w ogóle zbieranie etykiet z piw wyprodukowanych w Polsce, skupiając się na zagranicy. A ponieważ z zasady zbieram tylko etykiety z piw wypitych (no powiedzmy również osobiście przynajmniej spróbowanych, bo nie wszystko nadawało się do picia) piję to na co mam ochotę, nie ulegając spince na bieganiu za każdą nowością. Za dużo się tego zrobiło nagle i naprawdę jestem pełen podziwu dla kolekcjonerów, którzy ogarniają cały polski rynek. O ile tacy jeszcze są oczywiście
    Last edited by wpadzio; 27-01-2015, 13:54.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Horse1963
      Senior
      • 06-2009
      • 547

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
      Masz rację Mialo byc 14757.
      Gratulacje
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
      Zapomniales podac najwazniejszej dla malkontentow liczby, czyli liczby wypitych piw.
      Jesli dobrz policzylem to wyszlo mi 1680 sztuk, czyli 4,6 nowego piwa dziennie w 2013 roku.
      1680 szt nowych piw w 2013. SZOoookK
      Znasz ilości piw polskich i zagranicznych ?
      A jak 2014 rok ?, bo roku ubiegły, chyba jeszcze bardziej obfituje w nowe piwa przynajmniej polskie/
      Last edited by Horse1963; 27-01-2015, 14:56.

      Comment

      • MLT
        Senior
        • 12-2003
        • 1045

        Jeszcze nie wiem ile nowych piw zdobyłem w 2014 roku, sporo z nich czeka w kolejce na spożycie. Może być jednak trochę mniej niż w 2013, a może trochę więcej. Podsumowanie najwcześniej za dwa miesiące.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10385

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Jesli dobrz policzylem to wyszlo mi 1680 sztuk, czyli 4,6 nowego piwa dziennie w 2013 roku.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeszcze nie wiem ile nowych piw zdobyłem w 2014 roku, sporo z nich czeka w kolejce na spożycie. Może być jednak trochę mniej niż w 2013, a może trochę więcej. Podsumowanie najwcześniej za dwa miesiące.
          Ja ze swoimi wypitymi 716 nowymi piwami zagranicznymi + 96 dublami, razem 812 piw zagranicznych + 288 wypitymi piwami polskimi, czyli razem 1100 szt (w 2014 r.) wyglądam jak abstynent przy koledze MTL

          p.s Masz zdrowie, gratulacje
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • MLT
            Senior
            • 12-2003
            • 1045

            Dzieki. 1100 sztuk, to nie taki abstynent. 716 nowych zagranicznych to piekny wynik. Ja też gratuluję.

            Comment

            • wzmacniacz
              Senior
              • 06-2002
              • 143

              MLT no powalasz
              Wiedziałem że trochę tego spożywasz ale tu mi zaimponowałeś
              Pozdro

              Comment

              • MLT
                Senior
                • 12-2003
                • 1045

                Za to nie pije berbeluch typu whisky, wino, wódka itp...

                Comment

                • wzmacniacz
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 143

                  Bo jeszcze do tego nie dorosłeś :-)

                  Comment

                  • MLT
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 1045

                    I raczej już tak mi zostanie.
                    Last edited by MLT; 07-02-2015, 06:50.

                    Comment

                    • Sim666
                      Senior
                      • 01-2015
                      • 153

                      Taki temat na szybko mi się nawinął, więc tu wrzucę zapytanie: jak się z tą taśmą obchodzić? Etykieta z piwa zeszła, co dalej?! Bo na gołą kartkę papieru trochę siara, pogięło mi się, przykleiło do zeszytu z matematyki i w ogóle nie wiem co z tym fantem dalej zrobić Chcę sobie zrobić pro kolekcję tylko tego co wypiłem i nic ponad to.

                      Comment

                      • MLT
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 1045

                        Ja naklejam na białe kartki A4, potem kartki umieszczam w przeźroczystych koszulkach i w segregatorach.

                        Comment

                        • Horse1963
                          Senior
                          • 06-2009
                          • 547

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jeszcze nie wiem ile nowych piw zdobyłem w 2014 roku, sporo z nich czeka w kolejce na spożycie. Może być jednak trochę mniej niż w 2013, a może trochę więcej. Podsumowanie najwcześniej za dwa miesiące.
                          Dwa miesiące już minęły !
                          Czekamy na wyniki 2014 r.

                          Comment

                          • MLT
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 1045

                            Niestety, jeszcze spijam piwa kupione w 2014 roku.

                            Comment

                            • MLT
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 1045

                              No i stało się, rok 2014 został zamknięty. Pobiłem swój rekord, niestety. Moja kolekcja liczy w tej chwili 16599 etykiet ze 130 państw. a to oznacza, że przybyły mi 1842 etykiety. Dwa nowe państwa to Andora i Birma (Myanmar). Tak istotny wzrost spowodowany jest znacznie większą ilością etykiet polskich. (wzrost o 50%).
                              Last edited by MLT; 09-08-2015, 21:28.

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                                ... rok 2014 został zamknięty... przybyły mi 1842 etykiety.
                                Tzn., ze kazdego dnia wypijales 5 piw z nowymi etykietami
                                Ja z moimi nowymi 5 kapslami na tydzien nie mam startu

                                Gratulacje!
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎